Italům už nebude stačit negativní test pro ubytování či cestování v MHD

Italská vláda kvůli nárůstu počtu případů nákazy koronavirem dál zpřísnila protiepidemická opatření: od 10. ledna zatím do konce března, kdy končí v zemi nouzový stav vyhlášený kvůli pandemii, budou smět jezdit veřejnou dopravou, ubytovat se v hotelu či použít vlek v lyžařských areálech jen lidé s potvrzením o očkování proti covidu-19 či o nedávném prodělání této nemoci.

Benátky, ilustrační fotografie.

S odvoláním na nový dekret, který vláda schválila ve středu večer, o tom dnes informují místní média.

Nutnost takzvaného super zeleného pasu, potvrzujícího očkovaní či prodělání covidu-19, nový dekret rozšiřuje na další aktivity. Nyní je potřeba například pro vstup do vnitřních prostor restaurací, kin či divadel. Jinde, například ve veřejné dopravě či na pracovišti, stačí takzvaný zelený pas. To je potvrzení o negativním testu na koronavirus SARS-CoV-2.

Podle deníku Il Sole 24 Ore tak negativní test bude od 10. ledna stačit na veřejnosti pouze na pracovištích či ve školách. Do vlaků, autobusů, metra či pro ubytování v hotelech, vstupy do bazénů, používání vleků nebo i pro posezení na zahrádkách restaurací bude nutné buď očkování či potvrzení o prodělání nemoci.

Italská média nicméně ještě ve středu psala i o možnosti rozšíření super zeleného pasu pro všechny zaměstnance, což zatím vláda neschválila. Očekává se ale, že o tom bude možná jednat na příštím zasedání, což bude v lednu.

Itálie oznámila ve středu večer 98.030 pozitivních testů na koronavirus za předchozích 24 hodin, což byl nejvyšší denní nárůst od počátku pandemie covidu-19. Provedeno bylo ten den v zemi přes milion testů. Poměr pozitivních testů se od úterý zvýšil ze 7,6 na 9,5 procenta.

Itálie opět hlásí rekordní čísla

Itálie potřetí v řadě překonala rekord v počtu koronavirových nákaz. Za 24 hodin jich zaznamenala dalších 126.888, den předtím 98.030. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž v zemi za uplynulý den v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 156 lidí. Italská vláda uvedla, že kvůli nárůstu počtu případů nákazy dále zpřísňuje protiepidemická opatření.

Celkem Itálie od začátku pandemie odhalila 5,98 milionu případů koronavirové infekce. V zemi kvůli covidu-19 zemřelo 137.247 osob, a patří tak k nejpostiženějším v Evropě. V nemocnicích je v Itálii nyní 10.866 lidí na běžných pokojích a dalších 1226 na jednotkách intenzivní péče.

Nově oznámená pravidla počítají s tím, že od 10. ledna zatím do konce března, kdy končí v zemi nouzový stav, budou smět jezdit veřejnou dopravou, ubytovat se v hotelu či použít vlek v lyžařských areálech jen lidé s potvrzením o očkování proti covidu-19 či o nedávném prodělání této nemoci.

Nutnost takzvaného super zeleného pasu, potvrzujícího očkovaní či prodělání covidu-19, nový vládní dekret rozšiřuje na další aktivity. Nyní je potřeba například pro vstup do vnitřních prostor restaurací, kin či divadel. Jinde, například ve veřejné dopravě či na pracovišti, stačí takzvaný zelený pas. To je potvrzení o negativním testu na koronavirus SARS-CoV-2. Podle deníku Il Sole 24 Ore tak negativní test bude od 10. ledna stačit na veřejnosti pouze na pracovištích či ve školách.

Italská média nicméně ještě ve středu psala i o možnosti rozšíření super zeleného pasu pro všechny zaměstnance, což zatím vláda neschválila. Očekává se ale, že o tom bude možná jednat na příštím zasedání, což bude v lednu.

Témata: Itálie

S utrpením Ukrajinců bychom si neměli zahrávat, řekl papež

24.09.2023 17:28 Papež František kritizoval obchodování se zbraněmi v souvislosti s válkou na Ukrajině, přičemž…

Británie údajně tajně jednala s Ruskem o globální bezpečnosti

24.09.2023 13:03 Britští představitelé během posledních 18 měsíců uprostřed ruské agrese vůči Ukrajině několikrát…

Lavrov: Západní mocnosti vstoupily do střetu s Moskvou tím, že poskytují…

24.09.2023 09:40 Západní mocnosti fakticky vstoupily do přímého střetu s Moskvou tím, že poskytují svou podporu…

Duda tvrdí, že spor o ukrajinské obilí by neměl poškodit vztahy mezi…

23.09.2023 20:55 Polský prezident Andrzej Duda uvedl, že spor ohledně dovozu ukrajinského obilí by neměl zásadněji…

Ficův Směr chce po volbách podat žalobu na Čaputovou

23.09.2023 18:40 Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) plánuje podat návrh na obžalobu prezidentky…

Zelenskyj se zavázal osvobodit východoukrajinské město Bachmut

23.09.2023 14:30 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se zavázal osvobodit východoukrajinské město Bachmut i dvě…

USA žádají od Polska vysvětlení sporu o dodávky zbraní na Ukrajinu

23.09.2023 12:02 Spojené státy požádaly Polsko, aby objasnilo slova svého premiéra Mateusze Morawieckého, který…

Erdoganovi vadí barevný výzdoba OSN, připomíná duhu

23.09.2023 10:25 Někteří diplomaté OSN se domnívali, že Erdogan si zřejmě zaměnil 17 barev spojených s cíli…

Německo by kvůli migraci mohlo obnovit hraniční kontroly

22.09.2023 21:52 Německo zvažuje obnovení kontrol na hranicích s Českou republikou a Polskem v rámci boje s…

Biden nakonec slíbil Ukrajině poskytnutí střel ATACMS

22.09.2023 20:45 Americký prezident Joe Biden nakonec zřejmě slíbil ukrajinskému protějšku Volodymyru Zelenskému, že…

Související:

Nejnovější