Johnson poděkoval vládě za podporu, jsou podle něj potřeba reformy

Britský premiér Boris Johnson při dnešním ranním setkání poděkoval členům svého kabinetu za podporu při pondělním hlasování poslanců konzervativní strany o důvěře v šéfa vlády. Na jednání s ministry poté zdůraznil "nutnost reformovat na všech úrovních", napsala agentura Reuters.

Boris Johnson

Johnson v promluvě k členům vlády hovořil o ekonomických reformách jako je snižování daní nebo investování do veřejných služeb, které "přinesou ekonomický pokrok" a sníží prý ceny pro spotřebitele i vládu.

"My jako konzervativci a konzervativní ministři se musíme ujistit, že provádíme reformy a zaměřujeme se na získávání hodnoty ve všech úrovních," řekl Johnson svému kabinetu.

Britský premiér v pondělí čelil hlasování o nedůvěře mezi poslanci své vlastní strany. Konzervativci večer nakonec většinou 211 ku 148 hlasům rozhodli, že se Johnson jako premiér jejich důvěře nadále těší.

Johnsonova pozice je však podle britských médií navzdory jeho úspěchu ohrožená a premiér se teď po dlouhém období, kdy se média zabývala jeho početnými skandály, snaží představit reformní konzervativní politiku.

Zelenskyj je rád, že Johnson zůstal ve funkci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes v rozhovoru s deníkem Financial Times vyjádřil spokojenost s tím, že Boris Johnson zůstal ve funkci britského premiéra. Řekl také, že by NATO mělo pozvat Ukrajinu mezi sebe, pokud ji chce. "Není nutné plýtvat čas debatami o jejím přijetí," řekl Zelenskyj podle agentury Reuters.

"Jsem rád, že jsme neztratili důležitého spojence, jsou to skvělé zprávy," řekl Zelenskyj v reakci na pondělní hlasování britské Konzervativní strany. V něm se rozhodovalo, zda Johnson zůstane ve funkci stranického lídra a potažmo i premiéra. Obě funkce si Johnson udržel.

Johnson dnes podle agentury Reuters řekl svému kabinetu, že Ukrajina "nesmí být dotlačena k přijetí špatné mírové dohody s Ruskem" a že "další sankce proti Rusku jsou už na cestě".

Británie podle zpravodajského kanálu Al-Džazíra ke 20. květnu na podporu Ukrajiny vydala 566 milionů dolarů (asi 16,3 miliardy korun). V pondělí oznámil britský ministr obrany Ben Wallace, že Británie pošle na Ukrajinu salvové raketomety M270, což je typ zbraní, které Ukrajina dlouho požadovala.

Na Ukrajinu z ostrovního království putovaly už lehké protitankové střely, obrněná vozidla, protilodní střely a protiletadlové obranné systémy. Ukrajinští obránci také dostávají výcvik od britských jednotek.

Ministři B9 začali jednat o dopadech války na NATO

30.03.2023 22:18 Neformální pracovní večeří a diskusí o ruské agresi vůči Ukrajině a jejích dopadech na…

Finsko by se mohlo stát oficiálně členem NATO už příští týden

30.03.2023 16:18 Finsko by se mohlo stát oficiálně členem NATO už příští týden. Agentuře DPA to dnes v Bruselu řeklo…

Europoslanci schválili pravidla pro vyrovnání platů mužů a žen

30.03.2023 14:59 Evropský parlament dnes schválil nová pravidla, která mají zaměstnancům zajistit přístup k…

Unijní země se shodly na zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie

30.03.2023 14:51 Aktualizováno Evropská unie by měla v roce 2030 produkovat 42,5 procenta celkové spotřeby energie z obnovitelných…

Macron neustoupí. Protesty nezastaví penzijní reformu ani jiné změny,…

30.03.2023 14:25 Protesty nezastaví penzijní reformu ani jiné politické změny. Podle agentury Reuters to dnes…

Karel III. považuje vztahy Berlína a Londýna za výjimečné

30.03.2023 14:22 Aktualizováno Britský král Karel III. v dnešním projevu před poslanci Spolkového sněmu označil vztahy Německa a…

Papež František by se měl zotavit do Velikonoc

30.03.2023 13:26 Aktualizováno Papež František, který ve středu skončil v nemocnici kvůli infekci dýchacích cest, se nejspíš během…

KLDR popravuje lidi kvůli drogám či náboženství, říká nová zpráva Soulu

30.03.2023 12:24 Severní Korea popravuje lidi kvůli drogovým deliktům, sdílení jihokorejských médií i kvůli jejich…

Rusové postoupili u Bachmutu, přiznal ukrajinský generální štáb

30.03.2023 10:13 Ruské síly postoupily u Bachmutu, ukrajinští vojáci však celkově drží obranné linie u tohoto řadu…

Biden vyzval Netanjahua, aby upustil od reformy, která v Izraeli vyvolala…

29.03.2023 21:50 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden v úterý vyzval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, aby upustil…

Související:

Nejnovější