Johnson poděkoval vládě za podporu, jsou podle něj potřeba reformy

Britský premiér Boris Johnson při dnešním ranním setkání poděkoval členům svého kabinetu za podporu při pondělním hlasování poslanců konzervativní strany o důvěře v šéfa vlády. Na jednání s ministry poté zdůraznil "nutnost reformovat na všech úrovních", napsala agentura Reuters.

Boris Johnson

Johnson v promluvě k členům vlády hovořil o ekonomických reformách jako je snižování daní nebo investování do veřejných služeb, které "přinesou ekonomický pokrok" a sníží prý ceny pro spotřebitele i vládu.

"My jako konzervativci a konzervativní ministři se musíme ujistit, že provádíme reformy a zaměřujeme se na získávání hodnoty ve všech úrovních," řekl Johnson svému kabinetu.

Britský premiér v pondělí čelil hlasování o nedůvěře mezi poslanci své vlastní strany. Konzervativci večer nakonec většinou 211 ku 148 hlasům rozhodli, že se Johnson jako premiér jejich důvěře nadále těší.

Johnsonova pozice je však podle britských médií navzdory jeho úspěchu ohrožená a premiér se teď po dlouhém období, kdy se média zabývala jeho početnými skandály, snaží představit reformní konzervativní politiku.

Zelenskyj je rád, že Johnson zůstal ve funkci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes v rozhovoru s deníkem Financial Times vyjádřil spokojenost s tím, že Boris Johnson zůstal ve funkci britského premiéra. Řekl také, že by NATO mělo pozvat Ukrajinu mezi sebe, pokud ji chce. "Není nutné plýtvat čas debatami o jejím přijetí," řekl Zelenskyj podle agentury Reuters.

"Jsem rád, že jsme neztratili důležitého spojence, jsou to skvělé zprávy," řekl Zelenskyj v reakci na pondělní hlasování britské Konzervativní strany. V něm se rozhodovalo, zda Johnson zůstane ve funkci stranického lídra a potažmo i premiéra. Obě funkce si Johnson udržel.

Johnson dnes podle agentury Reuters řekl svému kabinetu, že Ukrajina "nesmí být dotlačena k přijetí špatné mírové dohody s Ruskem" a že "další sankce proti Rusku jsou už na cestě".

Británie podle zpravodajského kanálu Al-Džazíra ke 20. květnu na podporu Ukrajiny vydala 566 milionů dolarů (asi 16,3 miliardy korun). V pondělí oznámil britský ministr obrany Ben Wallace, že Británie pošle na Ukrajinu salvové raketomety M270, což je typ zbraní, které Ukrajina dlouho požadovala.

Na Ukrajinu z ostrovního království putovaly už lehké protitankové střely, obrněná vozidla, protilodní střely a protiletadlové obranné systémy. Ukrajinští obránci také dostávají výcvik od britských jednotek.

V kodaňském nákupním centru se střílelo, několik mrtvých

03.07.2022 22:03 Aktualizováno Po střelbě v kodaňském nákupním centru Fields zůstalo dnes na místě více mrtvých a také několik…

Účty britské armády na Twitteru a YouTube napadli hackeři

03.07.2022 22:01 Účty britské armády na sítích Twitter a YouTube napadli hackeři, objevila se tam propagace…

Ukrajinské jednotky údajně ztratily Lysyčansk, zničily ruskou základnu v…

03.07.2022 21:54 Aktualizováno Proruské síly podle Moskvy dobyly ukrajinské město Lysyčansk, a plně tak ovládají celou Luhanskou…

V italských Alpách se zřítil ledovec, nejméně šest lidí zemřelo

03.07.2022 20:48 Aktualizováno V blízkosti vrcholu hory Marmolada v italských Alpách se dnes uvolnil obrovský kus ledovce, nejméně…

Zemřel Dmitrij Kolker, ruský vědec, kterého na Sibiři zadržela ruská tajná…

03.07.2022 20:39 Zemřel ruský vědec Dmitrij Kolker, kterého tento týden na Sibiři zadržela ruská tajná služba FSB a…

Po ruském ostřelování ukrajinského Slovjansku zůstalo několik zraněných a…

03.07.2022 18:25 Aktualizováno Východoukrajinské město Slovjansk dnes zasáhlo silné ostřelování z několika raketometů, při kterém…

Kreml: Západ spoléhá na to, že válka na Ukrajině bude pokračovat

03.07.2022 16:50 Západ spoléhá na to, že válka na Ukrajině bude pokračovat, a nedovoluje Kyjevu přemýšlet o míru.…

Turecko zadrželo ruskou loď převážející obilí ukradené na Ukrajině

03.07.2022 16:36 Turečtí celníci zadrželi ruskou nákladní loď, která převážela obilí, o němž Kyjev tvrdí, že bylo…

Po útoku žraloka zemřela další žena, Egypt uzavřel část pobřeží Rudého…

03.07.2022 16:10 Aktualizováno Po útoku žraloka, který v pátek u egyptského letoviska Hurgada smrtelně zranil 68letou Rakušanku,…

Scholz: Občané si musejí v životě poradit, s vyššími účty za topení ale…

03.07.2022 15:56 Německý kancléř Olaf Scholz označil rostoucí náklady na vytápění za sociální výbušninu. Řekl to v…

Související:

Nejnovější