Mluvčí francouzské vlády Gabriel Attal dnes uvedl, že ve Francii přibývají nově nakažení koronavirem "nadzvukovou" rychlostí a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl v následujících dnech obrátit. Informovala o tom agentura AFP. Agentura AP uvedla, že Francie umožní infikovaným zdravotníkům, kteří nemají příznaky covidu-19, dál pracovat. Důvodem je obava, že by jich mohl být nedostatek, pokud jich příliš skončí v karanténě.
Podle Attala dosahují počty infikovaných v regionu Ile-de-France v okolí Paříže a v některých dalších částech země "stratosférické úrovně". Mluvčí dodal, že v následujících týdnech se pravděpodobně zhorší situace v nemocnicích.
Právě to je důvodem nezvyklého opatření, které umožní pracovat i nakaženým zdravotníkům. Země přitom, jak poznamenává AP, bere v potaz riziko, že infikovaní nakazí další zdravotníky. Na druhou stranu musí brát v úvahu i možnost, že by v některých oblastech kvůli množství lékařů a sester v karanténě musela omezit základní zdravotní služby.
Například nemocnice v jihofrancouzském Marseille uvedla, že nové možnosti využije, pokud bude situace velmi napjatá a pozitivní nález bude mít kolem 50 procent zaměstnanců. V takové situaci ale ještě není.
Francouzská vláda dnes také vyhlásila stav zdravotní nouze na dalších zámořských územích. Rozšířila ho na Guadeloupe, Francouzskou Guyanu, Mayotte a na ostrovy Svatý Martin a Svatý Bartoloměj. Na Martiniku a Réunionu platí již od loňského roku.
"S ohledem na nemocniční kapacity těchto území a proočkovanost jejich obyvatelstva představuje současná epidemická vlna covidu-19 zdravotní katastrofu, která ohrožuje zdraví obyvatelstva," uvádí se ve vládním dekretu.
Asi 68milionová Francie v úterý zaznamenala skokový nárůst nově nakažených koronavirem. Laboratoře potvrdily 271.686 pozitivních případů, nejvíce od začátku pandemie kdekoli v Evropě. Počet lidí s těžkým covidem-19 ve francouzských nemocnicích překonal hranici 20.000, stále se však jedná o výrazně nižší údaj než při vrcholech předchozích vln nákazy.
Praha je o krok blíž vzniku nového středoškolského kampusu v Braníku. Podle ověřovací architektonické studie má bývalý administrativní areál, kde působilo mediální impérium Jaromíra Soukupa, jejž hlavní město získalo ve veřejné dražbě v prosinci 2024 celkem za 649 milionů korun, potenciál proměnit se v moderní vzdělávací centrum až pro 720 studentů a studentek.
Britská monarchie má co vysvětlovat. Buckinghamský palác již před šesti lety obdržel emaily, které mají dokazovat, že bývalý princ Andrew sdílel tajné vládní informace s nepovolanými osobami. Na základě soudních dokumentů o tom informovala britská stanice BBC.
Charlotte Gottová sice před několika týdny představila svou první sólovou nahrávku, ale pořád ji baví zpívat i písničky jiných interpretů. Fanoušci se o tom a především o jejím pěveckém nadání mohli opět přesvědčit.
Letošní mistrovství světa v ledním hokeji je minulostí. Novými mistry světa jsou Finové, protože Švýcaři potřetí za sebou nezvládli finále. Zároveň je známé složení skupin pro příští šampionát, který se v následujícím roce uskuteční v Německu.
Karel Šíp není jen moderátorem a bavičem, ale také velkým sportovním fanouškem. Odráží se to často i na hostech televizní talk show Všechnopárty. Jeden z výrazných českých hokejistů, kteří již pověsili brusle na hřebík, dokonce přiznal, jak mu návštěva televizního pořadu pomohla.
Monika Absolonová v květnu odložila jeden ze svých koncertů ze zdravotních důvodů. Lidem nakonec sama prozradila, že musela na operaci. Teď se objevují další a další informace o zákroku, který sympatická zpěvačka absolvovala.
V Česku dnes začíná meteorologické léto. Není tedy divu, že meteorologové už tuší, jak bude vypadat první letní víkend letošního roku. Tropických teplot se ve volných dnech nedočkáme, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Policie se podle slov novinářky Světlany Witowské bude zabývat útokem neznámého vandala na dům, který sympatická moderátorka sdílí s někdejším diplomatem Petrem Kolářem. Witowská o incidentu informovala na sociální síti.
Nepopsatelná ztráta není ani po půlroce o nic menší. Dokazují to srdcervoucí slova vdovy Nikoly Hezucké, která prožívá první výročí svatby bez milovaného manžela. Ze svých pocitů se vypsala na instagramovém profilu.
Kuba Ryba je frontmanem populární kapely Rybičky 48, ale rád se také vyjadřuje k veřejnému dění. V těchto dnech si nebral servítky kvůli oslavě narozenin Leoše Mareše na Čapím hnízdě, kde nechyběla řada hvězdných hostů.
Manželství Milana Baroše s matkou jeho dětí skončilo už před časem, ale zjevně se nepodařilo jim vypořádat úplně všechno. Proto se jistou věcí zabýval soud. Kauza má nakonec nečekané rozuzlení. Jeden z dvojice bývalých partnerů se z boje stáhl.
Patricie Solaříková ví, že život přináší radosti i starosti. Obojí nabídlo manželství, které skončilo rozvodem. Sympatická herečka se nyní v myšlenkách vrátila do jednoho z nejtěžších období v životě, jak to sama pojmenovala.