Bývalý ministr školství Petr Gazdík (STAN) se stal od začátku října poradcem svého nástupce Vladimíra Balaše (STAN). Serveru Deník N to řekla mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Celý seznam poradců Balaše ale ministerstvo teprve zveřejní, a to do konce října. Lednová to dnes sdělila ČTK.
Server Seznam Zprávy minulý týden bez oficiálního potvrzení uvedl, že mezi poradci zřejmě budou i bývalý prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka, ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl či předseda rady Národního akreditačního úřadu a bývalý ministr školství za ANO Robert Plaga. Podle Seznam Zpráv je v poradním týmu 15 lidí.
"Petr Gazdík je od 1. října 2022 zaměstnán na částečný úvazek v kabinetu ministra školství jako poradce," řekla Deníku N mluvčí ministerstva. "Na starosti bude mít především oblast regionálního školství," dodala. Gazdík odešel z funkce ministra kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem, který je jedním z obviněných v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku.
Nynějšímu ministru školství bude podle informací Seznam Zpráv se vzdělávací politikou pomáhat část poradního týmu Gazdíka. Balašovi by tak měli stejně jako Gazdíkovi radit kromě Konvalinky a Šteffla rovněž matematik a ředitel gymnázia v Brně-Řečkovicích Peter Krupka, ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík, bývalý radní Zlínského kraje pro školství a ředitel střední odborné školy Josef Slovák a vysokoškolská pedagožka Jana Straková.
Nově podle serveru v poradním orgánu zasednou pravděpodobně první ředitel Cermatu Martin Chvál, viceprezident Pedagogické komory Jan Wagner nebo kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest. Novými členy budou zřejmě také vedoucí Centra pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) Arnošt Veselý, ředitel soukromé základní školy Duhovka Jindřich Kitzberger, ekonomka Jana Matesová, bývalý ředitel Pražského inovačního institutu Bohumil Kartous a předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) Lenka Felcmanová.
Balašův předchůdce na postu ministra školství Gazdík měl ve svém týmu deset poradců.
Britská televizní osobnost Katie Price opět plní stránky společenských rubrik kvůli spekulacím o možném rozpadu jejího v pořadí čtvrtého manželství. Zprávy o krizi se podle webu Mirror objevily sedm měsíců poté, co vstoupila do svazku s třiačtyřicetiletým Lee Andrewsem. Hovořit o stavu partnerství odmítl i tiskový mluvčí osmačtyřicetileté známé tváře, který na přímý dotaz novinářů reagoval pouze stručným vyjádřením bez komentáře.
Britský zpěvák Sir Rod Stewart podstoupil zákrok na srdci, kvůli kterému byl nucen zrušit nadcházející koncerty v rámci svého aktuálního turné. Jednaosmdesátiletá hudební legenda se fanouškům omluvila prostřednictvím oficiálního prohlášení na svém profilu na sociálních sítích. Hudebník absolvoval rutinní zavedení koronárního stentů, což potvrdili také jeho zástupci.
Hollywoodský herec Brad Pitt po sedmi letech abstinence přiznal, že se vrátil k pití alkoholu. Dvaašedesátiletý držitel Oscara ve svém nedávném rozhovoru pro časopis Esquire uvedl, že se k alkoholu vrátil v mnohem střídmější míře. Sám přiznal, že si nyní dopřeje pouze několik sklenic vína a vyhýbá se nadměrné konzumaci, neboť si uvědomil své limity i hodnotu klidných ranních hodin.
Jako na smilování se v Česku čeká na deštivé počasí, které by podle předpovědi mohlo dorazit po tomto tropickém víkendu. Meteorologové ale mírní očekávání. O trvalý déšť nepůjde, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Srpen je v plném proudu a k jeho slavným oslavencům patří i nejúspěšnější česká zpěvačka současnosti. Ewa Farna ve středu oslavila symbolických 33 let. Fanoušky při té příležitosti zaujala především nová vizáž popové hvězdy.
Jaromír Soukup už se měl po útoku z minulého týdne podrobit dvěma operacím. Mezitím pokračuje policejní vyšetřování napadení známého podnikatele. Případem se zabývají středočeští kriminalisté, kteří odhalili, jak s kauzou pokročili.
Českou filmařskou obec zasáhla velmi smutná zpráva, se kterou se musí vyrovnat především slavná sourozenecká dvojice. Ve věku 74 let zemřela režisérka a dramaturgyně Jana Hádková, maminka oblíbených herců Matěje a Kryštofa.
Je to letos čtyřicet let, co legendární britská kapela Queen odehrála poslední koncerty. Náš stát se tehdy ještě nacházel za železnou oponou, přesto mělo pár šťastlivců možnost vidět Freddieho Mercuryho a ostatní hudebníky. Kdo takové štěstí neměl, může si vše vynahradit už dnes.
Rodina na prvních krocích pěvecké kariéry Charlotte Gottové rozhodně nešetří. Nejnovějším důkazem je klip, kterého se fanoušci dočkali před několika dny. Natáčení probíhalo i ve slavném podniku, takže se dá předpokládat, že nemohlo jít o úplně levnou záležitost.
Až 37 stupňů bude během víkendu, kdy se očekává další tropická epizoda. Výstrahu před vysokými teplotami v pátek vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové nadále upozorňují i na nebezpečí požárů na většině území.
Manželský spor Vémolových opět graduje a v hlavní roli je auto. Karlos Vémola nechal odtáhnout vozidlo, které používala jeho slovenská manželka. Není proto překvapením, že Lela se opět rozhodla důrazně ozvat.
Americký prezident Donald Trump přiznal neobvyklé manévry během červencového návratu ze summitu NATO v Turecku. Zapříčinily je obavy o bezpečnost šéfa Bílého domu. Kritici nicméně poukazují na to, že desítky jiných lidí byly potenciálně v ohrožení.