Papež František po devíti dnech opustil nemocnici, kde podstoupil operaci kýly. Podle Vatikánu je v pořádku, nyní mu lékaři doporučili několik týdnů klidového režimu, aby se mu dobře zahojily pooperační rány.
Z římské nemocnice Policlinico A. Gemelli odjel okolo 8:45 středoevropského času na invalidním vozíku a usmíval se, chodník lemovaly desítky příznivců. Než nasedl na přední sedadlo svého vozu, potřásl si rukou s chirurgem, který ho operoval, načež zamával davu a odjel. Podle serveru Vatican News na otázku jednoho z přítomných novinářů na to, jak se mu daří, odpověděl: „Ještě žiju.“
O jeho propuštění informovala světová média v čele s NY Times. Americký deník také upozornil, že byla šestaosmdesátiletá přední postava katolické církve hospitalizována potřetí během posledních dvou let. Podle lékařů by se měl papež František v příštích týdnech vyvarovat námahy, aby se mu rány dobře zahojily. Začátkem srpna má navštívit Portugalsko, kde se konají Světové dny mládeže, a poté na přelomu srpna a září Mongolsko.
Papež František podstoupil operaci kýly minulou středu, tříhodinový zákrok se obešel bez komplikací, informoval Vatikán. Na přelomu března a dubna byl v téže nemocnici hospitalizován kvůli zánětu průdušek, v červenci 2021 mu zase chirurgové odebrali 33 centimetrů tlustého střeva kvůli vážnému zánětu a zúžení orgánu.
Agáta Hanychová tentokrát na místě chyběla, přesto v pondělí pokračoval soud mezi ní a jejím bývalým partnerem Jaromírem Soukupem. A byl to jednou právě známý podnikatel, který odcházel domů spokojenější. Co se tedy řešilo a jak to dopadlo?
Bude to v červenci již rok, co nás opustil legendární Jiří Krampol. Stihl tehdy ještě oslavit 87. narozeniny, ale o dva týdny později zemřel. Od toho okamžiku se řeší, kdo bude po slavném herci a baviči dědit. Jak to momentálně s dědictvím vypadá?
Pískot si vysloužili ministři Oto Klempíř a Petr Macinka (Motoristé), kteří v uplynulých dnech vystoupili na festivalu ve Strážnici. Pořadatelé akce se rozhodli na oba incidenty reagovat, přičemž se distancovali od politických projevů, které zazněly.
Filmový životopis zpěváka Michaela Jacksona s jednoduchým názvem Michael překonal v celosvětových tržbách hranici 977 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 739 milionů liber) a stal se nejvýdělečnějším životopisným snímkem všech dob.
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle čelí na internetu ostré kritice ze strany královských příznivců poté, co na veřejnost pronikly informace o jejím plánovaném návratu do Velké Británie. Pro Meghan by to znamenalo první cestu do této země po čtyřech letech.
Oficiální roční uzávěrka fondu Sovereign Grant potvrdila, že se britský princ William stal miliardářem a jeho majetek v přepočtu na dolary překonal jmění jeho otce, krále Karla III.
Slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsay se otevřeně podělil o své pocity z těhotenství své dcery Holly Ramsayové-Peatyové, která se svým manželem, olympijským plavcem Adamem Ramsaym-Peatym, očekává prvního potomka. Pro Gordona a jeho manželku Tanu půjde o vůbec první vnouče.
Americký herec Brad Pitt momentálně nemá v plánu vstoupit do dalšího manželství se svou přítelkyní Ines de Ramon, a to i přes nedávné spekulace o zásnubách. Dvaašedesátiletá hollywoodská hvězda randí s třiatřicetiletou designérkou šperků od roku 2022. Zdroj z hercova okolí potvrdil, že ačkoliv de Ramon navázala mimořádně blízké vztahy s Pittovou rodinou, svatba není na pořadu dne.
Současný prezident Petr Pavel umí Česko reprezentovat nejrůznějšími způsoby. Kromě politiků z ciziny si rozumí i s muzikanty ze zahraničí, však je také velkým hudebním fanouškem. Která kapela o víkendu zavítala na Pražský hrad?
Češi i Slováci napjatě očekávají, kdy konečně dojde na svatbu zpěvačky Dary Rolins a fotbalisty Pavla Nedvěda. Popová hvězda dosud poměrně mlžila. Až to vypadalo, že veselka možná ani nebude. Nyní se ale Dara rozhodla být o něco sdílnější.
Tropická epizoda pokračuje i na začátku týdne. Pondělní nejvyšší teploty ještě mohou místy téměř atakovat čtyřicítku, vyplývá z nové výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové zároveň varují před bouřkami, které mohou být velmi silné.
Česko řeší vystoupení motoristických ministrů na festivalu v jihomoravské Strážnici, kde lidé vypískali nejprve Oto Klempíře a následně i Petra Macinku. Neuniklo to ani hudebníkovi Janku Ledeckému. Otec olympijské šampionky věnoval oběma politikům vlastní vzkaz.