Meteorologové očekávají zvýšenou aktivitu komárů v následujících dnech, bude mimořádná. Lehce se naopak sníží nebezpečí, které představují klíšťata. Vyplývá to z biometeorologické předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zatímco ve středu budou komáři podle mapy na webu ČHMÚ mimořádně aktivní především v severních, středních a východních Čechách a také na Vysočině, ve čtvrtek budou s otravným hmyzem počítat především na Moravě a ve Slezsku.
Experti vysvětlují, že index aktivity nevyjadřuje absolutní početnost komárů, protože ta závisí na střednědobém vývoji počasí, především na teplotě a množství srážek v posledních týdnech, či na početnosti a stavu vhodných líhnišť.
Snižovat se naopak má aktivita klíšťat, která je dnes na řadě míst v zemi mimořádná. Zítra a pozítří už bude riziko o stupeň nižší, tedy vysoké.
Lidé by přesto při výletech do přírody neměli váhat s použitím repelentu. Zároveň by si neměli sedat a lehat v porostech, neměli by vstupovat do křovin a bylinné vegetace. Večer a ráno je dobré se prohlédnout.
Slovensko ze všech možných úhlů řeší rozchod bývalé prezidentky Zuzany Čaputové s Jurajem Rizmanem, který byl po jejím boku šest let. Dvojice bude muset vyřešit jednu nepříjemnou záležitost.
Českým šoubyznysem opět hýbe jeden pikantní rozvod. V hlavní roli je herec Daniel Krejčík, jemuž se manželství s jiným mužem rozpadlo za necelý rok od svatby. Okolnosti jsou přitom pikantní. Nejnovější fotografie naznačuje, že spekulace, které se objevily, se zakládají na pravdě.
Česko ve středu zasáhla smutná zpráva o úmrtí Zdeny Mašínové. Doputovala i na Pražský hrad, který ji nenechal bez reakce. Prezident Petr Pavel ocenil pevný charakter a odvahu ženy, kterou před třemi lety vyznamenal.
Honza Dědek se v úterý definitivně rozloučil s Primou, což není žádná novinka. Moderátor se s televizí nedohodl na pokračování spolupráce, která tak pro tuto chvíli končí. Dědek každopádně ukázal, že je možné se rozloučit na úrovni.
Počasí bohaté na srážky bude v Česku panovat i během čtvrtečního dne, kdy hrozí dokonce i bouřky. Někde tak může spadnout až 20 milimetrů srážek. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Agáta Hanychová a Jaromír Soukup se opět potkali u soudu, takže bylo předem jasné, že jeden z nich bude odcházet spokojený. Výsledek sice ani jeden z aktérů neprozradil, ale jejich grimasy byly dostatečnou odpovědí.
Česko zasáhla ve středu odpoledne velmi smutná zpráva. Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra kontroverzně vnímaných bratří Mašínů. O úmrtí Mašínové informoval historik Petr Blažek.
Britská královská rodina se podrobila auditu, přičemž se prověřovalo nakládání jejích členů s nemovitostmi. Zjištění opět vedla ke kritice bývalého prince Andrewa. Pustil se do něj bývalý ministr, který považuje jedno z odhalení za skandální. O zprávě auditorů informovala BBC.
Policie pokročila s případem víkendové střelby ve středočeských Poleradech. Kriminalisté kvalifikovali případ jako pokus o zabití. Střílel taxikář, jemuž teď hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Muž je vyšetřován na svobodě.
Karlos Vémola řeší další nepříjemnost, kdy se znovu dostal do střetu s tuzemskými úřady. Tenkrát jde o jedno z jeho zvířat, které mu pro tuto chvíli bylo odebráno a míří do jedné z tuzemských zoologických zahrad.
Českem otřásla na přelomu loňského a letošního roku jedna velmi smutná zpráva. Ve věku 59 let náhle zemřel oblíbený herec Pavel Nečas. Až po několika měsících vychází najevo, co smutné události předcházelo.
Premiér Andrej Babiš se společně s prvním místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou a ministrem obrany Jaromírem Zůnou v pondělí v pražském Planetáriu zúčastnil tiskové konference k národnímu projektu Česká cesta do vesmíru. Konference představila aktuální kroky směřující k realizaci historicky první samostatné mise České republiky na Mezinárodní kosmickou stanici (ISS).