Ruská tajná služba FSB tvrdí, že ruské bezpečnostní složky v neděli zabily skupinu ukrajinských sabotérů, kteří se pokoušeli dostat do Ruska. Podle dnešního prohlášení, které zveřejnily ruské tiskové agentury, čtveřice zemřela na hranicích Ukrajiny s ruskou Brjanskou oblastí.
"V důsledku střetu z 25. prosince 2022 byli zlikvidováni čtyři sabotéři, kteří se pokusili proniknout na území Brjanské oblasti z Ukrajiny," píše se v prohlášení FSB.
Zároveň bylo zveřejněno video, které ukazuje čtyři zakrvavená těla ve vojenských uniformách se zbraněmi. Podle ruského prohlášení měli údajní záškodníci kromě střelných zbraní také podomácku vyrobené bomby a chystali se "spáchat činy terorismu a sabotáže".
Ukrajina se ihned k věci nevyjádřila. Agentura AFP napsala, že nedokázala ruská tvrzení ověřit. Zároveň připomenula, že Rusko od svého vojenského útoku na Ukrajinu zažívá sérii výbuchů a dalších incidentů, které Moskva připisuje Ukrajincům. V Brjansku například v dubnu hořel sklad paliv, kde měli naftu i ruští vojáci.
Izraelský ministr obrany Jisra'el Kac prohlásil, že válka v Pásmu Gazy může skončit jedině v případě, že Hamás přistoupí na odzbrojení a propuštění všech zbývajících rukojmích. Armáda je podle jeho slov připravena spustit "peklo".
Působí to dojmem, že Veronika Žilková neumí být sama. Po třech manželstvích a nedávném vztahu s hudebníkem byla nějaký čas nezadaná, věnovala se sobě a blízkým. Nyní ale vyšlo najevo, že je opět zamilovaná. Vztah potvrdil její partner, který není úplně neznámým člověkem.
Ukrajinci nejspíš znovu vyřadili z provozu ropovod Družba, jímž proudí ropa například do Maďarska či na Slovensko. O zastavení dodávek informoval maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Označil ho za další útok na energetickou bezpečnost Maďarska.
Monika Babišová se v očích českého národa proslavila především jako manželka expremiéra či prezidentského kandidáta Andreje Babiše. Této nálepky by se ale zřejmě ráda zbavila. Podle nejnovějších informací se totiž chystá do práce.
Americký prezident Donald Trump se opět svérázně vyjádřil k probíhající válce na Ukrajině. V příspěvku na sociální síti naznačil, že napadená země nemůže vyhrát válku, pokud nezaútočí na agresora. Tato slova napsal v období, kdy se snaží o diplomatické řešení konfliktu ve východní Evropě.
V Česku se v posledních dnech zase hodně řeší zdravotní stav jednaosmdesátiletého Václava Neckáře. Své si k němu řekl jeho mladší bratr Jan, ale nejvíce všechny zajímá, jak k sobě přistupuje sám zpěvák.
Policie obvinila zadrženého cizince z pondělní vraždy seniorky v Ratenicích na Kolínsku. Podle dosavadních závěrů vyšetřování šlo o plánovaný čin, kdy se muž chtěl obohatit na úkor zavražděné ženy.
V Česku se usadil invazní komár japonský, potvrdily výsledky monitoringu vědců ze Státního zdravotního ústavu a České zemědělské univerzity. Komár původem z Asie je schopen přenášet široké spektrum nejrůznějších patogenů, například západonilskou horečku, horečku dengue nebo onemocnění chikungunya. Často se přitom vyskytuje v okolí lidských sídel a jako své hostitele preferuje savce, tedy i člověka.
Teploty o víkendu budou tropům na hony vzdálené. Podle ČHMÚ.cz denní maxima klesnou místy pod dvacet stupňů.
Nová řada pořadu „With Love, Meghan“, který má premiéru 26. srpna na Netflixu, přináší na obrazovky vévodkyni ze Sussexu v ležérnějším a modernějším stylu. Podle stylistky a konzultantky Cynthia Kennedy, která žije v Kalifornii, je to od Meghan promyšlený tah, kterým posílá vzkaz královské rodině.
Laďka Něrgešová se od lékařů dozvěděla zdrcující zprávu. á v hlavě nádor zvaný glioblastom. Jde o rychle rostoucí nádor centrálního nervového systému, který vzniká z podpůrných buněk nervové tkáně. V Česku je přitom ročně diagnostikováno přibližně 350 případů glioblastomu, nádoru, jehož léčba je mimořádně obtížná. Hlavním problémem je, že nádorové buňky rychle prorůstají do zdravé mozkové tkáně, což znemožňuje jejich úplné chirurgické odstranění. Tento typ nádoru má také vysokou pravděpodobnost recidivy.
Reportérka, která se nacházela v domě Matthewa Perryho jen několik hodin po jeho úmrtí, nyní promluvila o svém setkání s lékařem, jenž byl obviněn z dodávání drog slavnému herci. Dr. Salvador Plasencia se před soudem přiznal, že mu před jeho smrtí poskytoval ketamin.