Japonsko se po dvou letech otevře turistům, ale s povinnými rouškami

Japonsko se po dvou letech pandemie covidu-19 chystá postupně uvolňovat cestovní pravidla. Vláda ale dnes oznámila, že zahraniční turisté budou při návštěvě země podrobeni striktním opatřením. Všichni návštěvníci budou muset nosit roušky, mít cestovní zdravotní pojištění a budou muset být po celou dobu pobytu pod dohledem. Informovala o tom agentura Reuters.

Japonsko

Japonská agentura pro cestovní ruch (JTA) uvedla, že v první fázi znovuotevření, tedy od 10. června, budou mít vstup povolen pouze účastníci zájezdů. Průvodci cestovních kanceláří doprovázející návštěvníky budou muset zajistit, aby všichni nosili po celou dobu roušky.

"Průvodci by měli účastníkům zájezdu často připomínat nezbytná opatření pro prevenci infekcí. Mělo by se také pokračovat v nošení roušek venku v situacích, kdy lidé hovoří v těsné blízkosti," uvádí JTA.

Japonsko během pandemie zavedlo jedny z nejpřísnějších kontrol vstupu do země na světě a zakázalo vstup téměř všem zahraničním návštěvníkům. Vzhledem k tomu, že většina zbytku světa se otevírá, uvolňuje svá pravidla nyní i Japonsko. Premiér Fumio Kišida se zavázal, že se opatření na hranicích přizpůsobí úrovni ostatních bohatších zemí.

Vláda začala nedávno uvolňovat také pokyny pro místní obyvatele v nošení roušek, i přesto jsou ale v ulicích všudypřítomné. Nošení roušek bylo totiž v Japonsku běžné i před covidovou pandemií.

Japonsko minulý měsíc zahájilo první testovací zájezdy zahraničních skupin, kterých se účastnilo asi 50 osob, většina z nich byli pracovníci cestovních kanceláří. Jeden z účastníků byl během zkušební cesty pozitivně testován na koronavirus.

James Jang, průvodce australské cestovní kanceláře, který se zúčastnil jednoho z testovacích zájezdů, uvedl, že pravidla pravděpodobně některé lidi prozatím odradí.

"Klientům nebude vadit nošení roušek v interiéru, ale nosit ji 24 hodin je problém. Náklady na neustálou přítomnost průvodce mohou některé klienty odradit a raději vyčkají do doby, kdy budou mít větší flexibilitu," řekl Jang agentuře Reuters.

V roce 2019 Japonsko navštívilo 31,9 milionu zahraničních návštěvníků, kteří utratili 4,81 bilionu jenů (840 miliard Kč).

Témata: Japonsko

Česko převzalo předsednictví EU, namísto vizí bude ale tématem válka, míní…

01.07.2022 11:58 Aktualizováno Česká republika dneškem převzala předsednictví v Evropské unii, do kterého vstupuje jako předchozí…

Ruský útok raketami v Oděse. Zemřelo 18 lidí

01.07.2022 11:41 Aktualizováno Osmnáct lidí zemřelo a dalších 38 utrpělo zranění při ruských nočních raketových útocích v Oděské…

Zelenskyj poblahopřál Fialovi k začátku českého předsednictví unii

01.07.2022 11:12 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes popřál českému premiérovi Petrovi Fialovi úspěch při…

Von der Leyenová: Cesta Ukrajiny k členství v EU bude vyžadovat tvrdou…

01.07.2022 10:56 Ukrajina má nyní velmi jasnou evropskou perspektivu, ale cesta k členství v Evropské unii zabere…

Rusko ruší všechna zbývající opatření proti covidu, situace je podle úřadů…

01.07.2022 10:40 Rusko ruší všechna zbývající opatření proti šíření koronaviru. Dnes to oznámil spotřebitelský úřad…

Podle Orbána nejsou potřebné další sankce proti Rusku, ale příměří

01.07.2022 09:51 Maďarsko musí podle premiéra Viktora Orbána kvůli válce na Ukrajině zrychlit svůj program rozvoje…

EU v červnu dovezla více plynu z USA než z Ruska

01.07.2022 09:28 Aktualizováno Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě…

Jednotky ruské armády se soustřeďují na obklíčení ukrajinských vojáků…

01.07.2022 09:24 Aktualizováno Jednotky ruské armády a síly proruských separatistů se soustřeďují na obklíčení ukrajinských vojáků…

Francouzští výrobci vegetariánských potravin nebudou moci používat názvy…

01.07.2022 08:40 Francouzští výrobci potravin nahrazujících maso už nebudou moci pro své výrobky používat názvy jako…

Biden podpořil senátní úpravu pravidel v zájmu uzákonění práva na potrat

30.06.2022 22:02 Aktualizováno Američtí zákonodárci by měli uzákonit právo na potrat anulované Nejvyšším soudem USA a v případě…

Související:

Nejnovější