Hlůšková je stále v Pákistánu, dosud nedostala výjezdní víza

Tereza Hlůšková.
Tereza Hlůšková., foto: Facebook Tereza H.
ČTK 18. ledna 2022 14:35 | akt. 18. ledna 2022 15:15
Sdílej:

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, stále pobývá v Pákistánu. Informaci serveru TN.cz ČTK potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), podle kterého se o návratu Hlůškové do Česka intenzivně jedná.

Úřady podle webu musely vrátit Hlůškové pas a osobní věci, neboť soud zamítl stížnost celníků ohledně jejího propuštění. Češka opustila vězení 20. listopadu. "Minulý týden bylo sděleno, že Tereze H. nebudou vydána oficiálně výjezdní víza do doby, než rozhodne o odvolání celníků nejvyšší soud," sdělil ČTK Zdechovský. Bez víz nemůže Hlušková Pákistán opustit.

"Můžeme potvrdit, že ve věci bylo podáno odvolání k nejvyššímu soudu Pákistánu. Pákistánská strana rozhodla, že Tereza Hlůšková má povinnost setrvat v Pákistánu do doby skončení odvolacího řízení. Česká strana se snaží o změnu tohoto rozhodnutí," odpověděla na dotaz ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Další informace nemůže úřad s ohledem na přání Hlůškové médiím sdělovat.

V březnu 2019 byla mladá Češka odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě 800 dolarů (asi 17.500 korun). V dubnu se proti verdiktu odvolala. Rozsudek byl podle ní "v rozporu s fakty" a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy. Soud jí na začátku listopadu dal za pravdu a byla zproštěna obžaloby.

Server Blesk.cz 20. prosince informoval o tom, že Hlůšková už Pákistán opustila. Zdroj webu tehdy uvedl, že právní zástupce celníků u soudu uvedl, že Češka opustila zemi. Její právníci požádali o vydání jejího pasu, v žádosti ale podle informací serveru nebyl podpis Hlůškové a listiny byly padělané. Celníci podle webu tvrdili, že Hlůšková byla propuštěna ze země na speciální žádost pákistánského ministra zahraničí. České ministerstvo zahraničí tehdy na dotaz ČTK informaci nepotvrdilo.

Češka tvrdila, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil. Pákistánský zpravodajský portál UrduPoint již dříve uvedl, že drogy, které Češka převážela, by měly na černém trhu hodnotu 150 milionů pákistánských rupií (19,5 milionu korun).

Stalo se
Světové celebrity
Princezna Kate na oslavách Dne svatého Patrika.

Chystá se velké stěhování. Kate s Williamem a dětmi změní adresu

Princezna Kate a princ William se po třech letech v Adelaide Cottage stěhují do nového domova v blízkosti Windsoru. Oznámení přišlo v sobotu, kdy zdroj z Kensingtonského paláce potvrdil, že se rodina s dětmi, princem Georgem, princeznou Charlotte a princem Louisem, přestěhuje ještě letos.

Světové celebrity
Beyoncé

Beyoncé a Jay-Z opouští Los Angeles. Stěhují se do Evropy

Podle serveru Mirror se Beyoncé a Jay-Z rozhodli usadit ve Spojeném království. Slavný manželský pár si údajně koupil pozemek o rozloze 58 akrů v malebné oblasti Cotswolds v hrabství Oxfordshire. Spekulace o stěhování do Británie se objevily již v červnu, kdy byli manželé spatřeni na inspekci pozemku. Nyní se zdá, že je dohoda oficiálně uzavřena, ačkoli k tomu nebylo vydáno žádné prohlášení.

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Meghan na Netflixu nekončí? Objevily se zcela nové informace

Vzhledem k prodloužení dohody s Netflixem má Meghan Markleová plné ruce práce, ale osud její show „With Love, Meghan“ je stále nejistý. Nedávno vyšla upoutávka na druhou řadu této lifestylové show a brzy se objevila zpráva, že Meghan a princ Harry uzavřeli novou smlouvu s Netflixem na další filmové a televizní projekty. V srpnu oznámili, že prostřednictvím své společnosti Archewell Productions prodlužují partnerství s touto streamovací službou.

Světové celebrity
Justin a Hailey Bieberovi

Justin Bieber podrazil přítele? Slavný zpěvák promluvil

Hudebník Lewis Capaldi se vrací na scénu, ale nadále ho pronásleduje jedna nepříjemná historka. V rozhovoru pro Capital FM prozradil, že ho nechal "na holičkách" samotný Justin Bieber. Před nějakou dobou se potkali na večírku v Los Angeles a podle Capaldiho se z nich měli stát nejlepší kamarádi.