Hokejisté Sparty musí do karantény. Covid zasáhl i Litvínov

Hokejisté Sparty a Litvínova jsou dalšími týmy, které se potýkají s nákazou koronavirem a musejí do karantény. Za poslední týden se počet takových klubů rozrostl na pět. Pražané proto byli nuceni odložit dnešní domácí utkání s Karlovými Vary a také páteční duel ve Zlíně.

Hokej, ilustrační foto

Desátý klub tabulky o tom informoval na webu. Podobně je na tom i Litvínov. Severočeši dnes na klubovém webu uvedli, že po potvrzení několika pozitivních případů odloží tří zápasy do konce tohoto týdne.

Už během minulého týdne se nákaza nemocí covid-19 objevila postupně v Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi a ve Zlíně. Již začátkem roku bojoval s koronavirem i obhájce titulu a aktuálně vedoucí tým soutěže Třinec.

Kádr Sparty poznamenala v uplynulých dvou vystoupeních v pátek proti Hradci Králové (4:1) a v neděli na ledě Liberce (3:4) rozsáhlá viróza. Několik hráčů nemohlo ze zdravotních důvodů do zápasu naskočit. V prvním z těchto duelů scházel ze stejných důvodů i kouč Josef Jandač. I proto hráči absolvovali po sobotních PCR testech v pondělí další vyšetření a testy napodruhé odhalily pozitivní případy.

"Je to pro nás samozřejmě komplikace, se kterou se ale musíme vypořádat. Jsme v permanentním kontaktu s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy, se kterou řešíme další postup. S Karlovými Vary a Zlínem budeme hledat náhradní termíny pro odehrání zápasů," uvedl sportovní ředitel klubu Petr Ton.

Litvínov se měl utkat ve středu s Hradcem Králové. Hrát ale nebude mužstvo Vervy ani v pátek v Olomouci a nový termín bude klub hledat také pro duel s Karlovými Vary, který byl naplánovaný na neděli.

Nepříjemná je celá záležitost i pro Západočechy. Energetici přišli kvůli odkladu duelu na Spartě již o čtvrtý zápas za necelé dva týdny. Po Třinci a Českých Budějovicích naposledy nemohli nastoupit ani v pátek na ledě Mladé Boleslavi, kam už přitom mužstvo cestovalo. Po hodině ale týmový autobus nabral opět směr Karlovy Vary.

Naposledy hráli svěřenci kouče Martina Pešouta o body v pátek 7. ledna v Pardubicích. Nyní by v pátek měli přivítat v západočeském derby Plzeň, ale o další utkání kvůli potížím v litvínovské kabině opět přijdou.

Po všech odkladech se dnešní program 43. extraligového kola zúžil na pouhé dva zápasy. Shodně od 18 hodin se utkají Brno s Libercem a Pardubice s Olomoucí.

Již před startem ročníku upravilo vedení extraligy pravidla pro případy, že by nemoc covid-19 zasáhla do programu a utkání se musela odkládat. Zápas může být odložen maximálně o 30 dnů. V případě, že by se to nepodařilo, může nové termíny zápasů stanovit ředitel soutěže Josef Řezníček nebo sportovně-technická komise hokejového svazu.

Mužstva, která chtějí postoupit do play off, musejí odehrát alespoň 50 procent utkání. V případě, že některý z týmů nesehraje plný počet zápasů, do tabulky se mu započítá počet bodů podle průměrného zisku. Alespoň polovinu základní části čítající 60 kol už odehrály všechny kluby.

Ruské fotbalové týmy nesmí startovat v soutěžích UEFA ani kandidovat na…

02.05.2022 21:05 Aktualizováno Ruské fotbalové týmy nesmí kvůli invazi své země na Ukrajinu startovat v příštím ročníku soutěží…

IIHF odebrala Rusku seniorské MS v hokeji v roce 2023

26.04.2022 17:15 Aktualizováno Mezinárodní hokejová federace dnes odebrala Rusku pořadatelství mistrovství světa v příštím roce,…

Ruské a běloruské tenisty kvůli invazi vyloučili z Wimbledonu, Navrátilová…

20.04.2022 21:47 Aktualizováno Ruští a běloruští tenisté byli kvůli invazi na Ukrajinu vyloučeni z Wimbledonu. Dnes o tom…

Lídra F1 Leclerca okradli na ulici o hodinky za sedm milionů

20.04.2022 04:57 Dvě sportovní hvězdy se v pondělí staly obětí zlodějů a přišly o drahé hodinky. Vedoucí jezdec…

Související:

Nejnovější