Ledovka, která v pondělí a dnes v Česku zkomplikovala dopravu, se může na většině území tvořit při mrznoucích srážkách také ve středu. Na severu a severozápadě Čech může být ledovka opět silná, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V oblasti Českomoravské vrchoviny a na severní Moravě a ve Slezsku by lidé dnes měli také počítat s možností vzniku silné námrazy, která by ale v dalších dnech měla s ohledem na slábnutí větru ustávat.
Upozornění na tvorbu ledovku ve středu platí pro všechny kraje s výjimkou jižních Čech, jihovýchodu Středočeského kraje a severu Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Pro Ústecký a Liberecký kraj platí upozornění na silnou ledovku o tloušťce přes dva milimetry.
"V noci na středu bude na severozápadě Čech srážek postupně přibývat a během středy se od západu rozšíří na většinu našeho území. Při záporných teplotách bude déšť namrzat a vytvářet ledovku, na severozápadě a severu Čech i silnou. Během dne se bude v jihozápadní polovině Čech oteplovat nad bod mrazu," uvedli meteorologové s tím, že kvůli ledovce hrozí nebezpečí úrazů při chůzi a vyšší počet nehod na silnicích. Způsobit může také výpadky v dodávce elektřiny nebo v zásobování. Meteorologové doporučují lidem, aby omezili vycházení a jízdy autem. V případě, že jízdu autem nemůžou odložit, měli by podle nich jet mimořádně opatrně a měli by počítat s výrazným prodloužením doby jízdy.
Dnes ráno měly kvůli ledovce problémy desítky autobusových spojů, vedle Prahy, Středočeského, Ústeckého či Libereckého kraji byly například i na jižní Moravě. Potíže působily také sněhově jazyky. V noci byly kvůli hromadným nehodám několik hodin zavřené dálnice D6 a D1. Zvýšené množství nehod evidovali policisté i dnes ráno a více práce měli také záchranáři. Třeba v Jihomoravském kraji v noci na dnešek a dnes dopoledne v souvislosti se zledovatělými chodníky ošetřili na 40 pacientů. Nejčastěji ošetřovali pohmožděniny, vykloubeniny a zlomeniny.
Velikonoce přinesly zatím nejteplejší den letošního roku, ale už dnes se v Česku ochladilo. Podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se teploty v následujících dnech a týdnech budou držet na spodní hranici obvyklých dubnových hodnot.
Je Velikonoční pondělí a uplynul rok od smrti Aničky Slováčkové. Vzpomínkou na dceru slavných rodičů je nově kniha, která vznikla ve spolupráci s rodinou nadané herečky a zpěvačky. Její členové dokonce souhlasili i s tím, aby součástí publikace byl Aniččin poslední rozhovor.
Nový týden, další nové jméno. StarDance během Velikonočního pondělí odhalila jméno osmého hvězdného účastníka letošního ročníku oblíbené taneční show. Jde o známého zpěváka a frontmana jedné z populárních českých kapel.
Velikonoce vrcholí, takže je nutné počítat s jednou nepříjemností. Ve velkých obchodech si v pondělí nenakoupíte, protože to neumožňuje zákon. Jednou se tato situace bude opakovat i v květnu.
Policisté tu nejsou jen pro obyčejné smrtelníky, ale i pro známé osobnosti ze šoubyznysu. Obrátit se na ně musela Kateřina Brožová, která se stala obětí krádeže. Zatím neznámí pachatelé jí vybrali zaparkovaný automobil.
Vyšetřování březnového útoku v Pardubicích nadále pokračuje. Policie informovala o obvinění další osoby, zároveň došlo k zadržení jiného člověka v Bulharsku. Česko bude žádat o vydání dotyčného.
StarDance představuje jednoho účastníka letošní řady za druhým, ale zajímavé věci se dějí také v zákulisí. Podle dostupných informací v projektu skončila trojice lidí, kteří sice nebyli vidět, ale o to důležitější byli pro jeho úspěch.
I stres z posledních týdnů mohl přispět k tomu, co se Ornelle Koktové přihodilo při stěhování celé rodiny na novou adresu. Známá influencerka si ublížila a musela dokonce do nemocnice. Podle svých slov bude muset být týden v klidu.
Oblíbená taneční show StarDance se na podzim roku 2026 vrátí na obrazovky České televize se svou v pořadí již čtrnáctou řadou. Diváci se mohou těšit na nové hvězdné tváře i návrat jedné z nejvýraznějších osobností historie tohoto pořadu. Přípravy jsou v plném proudu a jména prvních soutěžících již začínají plnit stránky médií.
Britská královská rodina letos oslavila Velikonoce v plném složení. Princ a princezna z Walesu se po dvouleté pauze vrátili k tradiční velikonoční bohoslužbě v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. V neděli 5. dubna doprovodili Williama a Kate také všechny jejich tři děti – dvanáctiletý princ George, desetiletá princezna Charlotte a sedmiletý princ Louis.
Hudební festival Wireless čelí další tvrdé ráně. Poté, co se na organizátory snesla vlna kritiky za angažování kontroverzního rappera Kanyeho Westa jako hlavního interpreta, oznámil odchod nejvýznamnější partner akce – společnost Pepsi. Nápojový gigant se rozhodl ukončit dlouholetou spolupráci, která trvala již od roku 2015 a zahrnovala i oficiální název události „Pepsi MAX presents Wireless“.
Britský premiér Sir Keir Starmer vyjádřil vážné znepokojení nad tím, že hlavní hvězdou letošního londýnského festivalu Wireless má být americký rapper Kanye West, nyní známý jako Ye. Podle premiéra je rozhodnutí organizátorů pozvat osmačtyřicetiletého umělce „hluboce znepokojující“, a to především s ohledem na jeho dřívější antisemitské výroky a oslavu nacismu. Starmer zdůraznil, že antisemitismus v jakékoli podobě je odporný a je odpovědností všech zajistit, aby se židovská komunita cítila v Británii bezpečně.