Příčinou úmrtí Ivany Trumpové byla nehoda, při které utrpěla zranění trupu. Exmanželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa českého původu zemřela ve čtvrtek v New Yorku ve věku 73 let.
Policie už krátce po její smrti uvedla, že Trumpová byla nalezena ve svém bytě na schodech a vyloučila cizí zavinění. Podle médií nyní soudní lékař potvrdil, že příčinou její smrti byla nehoda.
Mluvčí Úřadu hlavního soudního lékaře uvedl, že smrt způsobilo "tupé nárazové trauma" a podle televize NBC okolnosti její smrti odpovídají pádu na schodech.
Trumpová se narodila 20. února 1949 ve Zlíně v rodině architekta a měla před sebou zářnou sportovní kariéru. Studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově a poté odjela na Západ a provdala se za lyžaře Alfreda Winklmayra.
V Kanadě pak pracovala jako modelka a po příchodu do New Yorku se seznámila s Donaldem Trumpem, kterého si v roce 1977 vzala. Měla s ním tři děti: Donalda mladšího, Ivanku a Erika. Manželé spolu podnikali, v roce 1992 se ale rozvedli kvůli nevěře.
V posledních letech nicméně měla Ivana Trumpová s Donaldem Trumpem přátelské vztahy a v roce 2016 nadšeně podporovala jeho kandidaturu na prezidenta Spojených států.
Začíná další březnový týden, podle meteorologů se ale můžeme těšit na dubnové počasí. Předpověď slibuje nadprůměrné teploty, ale i více srážek než v předchozích dnech. Vyplývá to z informací zveřejněných Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ).
Izraelská armáda varovala nového íránského vůdce, jehož volba se nadále očekává. Vojáci se hodlají zaměřit i na osoby, které budou nástupce ajatolláha Chameneího volit. Podle posledních informací by nový vůdce mohl být znám ještě během víkendu.
Simona Krainová má v posledních dnech jen jedno téma. Je to Dubaj. Turisticky vyhledávanou destinací otřáslo současné napětí na Blízkém východě, přesto se tam modelka se svou rodinou stěhuje. Jak odhalila, děti se dostaly na zdejší školy.
Moderátor Václav Moravec na konci nedělního vydání svého diskuzního pořadu oznámil, že v České televizi končí. Podle jeho slov už není garantována nezávislost redakční práce a kritická reflexe událostí.
Po celém světě a samozřejmě i v Česku se dnes slaví Mezinárodní den žen. Ženám už popřál například premiér Andrej Babiš (ANO). Podle jeho slov je svět se ženami krásnější.
Dara Rolins a Pavel Nedvěd tvoří asi nejsledovanější československý pár současnosti. Brzy by mohlo jít o manžele, o svatbě se spekuluje už nějaký čas. Známá zpěvačka a bývalý fotbalista ale pracují i na jiných věcech.
Prezident Petr Pavel zahajuje čtvrtý rok ve funkci. Podle Pavla se v uplynulých měsících ukázalo, že nejdůležitější je vzájemná důvěra mezi lidmi a státy. Prezident slíbil, že nadále bude apelovat na slušnost, solidaritu a vzájemný respekt.
Kanadský premiér Mark Carney vyzval k odstranění bývalého prince Andrewa Mountbatten-Windsora, jenž je vyšetřován policií, z královské nástupnické linie. Kanada samozřejmě má k tématu co říct, protože stále uznává britského panovníka jako reprezentativní hlavu státu.
Americký prezident Donald Trump vzkázal Britům, že jejich letadlové lodě už na Blízkém východě nejsou potřeba. Britského premiéra Keira Starmera nařkl z toho, že se chce přiživit na úspěchu aktuálně vojenské kampaně proti Íránu.
Západočeská Plzeň chce pojmenovat prostranství po slavném rodákovi Karlu Gottovi. Není prvním městem, které s podobným nápadem přišlo. Řešilo se to také v Praze. Jak to v české metropoli bylo?
Česko si během probíhajícího víkendu užívá krásné jarní počasí. Nic by se na tom nemělo změnit ani v příštím týdnu. Meteorologové proto očekávají, že i následující víkend bude téměř beze srážek. Maxima pak opět výrazně překročí 10 stupňů.
Americký prezident Donald Trump uvedl, že Írán bude v následujících hodinách opět tvrdě zasažen. Teherán zároveň znovu vyzval k bezpodmínečné kapitulaci. Americké a izraelské údery pak označil za hlavní důvod íránské omluvy sousedním zemím za útoky.