Hlasová asistentka Alexa od Amazonu řekla dívce, aby strčila minci do zásuvky

Amazon Echo Dot
Amazon Echo Dot, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 28. prosince 2021 19:29
Sdílej:

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k vidlici, která byla částečně připojená do zásuvky. Dítěti se nic nestalo, jeho matka totiž virtuální asistentku ihned zastavila. O nepříjemném zážitku pak napsala na twitteru. Společnost Amazon uvedla, že svou virtuální asistentku aktualizovala, aby k podobným případům nedocházelo.

Dívka Alexu požádala o výzvu. "Zapojte nabíječku od mobilu zhruba z poloviny do zásuvky a pak přiložte na odhalenou vidlici cent," odpověděl hlas z reproduktoru.

Dívčina matka pak na twitteru napsala, že s dcerou dělaly různé tělesné výzvy ze serveru YouTube, třeba překulit se na podlaze při balancování boty na chodidle. Venku však bylo ošklivé počasí a dívka chtěla další výzvu, tak požádala Alexu. Hlasová asistentka v chytrém reproduktoru Amazon Echo následně nabídla výzvu, "kterou našla na webu".

"Ne, Alexo, ne!" zakřičela dívčina matka. Dodala, že její dcera je příliš chytrá na to, aby pokyn asistentky následovala.

Zmíněná výzva se už v minulosti dostala do hledáčku hasičů, kteří lidi varovali, aby ji v žádném případě nezkoušeli. Zmínili riziko elektrických šoků, požárů, ale i to, že dotyčný může přijít o prsty či o celou ruku.

Společnost Amazon stanici BBC sdělila, že Alexu aktualizovala, aby takové aktivity v budoucnu nenabízela. "Důvěra zákazníků je středem všeho, co děláme, a Alexa je navržena tak, aby zákazníkům poskytovala přesné, relevantní a užitečné informace," uvedla společnost. "Jakmile jsme se o této chybě dozvěděli, podnikli jsme rychlé kroky k jejímu odstranění," dodala.

Témata:
Stalo se
Zahraničí
Australská policie zasahuje proti střelcům na Bondi Beach. (14.12.2025)

Tragický útok v Austrálii. Střelci zavraždili několik lidí na oblíbené pláži

Australská policie zasahuje při útoku na populární pláži Bondi v Sydney ve státě Nový Jižní Wales. Potvrzeno je přes 10 obětí, zraněni byli i nejméně dva strážci zákona. Útočili dva lidé. Jeden z pachatelů má být po smrti, druhého se podařilo zadržet. Policie již potvrdila, že cílem útoku byla místní židovská komunita. 

České celebrity
Eva Burešová

Eva Burešová přiznala zbytečné obavy. Forejt zaznamenal velký úspěch

Kuchařům se rozdávaly michelinské hvězdy, které jsou asi tím nejprestižnějším oceněním jejich práce na světě. V Česku jednu dostal i Přemek Forejt, partner Evy Burešové. Známá herečka a zpěvačka přiznala, že to přineslo i nepříjemné chvíle. 

Domácí
Andrej Babiš

Babiš nechce, aby Česko nadále přispívalo na pomoc Ukrajině

Česko podle nově jmenovaného premiéra Andreje Babiše (ANO) potřebuje peníze pro vlastní občany. Evropskou unii proto vyzývá k tomu, aby našla jiné způsoby financování Ukrajiny, která přes tři roky čelí ruské agresi. Nebudeme tam dávat peníze, prohlásil Babiš doslova. 

České celebrity
Blízcí a přátelé se rozloučili s moderátorem Patrikem Hezuckým. (12.12.2025)

Přišel, ale nesměl dovnitř. Hezuckého kamarád měl smůlu

Spousta známých tváří se v pátek odpoledne objevila v prostorách strašnického krematoria. Pozorným lidem neuniklo, že s Patrikem Hezuckým se přišli rozloučit oba členové již nefungujícího dua Těžkej pokondr. Do smuteční síně ale mohl jen jeden.