Japonsko se po dvou letech otevře turistům, ale s povinnými rouškami

Japonsko se po dvou letech pandemie covidu-19 chystá postupně uvolňovat cestovní pravidla. Vláda ale dnes oznámila, že zahraniční turisté budou při návštěvě země podrobeni striktním opatřením. Všichni návštěvníci budou muset nosit roušky, mít cestovní zdravotní pojištění a budou muset být po celou dobu pobytu pod dohledem. Informovala o tom agentura Reuters.

Japonsko

Japonská agentura pro cestovní ruch (JTA) uvedla, že v první fázi znovuotevření, tedy od 10. června, budou mít vstup povolen pouze účastníci zájezdů. Průvodci cestovních kanceláří doprovázející návštěvníky budou muset zajistit, aby všichni nosili po celou dobu roušky.

"Průvodci by měli účastníkům zájezdu často připomínat nezbytná opatření pro prevenci infekcí. Mělo by se také pokračovat v nošení roušek venku v situacích, kdy lidé hovoří v těsné blízkosti," uvádí JTA.

Japonsko během pandemie zavedlo jedny z nejpřísnějších kontrol vstupu do země na světě a zakázalo vstup téměř všem zahraničním návštěvníkům. Vzhledem k tomu, že většina zbytku světa se otevírá, uvolňuje svá pravidla nyní i Japonsko. Premiér Fumio Kišida se zavázal, že se opatření na hranicích přizpůsobí úrovni ostatních bohatších zemí.

Vláda začala nedávno uvolňovat také pokyny pro místní obyvatele v nošení roušek, i přesto jsou ale v ulicích všudypřítomné. Nošení roušek bylo totiž v Japonsku běžné i před covidovou pandemií.

Japonsko minulý měsíc zahájilo první testovací zájezdy zahraničních skupin, kterých se účastnilo asi 50 osob, většina z nich byli pracovníci cestovních kanceláří. Jeden z účastníků byl během zkušební cesty pozitivně testován na koronavirus.

James Jang, průvodce australské cestovní kanceláře, který se zúčastnil jednoho z testovacích zájezdů, uvedl, že pravidla pravděpodobně některé lidi prozatím odradí.

"Klientům nebude vadit nošení roušek v interiéru, ale nosit ji 24 hodin je problém. Náklady na neustálou přítomnost průvodce mohou některé klienty odradit a raději vyčkají do doby, kdy budou mít větší flexibilitu," řekl Jang agentuře Reuters.

V roce 2019 Japonsko navštívilo 31,9 milionu zahraničních návštěvníků, kteří utratili 4,81 bilionu jenů (840 miliard Kč).

Témata: Japonsko

Ministři B9 začali jednat o dopadech války na NATO

30.03.2023 22:18 Neformální pracovní večeří a diskusí o ruské agresi vůči Ukrajině a jejích dopadech na…

Finsko by se mohlo stát oficiálně členem NATO už příští týden

30.03.2023 16:18 Finsko by se mohlo stát oficiálně členem NATO už příští týden. Agentuře DPA to dnes v Bruselu řeklo…

Europoslanci schválili pravidla pro vyrovnání platů mužů a žen

30.03.2023 14:59 Evropský parlament dnes schválil nová pravidla, která mají zaměstnancům zajistit přístup k…

Unijní země se shodly na zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie

30.03.2023 14:51 Aktualizováno Evropská unie by měla v roce 2030 produkovat 42,5 procenta celkové spotřeby energie z obnovitelných…

Macron neustoupí. Protesty nezastaví penzijní reformu ani jiné změny,…

30.03.2023 14:25 Protesty nezastaví penzijní reformu ani jiné politické změny. Podle agentury Reuters to dnes…

Karel III. považuje vztahy Berlína a Londýna za výjimečné

30.03.2023 14:22 Aktualizováno Britský král Karel III. v dnešním projevu před poslanci Spolkového sněmu označil vztahy Německa a…

Papež František by se měl zotavit do Velikonoc

30.03.2023 13:26 Aktualizováno Papež František, který ve středu skončil v nemocnici kvůli infekci dýchacích cest, se nejspíš během…

KLDR popravuje lidi kvůli drogám či náboženství, říká nová zpráva Soulu

30.03.2023 12:24 Severní Korea popravuje lidi kvůli drogovým deliktům, sdílení jihokorejských médií i kvůli jejich…

Rusové postoupili u Bachmutu, přiznal ukrajinský generální štáb

30.03.2023 10:13 Ruské síly postoupily u Bachmutu, ukrajinští vojáci však celkově drží obranné linie u tohoto řadu…

Biden vyzval Netanjahua, aby upustil od reformy, která v Izraeli vyvolala…

29.03.2023 21:50 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden v úterý vyzval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, aby upustil…

Související:

Nejnovější