Americká společnost Google nebude ve své službě Google Play nabízet sociální platformu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa nazvanou Truth Social. Google tvrdí, že platforma porušuje zásady týkající se obsahu, jsou na třeba fyzické hrozby a podněcování k násilí. Tento krok zhorší možnost stažení aplikace uživatelům telefonů s operačním systémem Android, uvedl zpravodajský server BBC.
Aplikace Truth Social byla zprovozněna v únoru, kdy ji začal nabízet virtuální obchod s aplikacemi App Store od firmy Apple. Zpočátku ji provázely problémy. V Google Play, odkud se stahuje naprostá většina aplikací pro telefony s operačním systémem Android, však není dostupná.
Generální ředitel Truth Social Devin Nunes už dříve označil Google za monopol. Minulý týden uvedl, že rozhodnutí, zda bude aplikace dostupná, závisí na Google Play. Ten tvrdí, že je na firmě Truth Social, aby dodržovala jeho pravidla.
"Dne 19. srpna jsme Truth Social upozornili na několik porušení standardních pravidel," řekl BBC mluvčí Googlu. Dodal, že podmínkou pro uvedení jakékoliv aplikace v Google Play je, že musí mít účinné systémy pro hodnocení obsahu vytvářeného uživateli. Google nabídl provozovateli platformy Truth Social radu, jak problém vyřešit.
Truth Social na žádost BBC o komentář neodpověděla.
Sociální síť Truth Social je často popisována jako platforma "svobody projevu". Aby bylo možné ji stáhnout do většiny telefonů na světě, musí ji schválit Apple a Google. Síť však zdaleka není místem neomezené svobody projevu, píše BBC. Ve skutečnosti má mnoho pravidel o tom, co se tam psát může, a co ne. Ve svých podmínkám má dlouhý seznam věcí, které lze a které naopak nelze zveřejnit. Kritici ale tvrdí, že má problém s dezinformacemi a nenávistnými projevy.
Platformu založil bývalý prezident Donald Trump a právě Truth Social je místem, kde zveřejňuje své příspěvky. Trumpovi byl po loňských výtržnostech jeho příznivců v americkém Kapitolu zakázán přístup na sítě Twitter a Facebook.
Bývalý princ Andrew loni přišel o několik titulů a letos z rozhodnutí krále Karla III. definitivně přijde i o střechu nad hlavou. Podle nejnovějších informací britských médií odpočítává poslední dny v jednom ze sídel britské královské rodiny. Ještě v lednu by se totiž mladší bratr panovníka měl přestěhovat do vlastního.
Veronika Žilková ve svých 64 letech zažila o Vánocích zase něco nového. Se současným partnerem, scénáristou Ivanem Hubačem, vyrazila karavanem na lyže. Nyní se poprvé po návratu domů vyjádřila k tomu, jaké to bylo.
Slovensko zasáhla v úvodním měsíci letošního roku velmi smutná zpráva. Ve věku pouhých 37 let zemřel populární moderátor Marcel Osťo Osztas. Osudnou se mu stala vážná nemoc. O úmrtí informoval deník Nový Čas.
Pražská policie se zabývá pokusem o vraždu bezdomovce, kdy podezřelým je stále ještě nezletilý teenager. Muži způsobil těžká zranění v podchodu u stanice metra Vltavská. Soud poslal mladíka do vazby. O případu informoval web novinky.cz.
Na podzim se poměrně často skloňovalo jméno Vilmy Cibulkové, kterou postihla nepříjemná nemoc, což mělo pochopitelně dopad na její pracovní závazky. Známá herečka například skončila v televizním seriálu Polabí. Nyní to vypadá, že přišla i o roli v divadelním představení.
Sněmovna pouhý den poté, co vyslovila důvěru vládě premiéra Andreje Babiše (ANO), vyzvala prezidenta Petra Pavla, aby jmenoval navržené členy vlády, konkrétně poslance Filipa Turka, který je kandidátem Motoristů na post ministra životního prostředí. Pražský hrad vzápětí reagoval. Pavel se stanoviskem dolní parlamentní komory řídit nehodlá.
Karlos Vémola zřejmě má alespoň nějakou šanci se dostat z vazby. V posledních dnech se mluví o tom, že by se mohl dostat ven na kauci. Nyní se objevily další podrobnosti k tomuto scénáři. Peníze by podle nich dalo na stůl hned několik lidí.
Česko se před několika týdny dozvědělo, že Lucie Vondráčková se rozešla se svým posledním partnerem. Možná i proto je stěhování do nového domu složitější, než si populární herečka a zpěvačka mohla myslet. Má už hotovo?
Americký prezident Donald Trump už dlouho touží po Nobelově ceně míru. Teď se jí dočkal, i když na oficiálním seznamu laureátů ho stále nenajdete. Své ocenění mu ale předala opoziční venezuelská politička María Corina Machadová.
Začal další rok a legendární kapela Olympic tu s námi stále je a nadále koncertuje. Frontman Petr Janda přitom na jaře oslaví 84. narozeniny a připouští si, že zdravotně už na tom s ohledem na pokročilý věk lépe nebude.
Mlhy, námraza a vítr. Meteorologové řekli, s čím je třeba počítat ve zbytku probíhajícího lednového týdne. Mrznout bude hlavně v noci, přes den má být nad nulou. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Poslanecká sněmovna ve čtvrtek večer vyslovila důvěru vládě premiéra Andreje Babiše (ANO). Stalo se tak na závěr jednání, které s přestávkami probíhalo od úterý. Babišova vláda je u moci od poloviny prosince, kdy její členy jmenoval prezident Petr Pavel.