Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal 530 milionů. Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od předloňského března Spojené státy, kde počet nakažených překračuje podle JHU 84 milionů.
Druhá je Indie (přes 43 milionů) a třetí Brazílie (31 milionů). V Evropě se nejvíce nakažených v absolutních číslech prokázalo ve Francii (přes 29 milionů). Tempo růstu počtu nových případů nyní opět zpomalilo, posledních deset milionů nakažených přibylo za 19 dní, předtím za 17 a 14 dní.
V České republice činí počet lidí, kteří se koronavirem nakazili, přes 3,9 milionu, což je zhruba 365.000 na milion obyvatel. Podle serveru Ourworldindata.org je ČR 22. nejvíce zasaženou zemí podle poměrného počtu nakažených (ještě na začátku roku byla osmá, pak ale začala ve srovnání s dalšími zeměmi v žebříčku klesat).
Z celého světa je na tom nyní nejhůře Andorra (554.515 případů nákazy na milion obyvatel), v první desítce jsou pak Kypr, Dánsko, Island, San Marino, Slovinsko, Nizozemsko, Rakousko, Slovensko a Portugalsko.
V domácnostech u nás a na Slovensku vrcholí přípravy na Vánoce, ale v československé domácnosti Karlose a Lely Vémolových panuje napjatá atmosféra. Nejnovější vyjádření obou manželů to jen potvrzují.
Letošní babyboom v českém šoubyznyse ještě nekončí. Nejhezčí možný vánoční dárek dostala jedna slavná česká herecká rodina. Vladimír Polívka se jen pár dní před Štědrým dnem stal otcem. Potvrdila to jeho neméně slavná maminka.
Emoce cloumají lidmi v souvislosti s aktuálně nejsledovanějším kriminálním případem v Česku. Řeč je o případu únosu chlapce ze Zlínska, jehož měl čtyři dny věznit mladík, který byl obviněn policisty z pokusu o vraždu. Matka obviněného se rozhodla prolomit mlčení.
Marka Ebena si podle průzkumů umí někteří lidé představit jako prezidenta, i když on sám o to nestojí. Raději si zaperlí na účet současné hlavy státu, jak to udělal během sobotního adventního koncertu. Lidé se náramně bavili.
Typicky zimní počasí v Česku poslední dobou nepanuje, ačkoliv Vánoce už téměř klepou na dveře. Předpověď ale momentálně naznačuje, že svátky přinesou jisté ochlazení. Dokonce může i sněžit.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i v prosinci. O uplynulém víkendu se maminkou stala Barbora Mottlová. Sympatická blondýnka prozradila, že porod byl náročný. Velkou oporou jí nicméně byl manžel.
Kandidát na ministra životního prostředí Filip Turek (Motoristé) měl požádat Pražský hrad o novou schůzku s prezidentem Petrem Pavlem. Hlava státu má k vládnímu angažmá Turka dlouhodobé výhrady.
Americké soudy vynesly verdikt nad druhým z lékařů v případu tragické smrti slavného herce Matthewa Perryho. Mark Chavez nebude muset přímo za mříže, déle než půl roku ale stráví v domácím vězení. Informovala o tom britská stanice BBC.
Vážná nehoda se ve čtvrtek po osmé hodině stala na páteřní české dálnici D1. Na Vysočině se srazilo nejméně osm vozidel, jedním z nich byl autobus. Dálnice musela být v místě události uzavřena.
Americký prezident Donald Trump v televizním projevu k národu oznámil, že téměř jeden a půl milionu vojáků se může těšit na "válečnickou dividendu" ve výši 1 776 dolarů (přes 36 800 korun). Šeky jsou již na cestě a k vojákům mají dorazit do Vánoc, uvedla BBC.
Zpěvačka Selena Gomez se rozhodla jednou provždy vyjasnit spekulace ohledně svého hlasu, který v posledních letech zní výrazně jinak, než jak si ho lidé pamatují z jejího mládí. Během prosincového živého vysílání na Instagramu otevřeně odpovídala na dotazy fanoušků, kteří si všimli nápadné změny v jejím projevu.
Módní ikona a bývalá členka skupiny Spice Girls Victoria Beckham se konečně veřejně přihlásila ke svému novému titulu „Lady Beckham“. Stalo se tak jen několik týdnů poté, co byl její manžel, fotbalová legenda David Beckham, oficiálně pasován na rytíře králem Karlem III.