Japonsko zpřísňuje protiepidemická opatření proti šíření koronaviru

Japonsko
Japonsko, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 21. ledna 2022 14:57
Sdílej:

V metropoli Tokiu a ve více než desítce dalších oblastí Japonska ode dneška platí přísnější opatření proti šíření koronaviru, která zahrnují zkrácení otvírací doby restaurací a barů. Důvodem zpřísnění je šíření vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron

Hlavní město zaznamenalo za poslední den 9699 nových infekcí, v celém Japonsku, které má téměř 126 milionů obyvatel, pak přibylo rekordních více než 47.000 nakažených.

Zpřísněná opatření přijaly již počátkem ledna prefektury Okinawa, Hirošima a Jamaguči, takže nyní platí v 16 oblastech Japonska, tedy v jedné třetině země. Omezení v Tokiu jsou první od září a potrvají do 13. února, napsala agentura AP.

Japonské úřady rovněž uvedly, že ponechají minimálně do konce února uzavřené hranice země, což vyvolalo kritiku mimo jiné z řad zahraničních studentů.

Stalo se
Počasí
Ilustrační fotografie.

Tropické počasí má úřadovat i po víkendu, ukazuje výhled

V Česku dnes vyvrcholí aktuální vlna veder. Poměrně vysoké teploty se nicméně očekávají i v úvodu příštího srpnového týdne. Nejvyšší teploty vystoupají až na 35 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Kultura
Chinaski

Chinaski jako hvězdy festivalu Brod 1995. Vystoupí i další známí hudebníci

Do festivalu Brod 1995 zbývají poslední týdny. V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky toho nejlepšího z česko-slovenské hudební scény napříč žánry. K největším lákadlům letošního ročníku patří Chinaski, kteří do Českého Brodu přivezou energickou koncertní show a průřez svými největšími hity. Silnou dávku punkrockové energie i jadrné texty nabídne slovenská legenda Horkýže Slíže. 

Počasí
Letní počasí, ilustrační fotografie.

Tropické počasí lámalo rekordy. V Plzni bylo přes 41 stupňů

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Světové celebrity
Arnold Schwarzenegger

Schwarzenegger nebyl poslední. Do Česka se chystá další hvězda akčních filmů

Do Česka míří další hvězda akčních filmů světového formátu. Ještě letos se fanoušci dočkají Dolpha Lundgrena, jenž se mimochodem proslavil jako představitel jednoho ze soupeřů legendárního filmového boxera Rockyho.