Kvůli sněhu jsou bez proudu tisíce odběrných míst na Moravě

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 10. prosince 2021 10:05
Sdílej:

Těžký sníh, který ve čtvrtek napadl na jihovýchodě Moravy, způsobil poruchu na 18 místech na jižní Moravě a ve Zlínském kraji. Bez proudu bylo dnes ráno 8800 odběrných míst na Břeclavsku, Hodonínsku a Zlínsku. ČTK to řekl mluvčí energetické společnosti eg.d Roman Šperňák.

"Příčinou je mokrý, těžký sníh, který nyní na tomto území napadl. Většina poruch je způsobena padajícími stromy nebo větvemi, které spadly do vedení a poškodily jej," uvedl Šperňák.

Opraváři eg.d postupně na poruchách pracují od rána, předpokládají, že většinu z nich se podaří vyřešit v průběhu dnešního dne. Jak dlouho to bude trvat, ale nejsou zatím schopni odhadnout.

Vydatné sněžení přišlo na jih Moravy a do Zlínského kraje už v noci na čtvrtek a v průběhu dne komplikovalo hlavně dopravu. v Jihomoravském kraji řešili policisté v průběhu čtvrtka 150 dopravních nehod, většinou bez zranění, ve Zlínském kraji to bylo 51 dopravních nehod. Zpoždění kvůli zasněženým silnicím nabírala i veřejná doprava. Na dnešek předpovídají meteorologové sněžení v obou krajích pouze ojediněle.

Témata:
Stalo se
Zahraničí
Francouzská policie, ilustrační foto

Krádež v Louvru je blíž objasnění. Policie zadržela další podezřelé

Francouzská policie dosáhla významného pokroku v případu krádeže šperků z muzea Louvre. Podle místních rozhlasových a televizních stanic bylo v uplynulých hodinách zadrženo několik dalších podezřelých. Strážci zákona už dříve zajistili dvojici mužů, jeden z nich se snažil odcestovat ze země. 

České celebrity
Ilustrační fotografie.

Poslední rozloučení s Pavlem Skalou. Nechyběli známí hudebníci

Rodinní příslušníci i přátelé z hudebních kruhů se ve středu v Praze rozloučili se zesnulým bubeníkem Pavlem Skalou. Skala prošel několika formacemi a o popularizaci hudby pečoval i v médiích. 

České celebrity
Anna Slováčková

Fanoušci Anny Slováčkové (†29) se konečně dočkají. Otec prozradil detaily

Bude to příští týden už sedm měsíců, co nás po statečném boji s vážnou nemocí opustila Anna Slováčková. Dcera slavných rodičů měla spoustu fanoušků, kteří by rádi měli místo, kde ji budou moci zapálit svíčku. Ta chvíle se podle všeho blíží. 

Domácí
Ilustrační foto

Učitelé by na tom od ledna měli být lépe. Končící vláda jim zvýšila platy

Platové tarify pedagogických pracovníků v regionálním školství a akademických pracovníků státních vysokých škol vzrostou od 1. ledna buď o pevnou částku 2 000 korun, nebo v případě 8. až 16. platové třídy o sedm procent. Příslušnou novelu nařízení schválila vláda na středečním zasedání. Potvrdila také novou politiku krajiny nebo tři koncepční materiály ministerstva spravedlnosti, které se týkají zásad trestní politiky v Česku, budoucnosti vězeňství a probační a mediační služby.