Kandidát na prezidenta Tomáš Zima dnes při příchodu do svého štábu na pražské Letné zopakoval, že stále věří ve svůj postup do druhého kola. Bojovat se podle něj má až do konce. Dorazil krátce před 14:00, kdy se v Česku uzavřely volební místnosti.
Považuje za dobré, že byla zřejmě vysoká volební účast. Bývalému rektorovi Univerzity Karlovy Zimovi průzkumy veřejného mínění ani kurzy sázkařů šanci na druhé kolo nedávaly.
"Člověk si musí věřit, jinak by nic nedokázal. Já z akutní medicíny, ve které jsem 15 let působil, vím, že je třeba bojovat až do samého konce," uvedl. Po 15:00 očekává příchod svých podporovatelů, zejména z řad jkolegů lékařů, například plastického chirurga Jana Měšťáka.
Zima, který kandidoval s podporou 13 senátorů napříč politickým spektrem, v pátek volil v budově základní školy v centru Prahy, kterou sám absolvoval. V první den voleb jeho webové stránky čelily hackerskému útoku podobně jako kandidáta Petra Pavla a některých úřadů a organizací. V Zimově volebním štábu v Letenském zámečku byly kolem 14:00 asi dvě desítky novinářů.
Dalším dnem ve čtvrtek pokračují zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Čeští fanoušci vyhlížejí hned několik událostí, konkrétně lyžařský závod Ester Ledecké, očekávaný zápas hokejistů s Kanadou či rozlučku rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. První z vystoupení už je za námi.
Česko bude na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, která se v Německu uskuteční o nadcházejícím víkendu, reprezentovat prezident Petr Pavel. Potvrdil to Pražský hrad, který odhalil program hlavy státu na této události.
Svatbu neutajíte. Přesvědčila se o tom i muzikálová zpěvačka Míša Nosková, která vstoupila do svého druhého manželství. Když veselku uspořádáte v samém srdci Prahy, uchováte si takové tajemství jen těžko.
V USA se objevil dokument, podle kterého řekl americký prezident Donald Trump před dvaceti lety policistovi, že každý ví, co dělá sexuální delikvent Jeffrey Epstein. Jde o dokument FBI zveřejněný ministerstvem spravedlnosti, upozornila britská stanice BBC.
Z Hollywoodu přišla ve středu smutná zpráva. Ve věku pouhých 48 let zemřel populární herec James Van Der Beek, který v posledních letech života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O úmrtí herce informovala světová média, například britská stanice BBC.
Britská policie vydala zásadní prohlášení týkající se obvinění z nevhodného chování Andrewa Mountbattena-Windsora. Policie potvrdila, že ve spolupráci s prokuraturou (Crown Prosecution Service) provede posouzení informací, které naznačují možné zneužití pravomoci veřejného činitele. Cílem tohoto postupu je zjistit, zda existuje podezření ze spáchání trestného činu a zda bude nutné zahájit plnohodnotné vyšetřování.
Popová ikona Britney Spears prodala práva k celému svému hudebnímu katalogu. Podle informací, které získala stanice BBC, se čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka dohodla na prodeji s nezávislým hudebním vydavatelstvím Primary Wave. K uzavření transakce mělo dojít 30. prosince za částku pohybující se kolem 200 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně 4,7 miliardy korun.
Zpěvačka Shakira vyděsila své fanoušky během sobotního koncertu v San Salvadoru, když přímo uprostřed vystoupení utrpěla dramatický pád. Kolumbijská hvězda právě zpívala svůj hit Si Te Vas a běžela po pódiu, když si nešťastně podvrtla kotník a zřítila se k zemi. Při pádu dopadla na loket a strhla s sebou i stojan na mikrofon.
Na Nově nedávno vyvrcholila poslední řada Bachelora. Ještě během února odstartuje nový Survivor, takže je nejvyšší čas se seznámit se všemi účastníky letošní série. Jejich jména už jsou totiž známá.
Expremiér Petr Fiala (ODS) ve středu reagoval na spekulace o možné kandidatuře ve volbách do Senátu či prezidentských volbách. Fiala oznámil, že bude pokračovat jako politik v Poslanecké sněmovně.
Smutná zpráva zasáhla Bena Cristovaa, který je jednou z největších hvězd české hudební scény. Kořeny má ale díky otci v Africe. S tatínkem už se ale neuvidí. Fanouškům totiž prozradil, že táta přišel o život při dopravní nehodě.
Kriminalisté kvalifikovali úterní napadení v Chrudimi jako vraždu. Jeden z účastníků incidentu totiž v nemocnici podlehl svým zraněním, druhá osoba skončila v poutech. Policie odhalila, že jedním z aktérů je nezletilá osoba.