Prakticky každý druhý Ukrajinec se domnívá, že hrozba ruského útoku na ukrajinské území v blízké budoucnosti je reálná. Vyplývá to z celostátního průzkumu veřejného mínění, který ve dnech 20. a 21. ledna provedl Kyjevský mezinárodní sociologický institut. Naopak přibližně 40 procent dotázaných předpokládá, že Moskva vojenskou invazi nepodnikne.
Konkrétně se 48,1 procenta respondentů domnívá, že hrozba napadení jejich vlasti během letošní zimy nebo jara Ruskem je reálná. Oproti tomu 39,1 procenta účastníků průzkumu věří, že se invaze neodehraje. Dalších 12,8 procenta dotázaných nedokázalo na otázku ohledně této možnosti odpovědět. Sociologové konstatovali, že ve srovnání s polovinou prosince loňského roku se situace prakticky nezměnila.
Většina účastníků tohoto průzkumu veřejného mínění - 56,5 procenta - zároveň považuje diplomatické a obranné úsilí úřadů s cílem zabránit ruské invazi za nedostatečné. Jako postačující ho vnímá 29,2 procenta respondentů. Dalších 14,3 procenta není v této záležitosti rozhodnuto. Ani v tomto případě se názory dotázaných oproti prosinci příliš nezměnily.
Sondáže se zúčastnilo 1205 respondentů ve všech oblastech Ukrajiny, vyjma lidí žijících na Ruskem anektovaném poloostrově Krym a ve východních částech země, které kontrolují proruští separatisté, poznamenala agentura Unian.
Praha je o krok blíž vzniku nového středoškolského kampusu v Braníku. Podle ověřovací architektonické studie má bývalý administrativní areál, kde působilo mediální impérium Jaromíra Soukupa, jejž hlavní město získalo ve veřejné dražbě v prosinci 2024 celkem za 649 milionů korun, potenciál proměnit se v moderní vzdělávací centrum až pro 720 studentů a studentek.
Britská monarchie má co vysvětlovat. Buckinghamský palác již před šesti lety obdržel emaily, které mají dokazovat, že bývalý princ Andrew sdílel tajné vládní informace s nepovolanými osobami. Na základě soudních dokumentů o tom informovala britská stanice BBC.
Charlotte Gottová sice před několika týdny představila svou první sólovou nahrávku, ale pořád ji baví zpívat i písničky jiných interpretů. Fanoušci se o tom a především o jejím pěveckém nadání mohli opět přesvědčit.
Letošní mistrovství světa v ledním hokeji je minulostí. Novými mistry světa jsou Finové, protože Švýcaři potřetí za sebou nezvládli finále. Zároveň je známé složení skupin pro příští šampionát, který se v následujícím roce uskuteční v Německu.
Karel Šíp není jen moderátorem a bavičem, ale také velkým sportovním fanouškem. Odráží se to často i na hostech televizní talk show Všechnopárty. Jeden z výrazných českých hokejistů, kteří již pověsili brusle na hřebík, dokonce přiznal, jak mu návštěva televizního pořadu pomohla.
Monika Absolonová v květnu odložila jeden ze svých koncertů ze zdravotních důvodů. Lidem nakonec sama prozradila, že musela na operaci. Teď se objevují další a další informace o zákroku, který sympatická zpěvačka absolvovala.
V Česku dnes začíná meteorologické léto. Není tedy divu, že meteorologové už tuší, jak bude vypadat první letní víkend letošního roku. Tropických teplot se ve volných dnech nedočkáme, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Policie se podle slov novinářky Světlany Witowské bude zabývat útokem neznámého vandala na dům, který sympatická moderátorka sdílí s někdejším diplomatem Petrem Kolářem. Witowská o incidentu informovala na sociální síti.
Nepopsatelná ztráta není ani po půlroce o nic menší. Dokazují to srdcervoucí slova vdovy Nikoly Hezucké, která prožívá první výročí svatby bez milovaného manžela. Ze svých pocitů se vypsala na instagramovém profilu.
Kuba Ryba je frontmanem populární kapely Rybičky 48, ale rád se také vyjadřuje k veřejnému dění. V těchto dnech si nebral servítky kvůli oslavě narozenin Leoše Mareše na Čapím hnízdě, kde nechyběla řada hvězdných hostů.
Manželství Milana Baroše s matkou jeho dětí skončilo už před časem, ale zjevně se nepodařilo jim vypořádat úplně všechno. Proto se jistou věcí zabýval soud. Kauza má nakonec nečekané rozuzlení. Jeden z dvojice bývalých partnerů se z boje stáhl.
Patricie Solaříková ví, že život přináší radosti i starosti. Obojí nabídlo manželství, které skončilo rozvodem. Sympatická herečka se nyní v myšlenkách vrátila do jednoho z nejtěžších období v životě, jak to sama pojmenovala.