Hasičům v Českém Švýcarsku se dnes podařilo plochu požářiště zmenšit z 606 na 513 hektarů. Požár celkově zasáhl plochu o velikosti 1060 hektarů. Práce jdou však pomalu, hasiči si často musí pomáhat lopatami, motykami či motorovými pilami. Návrat evakuovaných obyvatel ze Hřenska, Mezné a Mezní Louky zatím není možný, komunikace mezi obcemi je stále hojně používaná hasiči a pohyb po ní by byl nebezpečný. ČTK to dnes ve 21:15 řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.
"Vzhledem k tomu, že se pohybujeme ve velice složitém terénu, v oblasti Větrovce, Bouřňáku, Trianglu, Křídelních stěn, kam jsme natáhli 600 metrové hadicové vedení, tak si to prořezáváme pomocí motorových pil. V některých úsecích musí hasiči zasahovat i jištěni pomocí lanové techniky, takže ta práce je velice zdlouhavá a pomalá," popsal Rudolf. V některých případech hasiči mechanicky rozorávají rašelinu a napadané jehličí pomocí ručního nářadí.
Na řadu míst se záchranáři opakovaně vrací, stále se objevují nová ohniska. Zejména kvůli vyšším teplotám hrozí jejich vznik, hasiči je však okamžitě hasí. Ve středu budou hasiči pokračovat ve zmenšování plochy požářiště, na místo se také vrátí letecká technika.
Rudolf upozornil, že v dalších dnech budou teploty dál vysoké a ke konci týdne se má rozfoukat vítr, což může hasičům práci komplikovat. Na místě jich zasahuje okolo 1000.
Zejména v Čechách se v pondělí pozdě odpoledne a večer mohou vyskytnout bouřky, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Odborníci ale zdůraznili, že situace je zatížena řadou nejistot, ačkoliv potenciál hlavně pro vyšší nárazy větru existuje.
Necelé dva měsíce po tragické smrti někdejší biatlonistky Laury Dahlmeierové to vypadá, že její poslední přání nakonec nebude vyslyšeno. Z Pákistánu totiž přicházejí zprávy, že do hor byl vyslán záchranný tým, který má najít její tělo a dopravit ho dolů.
Česko zhruba před měsícem zaskočila zpráva o rozpadu manželství legendárního brankáře Petra Čecha. Všechno ale nasvědčovalo tomu, že rozchod proběhl bez jakýchkoliv dramat. Než přišlo nejnovější vyjádření.
Někoho pobouřila, jiné lidi si získala. Emma Hemingová Willisová nedávno otevřeně promluvila o životě s indisponovaným hercem Brucem Willisem. Nyní dokonce přiznala, že si v jednu chvíli myslela, že je jejich manželství u konce.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu je jedinou překážkou v návratu rukojmích a dosažení mírové dohody s palestinským hnutím Hamás, tvrdí rodiny osob, které jsou nadále v moci teroristů. Informovala o tom BBC.
Začíná nový týden, jehož první polovina má být podle meteorologů dynamická a proměnlivější. Od čtvrtka se počasí stabilizuje, bude teplo a slunečno. Výrazně se oteplí na víkend, kdy se teploty místy dostanou i nad letních 25 °C. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Výjimečnou událostí tohoto týdne na televizních obrazovkách byl pondělní návrat Laďky Něrgešové k moderování pořadu ShowTime na stanici CNN Prima News. Jednoduchý nebyl nejen pro samotnou moderátorku, ale i pro její spolupracovníky.
Česko v posledních dnech zaznamenalo srážky prakticky na celém území, ovšem jejich rozložení a intenzita se výrazně lišily. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Někde spadlo jen několik milimetrů deště, jinde napršelo až sto milimetrů.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpořil amerického protějška Donalda Trumpa, který v dopise vyzval členské státy NATO, aby přestaly nakupovat ropu z Ruska. Pokud bude vyslyšen, je Trump podle svých slov připraven společně se spojenci uvalit další sankce na Moskvu.
Poslední dny se nesly v duchu vzpomínek na Radoslava Brzobohatého. Chybět u toho samozřejmě nemohl jeho syn Ondřej, který dojemně přiznal, že má tatínkovo telefonní číslo stále uložené. A mazat ho rozhodně nehodlá.
Necelý měsíc před volbami by se do Poslanecké sněmovny dostalo sedm uskupení. V čele zůstává opoziční hnutí ANO, které je jasným favoritem říjnového hlasování. Zajímavý vývoj nastal u Pirátů, kterým se podařilo dotáhnout na Starosty a nezávislé. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury STEM pro stanici CNN Prima News.
Boj o to, kdo se stane Českým slavíkem za letošní rok, je v plném proudu. O úspěchu může rozhodovat i aktivita jednotlivých interpretů při oslovování fanoušků. Například Eva Burešová si stanovila jasný postup.