Druhé kolo letošních senátních voleb skončilo prohrou hnutí ANO, řekl v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News místopředseda hnutí a Sněmovny Karel Havlíček. I vzhledem k nízké účasti voličů podle něho nelze senátní volební finále vnímat jako referendum o koaliční vládě Petra Fialy (ODS).
Místopředseda ODS a ministr dopravy Martin Kupka souhlasil s Fialovou tezí, že volby znamenaly osobní prohru předsedy ANO Andreje Babiše.
Opoziční ANO, které mohlo mít po letošních volbách díky 17 finalistům celkem 20 senátorů, jich bude mít pět. "Tam objektivně musíme říct, že jsme prohráli. Gratuluji koalici Spolu, která vyhrála," uvedl Havlíček. Zároveň poukazoval na to, že ANO uspělo v prvním volebním kole a podle něho také v obecních volbách. "V druhém kole (senátních voleb) to nemůžeme brát jako referendum (o vládě)," dodal Havlíček.
Kupka podotkl, že opoziční představitelé v kampani o těchto volbách jako o referendu o vládě mluvili. "Teď by to chtěli vzít zpět. Já s tím nikdy nesouhlasil, ale pokud bychom připustili, že to bylo referendum o vládě, tak bylo pro vládu úspěšné," řekl. Fiala v sobotu uvedl, že koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) získala při započtení všech podporovaných kandidátů při obměně třetiny Senátu 20 z 27 mandátů.
"Jestliže je Senát už takto ustanoven, měl by fungovat dále. Měli bychom se snažit, abychom v něm získávali pozice," řekl. Uvedl také, že prohra v senátních volbách ANO neovlivní v rozhodování o postupu v prezidentských volbách. Hnutí si musí ujasnit, kdo má na jaké ústavní funkce předpoklady a kdo má jakou šanci, uvedl.
Koalice Spolu chce strategii do prezidentské volby oznámit v úterý. "Strategie může znamenat jak vlastního kandidáta, tak podporu nějakého kandidáta, nebo podporu nějakého okruhu kandidátů," uvedl Kupka.
Lucie Bílá se ještě před kulatými 60. narozeninami, které oslaví příští týden, dočkala zajímavého ocenění. Asi většina z nás by čekala, že bude souviset s jejími pěveckými schopnostmi. Tentokrát tomu tak ale není.
Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Robert Fico (Smer-SD) obnovili společná jednání české a slovenské vlády. Kabinety se dnes sešly v Česku. Jednalo se o mnoha věcech, podepisovaly se dokumenty. Příští jednání proběhne na Slovensku.
Velikonoce se blíží každým dnem, přípravy vrcholí. Hodí se proto vědět, jak budou v dalších dnech fungovat obchody. Dobrou zprávou je, že nenakoupíte jen jednou během čtyř svátečních dnů.
Už pět osob podezřelých v případu požáru haly v Pardubicích se podařilo zajistit policistům. U nejnověji zadrženého člověka se čeká na výsledek vazebního řízení, další čtyři lidé se momentálně nacházejí ve vazbě.
StarDance sice na televizní obrazovky dorazí až na podzim, ale už na konci března se diváci dozvídají první jména soutěžících. Po Martě Jandové následuje první muž. Pro mnoho lidí bude nejspíš velkou neznámou.
Čeští herci, kteří byli právě na jevišti, možná nevěřili svým očím, ale opravdu je sledovala jedna z největších hollywoodských hvězd. Byl to Leonardo DiCaprio, který momentálně v Česku natáčí nový film.
Česká tenisová rodina se podle dostupných informací opět rozrostla. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová je nově trojnásobnou maminkou. Prvorozený syn se v jeden okamžik dočkal dvou sourozenců.
Američtí politici formálně požádali Sarah Fergusonovou, exmanželku bývalého prince Andrewa, aby svědčili před komisí, která vyšetřuje případ finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Učinili tak prostřednictvím dopisu, Fergusonová dostala čas na odpověď.
Daniel Krejčík se v posledních dnech opět dostal do hledáčku médií. Řeší se totiž osud jeho vztahu s manželem Jiřím. Známý herec se po spekulacích rozhodl prolomit mlčení. Fanouškům toho ale zase až tolik neprozradil.
Bude teplo, často slunečno. Taková je nejnovější předpověď na Velikonoce, která nepochybně potěší spoustu lidí. Především v Čechách mohou nedělní maxima výjimečně vyšplhat až na 20 stupňů.
Extraligová sezóna vrcholí. I tentokrát během ní nastoupil legendární Jaromír Jágr, i když odehrál jen několik utkání. Nedávno pak hvězdný útočník naznačil konec kariéry, čímž nepotěšil některé fanoušky. Nyní jim ale dal jistou naději.
Agáta Hanychová rozhodně nechce, aby úspěšná éra jejího podcastu skončila s odchodem druhé tvůrkyně. Pilně proto pracuje na jeho nové podobě. Pomoci ji s tím může opravdu každý. Po čem se influencerka a podcasterka shání?