Komerční banka získala mezinárodní cenu za kryté dluhopisy

Komerční banka získala prestižní mezinárodní ocenění The Covered Bond Report Awards for Excellence 2021 v kategorii Průkopník. Ocenění KB získala za lednovou emisi hypotečních zástavních listů v eurech, která podle odborného magazínu patřila mezi nejlepší ve své třídě a zároveň přispěla k rozvoji trhu svou odlišností od standardních transakcí.

Komerční banka (KB)

„Ocenění od vydavatele The Covered Bond Report si opravdu vážíme, a myslím si, že je zasloužené. Na trh jsme uvedli jedinečnou transakci, která kombinuje několik inovací na mezinárodním trhu krytých dluhopisů, a zároveň poskytuje nejvyšší míru ochrany investorů a transparentnost. Vyšlapali jsme tak cestu i pro další emitenty ze zemí mimo eurozónu,“ řekl Jiří Šperl, Chief Financial Officer Komerční banky.

Samotná smlouva je koncipována podle anglického práva, zatímco krytí podléhá českému právu. Dluhopisy rovněž poskytují zajištění proti měnovému riziku krycího bloku, který tvoří výhradně hypotéky v české měně. Emisi doplňuje vysoce inovativní reporting, včetně automatické denní aktualizace krycího bloku, a KB se stala první bankou z ČR, která získala označení Covered Bond Label za bezpečnost a transparenci emise. Vysokou úroveň ochrany investorů a kvalitu krycího bloku dokládá rating AAA od Fitch Ratings.   

The Covered Bond Report Awards oceňuje nejlepší transakce, instituce a iniciativy ve své třídě včetně těch, které přinesly něco nového nebo přispěly k rozvoji trhu krytých dluhopisů. Aktuální ceny byly uděleny za období 1. června 2020 až 31. května 2021. Za poslední rok bylo rozdáno celkem 11 ocenění.

Související:

Nejnovější