Hodnota majetku amerického podnikatele a šéfa automobilky Tesla Elona Muska se od začátku letošního roku snížila o více než 100 miliard dolarů (zhruba 2,4 bilionu Kč). Na vině je především pokles ceny akcií Tesly na dvouleté minimum, uvedla agentura Bloomberg.
Podle jejího indexu miliardářů se během pondělí hodnota Muskova majetku snížila o 8,6 miliardy na 169,8 miliardy USD (zhruba čtyři biliony Kč). Proti začátku roku tak byla nižší o 100,5 miliardy dolarů. Musk nicméně zůstává nejbohatším člověkem na světě.
Akcie Tesly tvoří hlavní část Muskova majetku. Jejich cena v pondělí klesla téměř o sedm procent a uzavřela na 167,87 USD, nejníže od listopadu 2020. Od začátku roku se tak hodnota akcií Tesly propadla o 52 procent. Automobilka se nyní potýká mimo jiné s negativními důsledky koronavirových restrikcí v Číně, která je jejím největším trhem mimo Spojené státy.
Jedenapadesátiletý Musk nedávno dokončil převzetí internetové společnosti Twitter za 44 miliard dolarů a zahájil v této firmě dramatické změny, včetně propuštění poloviny zaměstnanců. To mezi investory vyvolává obavy, zda Musk příliš nerozptyluje svou pozornost a zda se dostatečně věnuje řízení Tesly.
Musk po dokončení převzetí Twitteru rozpustil jeho devítičlennou správní radu a stal se jediným ředitelem podniku. Minulý týden nicméně podle agentury Reuters uvedl, že hodlá snížit množství času, který Twitteru věnuje, a najít pro něj nového šéfa.
Ještě to není ztracený, vzkazuje Marek Ztracený svým fanouškům, kteří si zatím nekoupili lístek na největší koncert na Letenské pláni. Vstupenek ale významně ubylo, k mání už jich je jen pětina.
Součástí obrovského úspěchu Leoše Mareše dlouhá léta byly i sociální sítě, což však v posledních měsících už úplně neplatí. Oblíbený moderátor se z nich totiž stáhl a zřejmě na tom nehodlá nic měnit.
Tragédie se na začátku předprázdninového týdne stala na gymnáziu v Bystřici nad Pernštejnem na Vysočině. Žák tam vypadl z okna a utrpěl zranění neslučitelná se životem. Případem se zabývá policie.
Historie se na zimních olympijských hrách v Itálii nejspíš opakovat nebude. České favoritce Ester Ledecké totiž nebude umožněno účastnit se paralelního obřího slalomu na snowboardu i sjezdu lyžařek. Trojnásobná olympijská vítězka si tak bude muset vybrat.
Zdeněk Troška se po nedávných zdravotních problémech rozhodl opět vyrazit mezi lidi. Návrat známého filmaře do společnosti ale měla doprovázet přísná bezpečnostní opatření. Jaká nakonec byla realita na místě?
Známý herec Pavel Liška opět projevil svůj komediální talent. V krátkém videu se rozhodl reagovat na kauzu, která hýbe Českem. Zdánlivě se totiž zastal nově zvoleného poslance Filipa Turka, přičemž někteří lidé dokonce uvěřili tomu, že to myslí vážně.
Policie zásadně pokročila s případem podezřelého úmrtí sedmapadesátiletého muže v Zábřehu na Šumpersku v Olomouckém kraji. Pitva prokázala násilnou smrt. Kriminalisté již zadrželi podezřelou osobu.
Jiřina Bohdalová se v uplynulých dnech opět objevila na veřejnosti, ačkoliv lidé z jejího okolí říkají, že se strachuje o své zdraví. Proto se ostatně nezúčastnila celé akce, na kterou byla pozvána s jasným úkolem.
Požár vlaku v pondělí ráno zastavil železniční provoz na Vyškovsku v Jihomoravském kraji. Hořel vagon osobního vlaku, cestujícím se nic nestalo. Příčina události ani výše škody zatím nejsou známé.
Od pátku je jasné, zda pokračuje profesionální hokejová kariéra legendárního Jaromíra Jágra. Slavný útočník, který už byl v nové sezóně jednou připraven naskočit do zápasu, nechyběl na ledě v domácím extraligovém utkání Kladna proti Vítkovicím.
Princ William a princezna Kate byli údajně šokováni zvěstí, že vévodkyně Meghan Markle údajně křičela na zaměstnance paláce krátce před svou svatbou v roce 2018. Dříve se sice věřilo, že se William a Kate odcizili princovi Harrymu a jeho ženě až poté, co v roce 2020 opustili královské povinnosti, ale v současnosti je již známo, že první trhliny se objevily už v předchozích letech.
Odpočítávání do dalšího filmu s Jamesem Bondem je již v plném proudu. Film s pořadovým číslem 26 se začne natáčet v dubnu příštího roku v Pinewood Studios. Je také známo, že scénář, který napsal tvůrce Steven Knight (Peaky Blinders), se zaměří na nebezpečí spojená s umělou inteligencí (AI).