Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin v televizním vysílání stanice BFM TV uvedl, že během prvomájových demonstrací v pondělí utrpělo zranění 406 policistů a četníků, z toho 259 v Paříži. Policie zadržela 540 lidí kvůli násilnostem, z toho 305 v hlavním městě.
Francouzi již více než tři měsíce protestují proti důchodové reformě a svátek práce pro ně byl další příležitostí k vyjádření nespokojenosti. Podle policejních údajů z dnešního rána se v pondělí po celé Francii účastnilo protestů 800 000 lidí.
Odbory, které demonstrace svolaly, hovořily o 2,3 milionu účastníků. Ve městech Lyon, Paříži a Nantes provázely průvody násilnosti vyvolané skupinami maskovaných radikálů.
Během protestů byla zraněna řada policistů, jednoho poranil vržený Molotovův koktejl a muž skončil s popáleninami v nemocici. Darmanin slíbil, že tento i další případy vyšetří.
Ministr také kritizoval lídra radikálně levicové strany Nepodrobená Francie (LFI) Jean-Luca Mélenchona, který útoky na policisty neodsoudil.
Poslední týdny zbývají do návratu jedné z nejpopulárnějších talentových soutěží na televizní obrazovky. Na české Nově a slovenské Markíze poběží připravovaná další řada SuperStar. Kdy se diváci dočkají prvního dílu a jaká bude tentokrát výhra?
Policie prozradila novinky z vyšetřování pátečního útoku v Tanvaldu v Libereckém kraji. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z dvojnásobného pokusu o vraždu. Podle nejnovějších informací už není nikdo ze zraněných v ohrožení života.
Bývalému princi Andrewovi mohou po nástupu nového britského premiéra Andyho Burnhama do Downing Street hrozit další problémy. Burnham by totiž podle zástupkyně obětí sexuálního násilí mohl souhlasit s veřejným vyšetřováním aktivit amerického finančníka Jeffreyho Epsteina ve Velké Británii.
Meteorologové v neděli varovali před návratem tropických teplot, které budou hrozit i zítra, kdy odpolední maxima vyšplhají až na 36 stupňů. Nadále panuje také nebezpečí požárů, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Až na ni dojde, bude to nejsledovanější svatba v československém šoubyznysu. Zatím se však na veselku Dary Rolins a Pavla Nedvěda stále čeká. Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by měla proběhnout například o nadcházejícím víkendu či v dohledné době.
Záhadu neznámého muže, jehož si policisté převzali na začátku týdne v Krkonoších, se podařilo objasnit. Potvrdila se domněnka strážců zákona, že se jedná o cizince. Policie o tom informovala na webu.
Lucie Borhyová nechyběla na oslavě kulatin Štefana Margity, kterému je čerstvě 70 let. Právě operní pěvec a manžel zesnulé zpěvačky Hany Zagorové prozradil, že hvězda zpravodajství televize Nova byla hlavní postavou nešťastného incidentu.
Helena Vondráčková obětovala život kariéře v hudebním průmyslu, ale i osudové lásky se nakonec dočkala, když se potkala s Martinem Michalem. Manžel populární zpěvačky si na ni v okamžiku, kdy přeskočila jiskra, myslel už dlouho.
Taťána Kuchařová na sebe nechtěně opět upozornila, když se v Plzni dostala do hledáčku místních městských policistů. Dokonce na nějaký čas ztratila přehled o svém automobilu. Co se přesně stalo?
Eva Adamczyková na letošních zimních olympijských hrách zkompletovala medailovou sbírku ze snowboardcrossu, přesto už je pro ni v životě nejdůležitější role maminky. Jakým směrem povede olympijská šampionka svého syna?
Dominika Mesarošová může směle připravovat svatbu, ačkoliv ani její fanoušci přesně nevědí, kdo se má stát jejím manželem. Nápovědu jim však dala Agáta Hanychová, která byla a už není kamarádkou Mesarošové.
Kdo bude Česko reprezentovat na Oscarech? Výběr kandidáta pokračuje. Akademici původně vybírali z deseti snímků a počet již zúžili na polovinu. Informovala o tom Česká filmová a televizní akademie.