Hrozba útoků ve Vídni trvá, uvedla rakouská policie

Rakouská policie, ilustrační fotografie
Rakouská policie, ilustrační fotografie, foto: Adam Mráček / INCORP images
ČTK 16. března 2023 12:28
Sdílej:

Nebezpečí útoků ve Vídni přetrvává a týká se objektů spojených se syrskou komunitou, uvedla dnes policie v rakouském hlavním městě. Ve středu policie kvůli hrozbě islamisticky motivovaného útoku nasadila na řadě míst ozbrojené hlídky.

Rakouské zpravodajské služby v novém hodnocení situace podle dnešního vyjádření policie dospěly k závěru, že nebezpečí se týká primárně "syrských zařízení", a to v souvislosti s 12. výročím vypuknutí občanské války v Sýrii. To připadá na 15. března.

"Nebezpečí je nadále hodnoceno jako zvýšené a blíže neupřesněné. Nařízená preventivní bezpečnostní opatření zůstávají v platnosti," uvedla policie.

Vídeňská policie ve středu posílila ozbrojené hlídky na citlivých místech v rakouském hlavním městě včetně kostelů. Možnému islamisticky motivovanému útoku měly být vystaveny kostely. Uvedla také, že se jedná o preventivní opatření, jehož délku trvání nelze odhadnout.

Bulvární deník Kronen Zeitung dnes uvedl, že případný útok má cílit proti Syřanům, kteří uprchli do Rakouska před válkou a diktátorem Bašárem Asadem. Zavražděni měli být během bohoslužby z důvodu, že se nepřipojili k džihádu se zbraní v ruce.

Stalo se
České celebrity
Jiří Adamec

Jiří Adamec a důležité rozhodnutí soudu. Manželka je spokojená

Osud nemocného režiséra Jiřího Adamce se kvůli napjatým vztahům v jeho rodině ocitl v rukou soudu, jenž rozhodoval o tom, kdo bude opatrovníkem. Padlo klíčové, ale svým způsobem překvapivé rozhodnutí. Příbuzní filmaře totiž neuspěli.  

Krimi
Městský úřad v Chřibské na Děčínsku

Útočník z Chřibské vystřelil stokrát. Doma měl další zbraně, zjistila policie

Policie se v rámci vyšetřování pondělní tragické střelby na úřadě v Chřibské na Děčínsku nadále zaměřuje na osobu zesnulého pachatele. Podle nejnovějších zjištění měl doma další zbraně, během útoku vystřelil zhruba stokrát. Zavraždil jednu osobu, šest lidí utrpělo zranění. 

České celebrity
Agáta Hanychová

Agáta Hanychová si řekla svoje k rozchodu slavného manželského páru

Nový kalendářní rok se sice stále teprve rozbíhá, ale v šoubyznyse už došlo nejméně na jeden třaskavý rozchod. Rozpad manželství potvrdili Linda Rybová a David Prachař. Agáta Hanychová s jeho synem v minulosti tvořila pár a možná i proto si řekla, že se k celé záležitosti vyjádří. 

Světové celebrity
Princ Harry

Princ Harry po boku Eltona Johna. Válka s britským bulvárem pokračuje

Princ Harry i v roce 2026 pokračuje v sérii právních bitev s britskými médii, ačkoliv již několik let žije ve Spojených státech amerických. Nynější spor se týká i dalších celebrit, nařčením čelí vydavatel deníku Daily Mail. O případu informovala stanice BBC.