Kriminalisté vyšetřují několikanásobnou vraždu. Syn měl zabít otce a bratry

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto, foto: Adam Mráček / INCORP images
ČTK 29. dubna 2022 19:04 | akt. 29. dubna 2022 21:32
Sdílej:

Kriminalisté v Kostelci na Hané na Prostějovsku vyšetřují dnešní násilné úmrtí tří dospělých lidí. Podezřelého policisté na místě zadrželi.

ČTK to řekla policejní mluvčí Marie Šafářová, podle níž je vyšetřování na samém začátku a další informace nelze zatím poskytnout. U domu v Kostelci kriminalisté stále zajišťují důkazy.

Podle mluvčí mohou být obyvatelé Kostelce na Hané klidní, podezřelou osobu kriminalisté zajistili. Na místě neštěstí dnes odpoledne zasahovala záchranná služba.

Podle mluvčí záchranky Lucie Mikiskové o případu může informovat pouze policie. Starosta třítisícového Kostelce na Hané František Horák ČTK řekl, že nemá žádné informace o tom, co se v jeho obci stalo.

Soused z ulice, ve které se zřejmě trojnásobná vražda odehrála, dnes večer na místě ČTK řekl, že podle jeho informací zaútočil syn na svého otce a dva sourozence. Při útoku prý použil mačetu.

Policisté jej krátce po činu zadrželi. Jedna z obětí zůstala po útoku ležet před domem. Kriminalisté jsou na místě, tělo mrtvého před domem obehnali speciální plentou. Ulice je uzavřena.

Stalo se
Krimi
Městský úřad v Chřibské na Děčínsku

Střelba na Děčínsku. Útočník byl eliminován, policie potvrdila jednu oběť

Policie zasahuje v pondělí dopoledne na městském úřadě ve Chřibské na Děčínsku. Došlo tam ke střelbě. Na místě už momentálně nehrozí další nebezpečí, pachatel byl zneškodněn. Kromě útočníka zemřela nejméně jedna další osoba. Šest lidí pak utrpělo zranění. 

České celebrity
Karel Šíp

Karel Šíp výjimečně prozradil, jak se vede jeho mladšímu synovi

Dvojnásobným tatínkem je Karel Šíp, jehož synové jsou nevlastními bratry, které dělí poměrně mnoho let. Mladší ze synů byl dokonce na začátku této dekády ještě teenagerem. Jak se Honzovi vlastně vede? Známý moderátor prozradil podrobnosti. 

Sport
Česká televize

Olympiáda na ČT. K mikrofonu se vrací hokejová legenda

Zimní olympiáda už klepe na dveře, přičemž hokejový turnaj mužů bude tentokrát obzvlášť sledovaný. Po letech se totiž opět střetnou národní týmy v nejvyšší možné síle. Česko nebude chybět a chybět by neměl ani Jakub Voráček. Potvrzený je jeho televizní comeback. 

Zahraničí
Ve Španělsku se srazily dva rychlovlaky

Ve Španělsku se srazily vysokorychlostní vlaky převážející stovky lidí. Nejméně 21 mrtvých

Na jihu Španělska se srazily dva vysokorychlostní vlaky. K neštěstí došlo nedaleko města Adamuz v provincii Córdoba na frekventované trase mezi Madridem a Andalusií. Podle serveru SkyNews je mrtvých už nejméně 21 a 25 lidí bylo vážně zraněno, celkový počet zraněných ale podle španělských médií přesáhl sto.