Izrael se den před výročím masakru obává útoku

Izrael
Izrael, foto: Pixabay
Libor Novák 6. října 2024 17:49
Sdílej:

Izraelská armáda oznámila, že před výročím útoku palestinského hnutí Hamás zintenzivnila obranu jižních oblastí Izraele a obcí poblíž hranice s Pásmem Gazy. 

Podle zprávy serveru Times of Israel armáda nasadila více vojáků a posílila své jednotky v pohraničních oblastech, protože se obává útoku, včetně raketového.

Izraelská armáda ve svém prohlášení uvedla, že několik čet bylo rozmístěno na ochranu těchto obcí a regionů.

Vojáci jsou plně vybaveni a spolupracují s místními bezpečnostními složkami na obraně území. Současně tři vojenské jednotky působící uvnitř Pásma Gazy pracují na "likvidaci teroristické infrastruktury a oslabení schopností Hamásu".

Izrael pokračuje v ofenzívě proti Hamásu, která začala po útoku 7. října 2023. Při tomto útoku na jih Izraele zahynulo 1205 lidí, většinou civilistů, a Hamás zajal 251 rukojmí.

Podle izraelské armády je stále 97 rukojmí v Pásmu Gazy, z nichž 33 je pravděpodobně mrtvých.

Po útoku následovala izraelská ofenzíva do Pásma Gazy, která si dosud vyžádala 41.870 obětí. Téměř všichni z 2,4 milionu obyvatel Gazy byli v důsledku zhoršující se humanitární krize alespoň jednou vysídleni, uvádí AFP.  

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Britská královská rodina zveřejnila novou fotku prince Louise.

Vévodkyně Kate prozradila nejoblíbenější píseň prince Louise!

Nejmladší syn britského následníka trůnu, princ Louis, si díky svému bezstarostnému vystupování na veřejnosti získal srdce mnoha příznivců královské rodiny. Jeho matka, princezna Catherine, v minulosti poodhalila střípek z jejich soukromí a prozradila, jaká je chlapcova oblíbená píseň. Přestože jeho rodiče rádi poslouchají moderní popovou hudbu, volba malého prince je o poznání tradičnější.

Světové celebrity
Bonnie Tyler

Rozloučení s Bonnie Tyler. Wales dal sbohem legendární zpěvačce

Více než měsíc po její smrti se dnes ve Velké Británii uskutečnilo poslední rozloučení s ikonickou velšskou zpěvačkou Bonnie Tyler. Naposledy vydechla v červenci v nemocnici v Portugalsku, kde byla hospitalizována kvůli zdravotním problémům. Bylo jí 75 let. 

České celebrity
Lela Vémola

Lela Vémola shání prostředky, jak se dá. Manažerka vysvětlila, co se děje

Lela Vémola se ocitla v nezáviděníhodné situaci, kterou se snaží řešit. Dokonce se rozhodla pro zdánlivě zoufalý krok, aby zajistila peníze pro sebe a děti. Naplánovala bazar, kde se mají prodávat některé cenné věci. Zároveň vyvstal problém se zajištěním auta. 

České celebrity
Berenika Suchánková

Novopečená maminka Berenika Suchánková prozradila podrobnosti

Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i během léta. Jednou už se objevila informace, že se Berenika Šrettrová, dcera herce a baviče Michala Suchánka, stala maminkou. Nyní to oficiálně potvrdila sama herečka.