Izraelský premiér Benjamin Netanjahu hájí vstup izraelských vojáků do nemocnice Šífa v Pásmu Gazy. Indicie podle něj hovořily o tom, že v ní Hamás zadržuje část rukojmích. Nakonec se našla pouze dvě bezvládná těla rukojmích v blízkosti zdravotnického zařízení.
"Pokud tam byli, byli odvedeni," řekl Netanjahu o rukojmích v rozhovoru pro americkou stanici CBS. Izraelské zpravodajské služby podle něj shromáždily i další informace o možných místech zadržování rukojmích. Z taktických důvodů o nich ale nechce mluvit.
Premiér také naznačil, že dohoda o propuštění alespoň části rukojmích je momentálně blíž než před zahájením pozemní invaze do Pásma Gazy. "Pokud se nám podaří dostat zpět naše rukojmí, budeme mít dočasné příměří," nechal se slyšet.
Izrael podle Netanjahua nechce palestinskou enklávu na pobřeží Středozemního moře po válce okupovat, prosazuje ale demilitarizaci a deradikalizaci území. "Chceme mít celkovou vojenskou odpovědnost, abychom zabránili opětovnému výskytu teroru," vysvětlil svůj postoj.
Šéf americké diplomacie Antony Blinken zopakoval stanovisko Washingtonu, pro který nepřipadá další izraelská okupace Pásma Gazy v úvahu. Ministr zahraničí v rozhovoru pro ABC řekl, že to takhle sdělil přímo Netanjahuovi. Umí si ale představit přechodné období, během kterého bude pro Gazu zajištěna bezpečnost.
Podle Blinkena je předpokladem pro trvalý mír v oblasti zajištění politických práv Palestincům. Izrael proto vyzývá k přijetí dostatečných opatření, aby skončilo násilí izraelských osadníků na Západním břehu Jordánu.
Palestinské militantní hnutí Hamás tvrdí, že počet obětí na životech, které si vyžádala válka mezi Izraelem a palestinskými militanty v Pásmu Gazy, překročil 11 500. Mezi těmito oběťmi má být i nejméně 4710 dětí a 3160 žen. Během izraelského bombardování Pásma Gazy bylo dalších 32 000 lidí zraněno.
Izrael po útoku Hamásu dne 7. října eviduje nejméně 1400 mrtvých a více než 3000 zraněných. Izraelské obranné síly také uvedly, že Hamás drží více než 230 rukojmích.
Počet mrtvých tak na obou stranách konfliktu dosahuje podle dostupných a neověřených údajů nejméně 12 000, zraněno je nejméně 35 000 lidí. OSN uvedla, že od zahájení bombardování Izraele bylo vysídleno více než 600 000 obyvatel Pásma Gazy.
Prezident Donald Trump v Bílém domě svými slovy rozesmál fotbalovou hvězdu Cristiana Ronalda a jeho snoubenku Georginu Rodriguez. Portugalská superstar, které je 40 let, byla zachycena, jak se směje, když se s americkým prezidentem prochází po jeho rezidenci.
Česko už nějaký čas sleduje události kolem osoby režiséra Jiřího Adamce, jenž se v poslední době potýká se zdravotními problémy. V jeho poměrně početné rodině i kvůli tomu zavládla napjatá atmosféra, kterou se zatím nedaří uklidnit.
Z vysílání Evropy 2 či sociálních sítí už lidé vědí, že Patrik Hezucký musel být kvůli nemoci, kterou léčí antibiotiky, hospitalizován v nemocnici. Problém je to nejen pro rádio, ale i pro úspěšný podcast, jehož tváří se moderátor v poslední době.
Kdo letos sleduje Zrádce, mohl držet palce i Daniele Brzobohaté, která se ve hře udržela poměrně dlouho. A z jejích slov vyplývá, že rozhodně nelituje toho, že kývla na nabídku televize Prima.
Je to tady. I v roce 2025 jsme se dočkali dne, kdy se předají ceny popularity hudebních interpretů Český slavík. Favorité jsou dva a jsou jasní, jde o Marka Ztraceného a Ewu Farnou. Jedna z legend tuzemské popmusic bude zároveň uvedena do síně slávy.
Bobříka mlčení o rozvodu se slavným manželem neudržela. Andrea Kašpárková poprvé promluvila o tom, co se v médiích beztak probíralo. Potvrdila, že s kuchařem Radkem Kašpárkem už netvoří manželskou dvojici ani na papíře.
Veterináře v Česku momentálně zaměstnává zejména ptačí chřipka, která se za poslední dny potvrdila hned na několika místech. Špatné zprávy ale přicházejí i z Kroměřížska, kde se u uhynulého zvířete potvrdila nemoc, která je potenciálně přenosná na člověka. Informoval o tom Český rozhlas.
Martin Dejdar letos oslavil kulaté 60. narozeniny, z čehož už je tak nějak patrné, že v životě prožil leccos. V aktuálním rozhovoru si známý herec postěžoval na nedostatek respektu ze strany mladší generace. Co přesně mu vadí?
Meteorologická zima sice začne až prvního prosincového dne, ale v Česku se řádně ochladilo už v těchto dnech. Výraznější oteplení se navíc do konce probíhajícího týdne neočekává, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nevyřízené účty mezi Jaromírem Soukupem a jednou z jeho bývalých partnerek opět vyplouvají na povrch. Eva Feuereislová nadále požaduje po podnikateli částku ve výši, která se blíží cifře 200 tisíc korun.
Pražský hrad se až jako druhý vyjádřil ke čtvrtečnímu jednání prezidenta Petra Pavla se šéfem Motoristů Petrem Macinkou. Podle prezidentské kanceláře byly hlavním tématem nominace strany vedené Macinkou na ministry v rodící se vládě Andreje Babiše (ANO).
Exprezident Miloš Zeman od tohoto týdne opět úřaduje ve své kanceláři. Bývalá hlava státu se v posledních týdnech potýkala se zdravím, musela dokonce na operaci. Už o uplynulém víkendu se však Zeman zúčastnil posledního rozloučení s kardinálem Dominikem Dukou.