Palestinec Sirhan Sirhan, který si odpykává doživotní trest za vraždu kandidáta na amerického prezidenta z roku 1968 Roberta F. Kennedyho, by měl brzy opustit vězení. Kalifornský výbor schvalující podmínečné propuštění mu totiž prominul zbytek trestu, oznámila v pátek vězeňská správa. Rozhodnutí však musí během 120 dní potvrdit právní tým výboru.
Nyní 77letý palestinský uprchlík nyní musí počkat na finalizaci rozhodnutí, na jehož základě by měl být propuštěn. Po právnících bude mít ještě 30 dní na případné zvrácení rozhodnutí kalifornský guvernér.
Sirhan je ve vězení za to, že zastřelil 42letého Kennedyho v hotelu Ambassador v Los Angeles 5. června 1968. Střelba následovala jen několik minut poté, co tehdejší senátor a bývalý ministr spravedlnosti Robert Kennedy pronesl vítězný proslov k vítězství v kalifornských demokratických primárkách. Mladší bratr dříve rovněž zastřeleného prezidenta prezidenta Johna F. Kennedyho svým zraněním podlehl den po střelbě.
Sirhan tvrdil, že si na zabití senátora nepamatuje, ale přiznal, že na něj střílel, protože ho rozlítila jeho podpora Izraeli. Podle deníku Los Angeles Times se pro propuštění Sirhana vyslovil i syn někdejšího senátora Robert F. Kennedy mladší.
Plány prince Harryho na ubytování během jeho nadcházející pětidenní návštěvy Velké Británie provázejí nečekané komplikace. Vévoda ze Sussexu oznámil, že nakonec nebude moci využít zázemí Buckinghamského paláce, jelikož původní pozvání bylo staženo na poslední chvíli. Stalo se tak poté, co o víkendu přijal nabídku k pobytu v královské rezidenci, pro kterou si sám zajistil alternativní bezpečnostní opatření.
Hvězda pořadu Clarksonova farma Kaleb Cooper se v sobotu oženil se svou dlouholetou partnerkou Tayou Wilkinson. Na svatbě ho podpořil i jeho šéf a televizní kolega Jeremy Clarkson.
Princ William a Kate Middleton se sice nezúčastnili svatby Taylor Swift a Travise Kelce, ale sešli se s nimi ještě před samotným obřadem. K tajnému setkání královského páru s hudební hvězdou a hráčem NFL došlo pravděpodobně během května, kdy dvojice pobývala v Londýně.
Ivana Chýlková už dlouhá léta tvoří jeden z hvězdných párů českého šoubyznysu s Janem Krausem. Je to nějaký čas, co herečka popisovala jejich soužití tak, že si to někteří lidé přebrali po svém. Nyní tak Chýlková musela uvést věci na pravou míru.
V Karlových Varech probíhá letošní ročník filmového festivalu, kam nemíří jen herci a filmaři, ale také modelky. Cesta několika krásek se však proměnila v drama a boj o život. Stala se totiž vážná dopravní nehoda.
Eva Burešová patří k těm celebritám, které se v kontaktu s fanoušky neobejdou bez sociálních sítí. Sympatická herečka a zpěvačka na nich zůstává nadále aktivní, ale zároveň se rozhodla k radikálnímu kroku. Lidem stanovila jasná pravidla, kterými se mají řídit na jejím instagramovém profilu.
První ryze červencový týden nabídne zpočátku chladnější počasí, které budou navíc doprovázet srážky. V druhé polovině týdne se však oteplí, víkendová maxima dokonce překročí třicítku. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová ještě loni tajily, že tvoří pár. Nyní už je situace jiná. Češi jim od čtvrtka gratulují ke vstupu do manželství, přičemž se objevují další a další informace o jejich svatbě. Kde se vlastně veselka uskutečnila?
Co právě dělá Bolek Polívka? V Česku na slavného herce nenarazíte, protože se vydal natáčet k sousedům. Není jediným členem rodiny, který se podílí na vzniku nového filmu. V Polívkových šlépějích se ostatně vydalo několik jeho dětí. Přesto jsou jejich osobnosti odlišné.
Legendární hudebník Sir Paul McCartney zazpíval novomanželům Taylor Swift a Travisi Kelceovi na jejich páteční svatební hostině v Madison Square Garden hit od The Beatles z roku 1963 „I Want to Hold Your Hand“. Informaci potvrdil v sobotu zdroj pro časopis People s tím, že po samotném obřadu pozvala matka nevěsty Andrea všechny přítomné do recepčního sálu, kde bylo připraveno pódium.
Bývalý oblíbený učitel zpěvačky Taylor Swift, devětasedmdesátiletý Kirk Schwabe, zemřel v pátek po těžkém boji s metastatickou rakovinou ledvin. K jeho úmrtí došlo přesně v den, kdy populární interpretka v New Yorku slavila svatbu s hráčem amerického fotbalu Travisem Kelcem.
Hollywoodský herec Danny Glover, kterého proslavila především role seržanta Rogera Murtaugha v akční sérii Smrtonosná zbraň, veřejně oznámil, že trpí Alzheimerovou chorobou. Devětasedmdesátiletý umělec se o své diagnóze poprvé otevřeně rozpovídal v emotivních rozhovorech pro pořad Today Show a časopis People.