V Praze, Brně a Plzni by si nyní v komunálních volbách nejvíc lidí vybralo uskupení s ODS, v Ostravě by vyhrálo hnutí ANO a v Liberci koalice se Starosty pro Liberecký kraj. Ukázal to průzkum, který na přelomu června a července provedla agentura Phoenix Research pro televizi Nova.
Ve srovnání s průzkumem provedeným o měsíc dřív je patrný úbytek hlasů pro hnutí STAN, které se potýká s dopady kauzy podezření na korupci v pražském dopravním podniku, v níž policie obvinila víc než desítku lidí včetně pražského politika STAN Petra Hlubučka.
Třeba v Praze se preference hnutí STAN proti předchozímu průzkumu snížily o pět procentních bodů na 4,3 procenta. Voličů koalice Spolu tvořené ODS, lidovci a TOP 09 naopak přibylo na 33,7 procenta, ANO by si vybralo 19,3 procenta, uskupení Praha Sobě 12,7 procenta a Piráty 7,2 procenta účastníků průzkumu.
V Brně by nejvíc lidí dalo hlas koalici ODS a TOP 09, která by dostala 28,2 procenta hlasů. Druhé by skončilo ANO s 19,8 procenta a na třetím místě by se umístili Piráti s 9,1 procenta. Předstihli by tak koalici STAN a lidovců, která by obdržela 6,8 procenta hlasů.
V Ostravě by jednoznačné vítězství patřilo ANO s 34,3 procenta, druhá koalice Spolu by měla 11,3 procenta a hnutí Ostravak by dostalo téměř desetinu hlasů. Starosty pro Ostravu se 4,2 procenta by si vybralo méně lidí než Piráty, SPD, ČSSD i komunisty.
Vyrovnaná je situace v Plzni, Spolu by zde mělo 28,6 procenta a ANO 27,9 procenta. S odstupem zaostávají Piráti s osmi procenty, za nimi je STAN a SPD. V Liberci zůstává v čele koalice Starostů pro Liberecký kraj, TOP 09 a lidovců, a to s 26,2 procenta. Proti průzkumu před kauzou kolem Hlubučka přišla o sedm procentních bodů. Druhé místo patří hnutí ANO, které mírně posiluje a volilo by ho 22,3 procenta dotázaných. Téměř devět procent lidí by si vybralo ODS, 7,4 procenta Piráty.
V průzkumu mezi 20. červnem a 13. červencem odpovídala téměř tisícovka lidí. Letošní volby do obecních zastupitelstev a do třetiny senátních obvodů se uskuteční v pátek 23. září a sobotu 24. září.
Štefana Margitu čeká v příštím roce mimořádně emotivní moment, protože se opět postaví na pódium se svou manželkou Hanou Zagorovou. Zesnulou zpěvačku zastoupí hologram. Operní pěvec to nedávno opět potvrdil a prozradil nové podrobnosti.
Zdravotní stav Patrika Hezuckého je každý den - a zcela pochopitelně - tématem ranní show na Evropě 2. Leoš Mareš se momentálně musí obejít bez svého parťáka, proto posluchačům alespoň říká novinky z nemocnice. Třeba tu, že Hezucký by mohl zdravotnické zařízení opustit již tento týden.
Aleš Háma se již omluvil Janisi Sidovskému a Pavlu Vítkovi za nevhodný vtip na jejich adresu během pátečního předávání cen Český slavík. Žert prý ale použil již dříve. Pravdu odhalil Michal Jagelka, partner moderátora Aleše Cibulky.
Nadílka nové sněhové pokrývky se sice zastavila, ale série výstrah hydrometeorologického ústavu pokračuje. Meteorologové nově varují před náledím, které od pozdního čtvrtečního odpoledne hrozí na celém území republiky.
Policie se od čtvrtečního rána zabývá případem násilného úmrtí ženy na Šumpersku. Podezřelým v případu je její o několik let starší partner. Okolnostmi tragické události se zabývají kriminalisté.
Česko v úterý zasáhla smutná zpráva o úmrtí Jorgy Kotrbové. Televizní diváci dobře znali nejenom její tvář, ale také její hlas. Mluvila jím totiž v českém znění jedna z postav populárního zahraničního seriálu. Americká herečka, která se s Kotrbovou dokonce setkala, letos také zemřela.
V Česku se také tento týden potvrdilo nové ohnisko ptačí chřipky. Nákaza se prokázala v komerčním chovu v Blatné, informoval ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Ohnisko leží v již dříve vyhlášeném ochranném pásmu.
Jiřina Bohdalová na jaře oslavila již 94. narozeniny, ale navzdory vysokému věku se těší obdivuhodné vitalitě. Fanoušky to samozřejmě těší. Jak ostatně vyšlo najevo, legendární herečka nechce nad smrtí vůbec přemýšlet. Dokonce vynadala kolegyni, která na toto téma vtipkovala.
Poslední listopadový víkend, který je právě před námi, sice přinese noční mrazy, přes den se ale na mnoha místech oteplí nad nulu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Baby boom v českém šoubyznyse nebere konce. David Gránský a jeho manželka Nikola se každým dnem mohou stát dvojnásobnými rodiči. Do poslední chvíle ale nemají jasno o jedné zásadní věci.
Baby boom v českém šoubyznyse bude nepochybně pokračovat i v příštím roce. Kamila Nývltová přivede na svět rovnou dvě děti najednou. Nyní se vůbec poprvé zmínila o pohlaví miminka. Fanoušci si ale zatím musí počkat.
Prezident Petr Pavel má nadále problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), uvedla Pavlova kancelář po středečním jednání prezidenta s pravděpodobným příštím premiérem Andrejem Babišem (ANO). Potvrdila se tak předchozí slova samotného Babiše.