Prognózy německých veřejnoprávních stanic ARD i ZDF neumožňují sociálním demokratům (SPD) Olafa Scholze sestavit vládu se Zelenými a postkomunistickou Levicí. Proti takové koalici varovala konzervativní unie CDU/CSU kancléřského kandidáta Armina Lascheta, podle kterého by to znamenalo politické zemětřesení.
ARD vychází z toho, že nový Spolkový sněm bude mít 730 poslanců. Výše zmíněná levicová koalice by v něm měla 355 křesel. Scholz by jako kancléř ale mohl vést vládu spolu se Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP). S protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD) ostatní parlamentní strany spolupracovat nechtějí.
Ani prognóza ZDF nevidí většinu u levicové vlády. ZDF předpokládá, že Spolkový sněm bude mít 756 křesel a že SPD, Zelení a Levice by společně měli 376 zákonodárců. To by na převahu v parlamentu těsně nestačilo.
Pokud by se kancléřem stal Laschet, mohl by podle ARD i ZDF sestavit koalici se Zelenými a FDP. Možné by v případě ZDF i ARD bylo pokračování stávající velké koalice CDU/CSU a SPD, ačkoli se taková možnost nyní jeví jako nepravděpodobná.
Levice, která vystupuje mimo jiné proti NATO, vznikla v roce 2007 sloučením hnutí odštěpeného od SPD a Strany demokratického socialismu (PDS). Tato strana byla právním nástupcem Sjednocené socialistické strany Německa (SED), která byla do roku 1990 vládnoucí komunistickou stranou v Německé demokratické republice (NDR).
Konzervativní unie označuje Levici za krajně levicovou stranu a spolupráci s ní odmítá, Scholz ji naopak neodmítl. Zdůraznil ale, že příslušnost k NATO, spojenectví s USA a silná Evropa jsou pro něj nezpochybnitelné hodnoty. Vládu s Levicí předem neodmítla ani kancléřská kandidátka Zelených Annalena Baerbocková.
Vznik vlády může trvat dlouhé týdny až několik měsíců. To může znamenat, že dosluhující konzervativní kancléřka Angela Merkelová, která ve volbách již nekandidovala a která odchází z politiky, bude Německu vládnout možná až do Vánoc. Pokud tomu tak bude a vládu povede nejméně do 17. prosince, stane se nejdéle sloužící německou kancléřkou v poválečných dějinách země. Tento primát drží zatím kancléř sjednotitel Helmut Kohl, který stál v čele spolkové vlády v letech 1982 až 1998.
Po Ivaně Gottové neutajila oslavu kulatých padesátin ani Laďka Něrgešová, která měla 50. narozeniny v pondělí. Významné jubileum provázejí velké emoce, protože oblíbená moderátorka loni přiznala boj s vážnými zdravotními problémy.
Od smrti legendárního Jiřího Krampola již uplynulo přes půl roku, ale dědictví se podle posledních informací stále nepodařilo vypořádat. Důvodem mají být především komplikované rodinné vazby a fakt, že neexistuje závěť.
V Česku bylo během probíhajícího týdne zaznamenáno slabé zemětřesení. Přístroje ho zachytily v jižních Čechách, konkrétně na jihu od Českých Budějovic.
Britney Spears ostře vystoupila proti své rodině v obsáhlém příspěvku na sociálních sítích, kde přiznala, že má ze svých nejbližších strach. Zpěvačka hitu Toxic prohlásila, že se cítí neuvěřitelně šťastná, že je po tom všem, jak s ní příbuzní zacházeli, vůbec naživu. Reagovala tak na traumatickou minulost spojenou s opatrovnictvím, které skončilo před čtyřmi lety.
Manžel Katie Price, Lee Andrews, zveřejnil nové fotografie se svou ženou, čímž vyvolal další vlnu dohadů ohledně jejich společného shledání. Pár se zasnoubil a vzal jen několik dní po svém prvním setkání, což šokovalo rodinu známé modelky. Krátce po svatbě se Katie vrátila do Velké Británie a vyjádřila radost z návratu domů, zatímco Lee zůstal v Dubaji, přestože původně plánoval odletět s ní.
Streamovací gigant Netflix se údajně potýká s nečekaným logistickým problémem. Podle informací z Hollywoodu jsou sklady v sídle společnosti přeplněny neprodanými zásobami produktů značky „As Ever“, kterou vlastní Meghan Markle. Zaměstnanci Netflixu si tak nyní mohou domů zdarma odnášet dárková balení džemů, vína nebo jedlých květinových posypek, protože se zboží údajně prodává příliš pomalu.
Hvězda reality show Kim Kardashian a pilot Formule 1 Lewis Hamilton byli poprvé spatřeni společně na veřejnosti poté, co se objevily zprávy o jejich romantickém dostaveníčku na anglickém venkově. Dvojice byla vyfotografována, jak odděleně opouští luxusní restauraci Matsuhisa, odkud následně zamířila na soukromý večírek v Aspenu. Kim zvolila pro tuto příležitost černé třpytivé šaty, zatímco Lewis vsadil na šedé sako doplněné širokými džíny a botami.
Ke šťastnému konci dospěl v polovině ledna příběh českého občana vězněného ve Venezuele. Jan Darmovzal ale nyní přiznal, že stále není ve stoprocentní fyzické a psychické kondici. Pobyt v jihoamerickém vězení si vybral svou daň.
Svatba Dary Rolins se v Česku a na Slovensku očekává už nějaký čas, ale nyní přišla jiná překvapivá informace z útrob její rodiny. Jeden z jejích členů si totiž změní příjmení. O koho jde a jaký k tomu má důvod?
Kriminalisté z Královéhradeckého kraje se od středečního večera zabývají násilným útokem v Jaroměři. V bytě došlo ke konfliktu dvou mužů. Případ byl předběžně kvalifikován jako pokus o vraždu.
První reakce přicházejí na oznámený konec moderátorky Barbory Kroužkové na obrazovkách České televize. Jejího odchodu lituje například Jakub Železný, který také před časem vyklidil pozici v hlavní zpravodajské relaci. Oproti Kroužkové je ale nadále zaměstnancem ČT.
I v úterý se do ranního vysílání Evropy 2 připojila Jiřina Bohdalová. Posluchači show, jejíž tváří je Leoš Mareš, se tentokrát dočkali dalšího překvapení. Zazněl totiž i hlas jiné slavné Češky, která měla velmi blízko k nejslavnějšímu zpěvákovi Karlu Gottovi.