V Evropě se v úterý večer začne hrát čtvrtfinále nejprestižnější klubové fotbalové soutěže Ligy mistrů, které doprovází vážná hrozba. Islámský stát pohrozil prostřednictvím svých kanálů útokem na stadionech v britském Londýně, francouzské Paříži a španělském Madridu.
"Zabijte je všechny!" píše se na obrázku, o kterém informoval například server euronews. Stojí na něm osoba držící automatickou zbraň a také názvy čtyř fotbalových stadionů. Konkrétně jde o Emirates Stadium v Londýně, Parc des Princes v Paříži a Santiago Bernabéu a Metropolitano v Madridu. Islámský stát varoval fotbalové fanoušky prostřednictvím svých médií.
Na dvou ze čtyř zmíněných stadionů se hraje už dnes večer. Londýnský Arsenal přivítá na svém hřišti mnichovský Bayern, Real Madrid se v domácím prostředí utká s Manchesterem City. Výkopy jsou naplánované na 21:00. Na stadionech Atlética Madrid a Paris Saint-Germain se pak hraje zítra.
Web euronews zmínil, že Islámský stát v minulosti nevaroval dopředu před svými útoky a spoléhal na moment překvapení. IS se naposledy přihlásil k odpovědnosti za březnový útok v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy, který si vyžádal přes 140 obětí.
Navzdory tomu nejsou nejnovější výhrůžky podceňovány. V Paříží došlo k výraznému posílení bezpečnostních opatření. Lidé byli zároveň vyzváni, aby nepodléhali strachu a panice. Britská policie uvedla, že opatření konzultuje s Arsenalem.
Ve Španělsku je aktuálně platný druhý nejvyšší stupeň protiteroristické bdělosti. Na nadcházející zápasy Ligy mistrů v Madridu má dohlížet asi 3000 státních či městských policistů.
Až na ni dojde, bude to nejsledovanější svatba v československém šoubyznysu. Zatím se však na veselku Dary Rolins a Pavla Nedvěda stále čeká. Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by měla proběhnout například o nadcházejícím víkendu či v dohledné době.
Záhadu neznámého muže, jehož si policisté převzali na začátku týdne v Krkonoších, se podařilo objasnit. Potvrdila se domněnka strážců zákona, že se jedná o cizince. Policie o tom informovala na webu.
Lucie Borhyová nechyběla na oslavě kulatin Štefana Margity, kterému je čerstvě 70 let. Právě operní pěvec a manžel zesnulé zpěvačky Hany Zagorové prozradil, že hvězda zpravodajství televize Nova byla hlavní postavou nešťastného incidentu.
Helena Vondráčková obětovala život kariéře v hudebním průmyslu, ale i osudové lásky se nakonec dočkala, když se potkala s Martinem Michalem. Manžel populární zpěvačky si na ni v okamžiku, kdy přeskočila jiskra, myslel už dlouho.
Taťána Kuchařová na sebe nechtěně opět upozornila, když se v Plzni dostala do hledáčku místních městských policistů. Dokonce na nějaký čas ztratila přehled o svém automobilu. Co se přesně stalo?
Eva Adamczyková na letošních zimních olympijských hrách zkompletovala medailovou sbírku ze snowboardcrossu, přesto už je pro ni v životě nejdůležitější role maminky. Jakým směrem povede olympijská šampionka svého syna?
Dominika Mesarošová může směle připravovat svatbu, ačkoliv ani její fanoušci přesně nevědí, kdo se má stát jejím manželem. Nápovědu jim však dala Agáta Hanychová, která byla a už není kamarádkou Mesarošové.
Kdo bude Česko reprezentovat na Oscarech? Výběr kandidáta pokračuje. Akademici původně vybírali z deseti snímků a počet již zúžili na polovinu. Informovala o tom Česká filmová a televizní akademie.
Je rozhodnuto. Knihovna Václava Havla se definitivně nedohodla s bývalou první dámou Dagmar Havlovou, takže bude pokračovat pod novým jménem. Chce však zachovat co nejvíce projektů a pokračovat ve vzdělávacích, badatelských a osvětových aktivitách. Informovala o tom na webu.
Česko se v pátek - tedy již zítra - rozloučí s Milanem Knížákem. Rodina zesnulého umělce obdržela během náročného období alespoň jednu dobrou zprávu. Jeden z pražských obvodních soudů Knížáka definitivně rehabilitoval za vazební stíhání v dobách komunistického režimu.
Meghan Markleová se ohradila proti výrokům slavné americké kuchařky a podnikatelky Marthy Stewartové, podle níž vévodkyně na nedávné večeři v Kalifornii detailně probírala své červencové setkání s britským králem Karlem III. Zmíněná schůzka v sídle Highgrove House přitom proběhla ve Velké Británii za přísně tajných podmínek a pod zámkem utajení.
Popová hvězda Ariana Grande se na sociálních sítích podělila o své dojmy po skončení severoamerické části turné Eternal Sunshine a zároveň se vyjádřila ke svým nadcházejícím koncertům v britské metropoli. Zpěvačka své miliony fanoušků ujistila, že se na blížící se vystoupení v britské metropoli nesmírně těší a nemůže se dočkat, až se se svými příznivci opět setká.