Princ Harry přijede do Velké Británie bez manželky Meghan, aby se setkal s nemocným otcem, králem Karlem III. Lékaři mu diagnostikovali blíže nespecifikovaný typ rakoviny. Panovník, který nastoupil na trůn v září 2022 po smrti královny Alžběty II., už v lednu absolvoval lékařský zákrok kvůli zvětšené prostatě.
Princ Harry poletí do Londýna navštívit svého otce, uvedl jeho tým podle BBC. V tuto chvíli není jasné, kdy na Ostrovy dorazí. Kalifornii by ale měl opustit v nadcházejících dnech. Manželka Meghan zůstane s oběma dětmi ve Spojených státech amerických.
Palác uvedl, že král sdělil svou diagnózu členům rodiny osobně. V případě mladšího syna to zřejmě muselo být telefonicky.
Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Monarcha strávil na konci ledna tři noci na soukromé klinice London Clinic, přičemž podstoupil lékařský zákrok.
Karel III. v pondělí podle prohlášení zahájil léčbu onkologického onemocnění. "Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované akce, přičemž se očekává, že ho zastoupí ostatní členové rodiny.
Král se v pondělí vrátil ze sídla v Sandringhamu, kde ještě v neděli mával lidem po návštěvě kostela. Panovník bude pokračovat ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání.
V Česku začíná třetí červnový a i letní týden, jenž přinese zásadní změnu počasí. Očekávají se setrvale rostoucí teploty, které vyvrcholí nástupem horké vlny v závěru pracovního týdne. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Pražští kriminalisté se během víkendu začali zabývat dalším násilným trestným činem. V noci na neděli došlo ke konfliktu dvou cizinců v Trojické ulici, kdy jeden vytáhl nůž a druhého muže bodl. Napadený zranění podlehl. Případ je tak prověřován pro podezření z vraždy.
Ewa Farna má za sebou první z trojice největších koncertů kariéry. V neděli večer vystoupila v pražském Edenu, kde se tisíce jejích fanoušků dozvěděly velkou novinku. Slavice připravila nové album, které už si první příznivci mohli poslechnout.
Americký prezident Donald Trump v neděli slaví kulaté 80. narozeniny. Gratulace mu dorazila i z Česka. Ministerstvo zahraničních věcí zveřejnilo pozoruhodný text přání šéfa české diplomacie Petra Macinky (Motoristé).
Mistrovství světa ve fotbale je v plném proudu. Po 20 letech se ho účastní i český národní tým, kterému nepochybně drží palce i slavné osobnosti. Zvlášť jedno jméno rezonuje po úvodní prohře v utkání s Jižní Koreou.
Nikola Hezucká má za sebou nejtěžší chvíle svého života, ale především kvůli synovi se snaží žít dál. Některým lidem to ale vadí, takže to schytala, když se na jedné akci usmála. Vdova si to nicméně nenechala líbit a odzbrojila fanoušky upřímnou reakcí.
ANO premiéra Andreje Babiše je nadále jasným hegemonem české politiky. Podle nejnovějšího průzkumu agentury NMS pro web novinky.cz by ho volila téměř třetina voličů. Do Poslanecké sněmovny by se dostalo šest samostatně kandidujících subjektů.
Felix Slováček toho v životě zažil opravdu hodně. Snad ani není nutné připomínat, že například loni přišel o milovanou dceru Aničku. Není tak každopádně překvapením, že se hudebník stal předmětem zájmu filmařů, kteří o něm chtějí natočit film.
Byla to svého času televize Jaromíra Soukupa. Teď to vypadá, že její konec je opravdu neodvratný. Společnost, která provozovala TV Barrandov, je v procesu zániku. Diváci přesto kanály nadále naladí.
Vztahy Tomáše Macháče se v posledních dnech opět hodně řeší. Jeden podle všeho skončil, ale hned na něj navázala nová láska. Podle dostupných informací se tenista zakoukal do další dobře známé dívky.
Tropické počasí se do Česka navrátí v nadcházejícím týdnu, potvrdili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty by výjimečně mohly dosáhnout až 35 stupňů. Hrozit zřejmě budou i bouřky.
Britové při tradiční přehlídce Trooping the Colour v ulicích Londýna oslavily narozeniny panovníka, ačkoliv je současný král Karel III. má až na podzim, kdy mu letos bude 78 let. O průběhu slavnostní akce informovala britská stanice BBC.