Česko o víkendu rozžhaví další vedra. Meteorologové už včera varovali, že v sobotu zavládnou v Čechách velmi vysoké teploty. Odpolední maxima překročí 34 stupňů. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) naměříme až 37 °C.
Sobotní výstraha před velmi vysokými odpoledními teplotami nad 34 stupňů platí pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj, pro Jihočeský kraj s výjimkou okresu Dačice a pro okresy Česká Lípa a Nový Bor v Libereckém kraji.
Meteorologové doporučují dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealko nápojů a kombinovat je s minerálními vodami. Lidé by měli omezit tělesnou zátěž a pobyt na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
Předpověď na pátek (00-24):Jasno až polojasno. Na Moravě a ve Slezku v noci zpočátku při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Odpoledne většinou oblačno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, v údolích kolem 9 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Slabý, přes den mírný vítr jižních směrů 2 až 5 m/s.
Předpověď na sobotu (00-24):Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 33 až 37 °C, na východě a severovýchodě kolem 32 °C. Slabý, postupně mírný vítr jižních směrů 3 až 7 m/s.
Předpověď na neděli (00-24):Jasno až polojasno, od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 22 až 18 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 32 °C, na jihovýchodě až 35 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní až severozápadní a na frontě a v bouřkách přechodně zesílí. Večer bude vítr slábnout.
Jiřina Bohdalová se už za několik dní dožije 95 let. Takové štěstí neměla její mladší sestra Jaruška, která letos zemřela. Slavnou herečku pochopitelně odchod sourozence zasáhl. Jak se s takovou ztrátou vyrovnává?
Poslední dny zbývají z letošního dubna, už v pátek se rozběhne květen. Není tak divu, že meteorologové už tuší, jak v Česku bude po většinu následujícího měsíce. Prozradili to v nejnovějším měsíčním výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Charlotte Gottová je teprve na začátku kariéry, kdy spousta lidí vlastně neví, co chce a čeho chce dosáhnout. Dcera Karla Gotta ale dává najevo, že má jasno. Co je pro ni momentálně důležité?
Sportovní obojživelnice Ester Ledecká má za sebou sezonu, jejíž vrchol se nevydařil úplně podle představ. Ze zimních olympijských her v Itálii si tentokrát nepřivezla žádnou medaili. Není proto divu, že pro další ročník soutěží na lyžích i snowboardu plánuje zásadní změny.
Karel Šíp patří k dlouhodobě nejvýraznějším tvářím České televize, ale může se to změnit opravdu ze dne na den. Smlouva, kterou má totiž moderátor uzavřenou, mluví jasně. Co v dokumentu podle nejnovějších zjištění stojí?
Tragická nehoda se na závěr uplynulého víkendu stala na Uherskohradišťsku. Spolujezdkyně z osobního automobilu nepřežila jeho náraz do stromu. Další mladou ženu přepravil vrtulník s vážným zraněním do nemocnice. Případ vyšetřuje policie.
Dagmar Patrasová je členkou jedné z nejhvězdnějších rodin českého šoubyznysu. V dubnu už letos smutnila, ale dnes má aspoň malý důvod slavit. Na pondělí 27. dubna totiž připadají její kulaté sedmdesáté narozeniny.
Jak na tom je Jiří Adamec? V poslední době se to řešilo opakovaně a teď se to možná bude řešit znovu. Slavný režisér se totiž objevil na nové fotografii, kterou však nezveřejnil žádný ze členů jeho rodiny. Pochlubila se jí známá herečka, která s Adamcem spolupracovala.
Pro meteorology je květen, který odstartuje v pátek, posledním jarním měsícem. Poté i v Česku začne léto. Díky odhadům expertů ze zahraničí začínáme pomalu tušit, jaké bude. V Evropě by snad mohlo být nadprůměrně teplé.
Všechny tajenky před letošní StarDance už byly odhaleny. Televizní diváci se těší na podzimní přenosy a někteří už sázejí. Ve spolupráci s bookmakery tak dávají najevo, kdo jsou favorité čtrnácté řady. Nad všemi ostatními vyčnívají tři jména.
Dagmar Havlová patří k renesančním osobnostem, které nemusí být s karlovarským filmovým festivalem spojené jen prostřednictvím filmu. Letos se o tom návštěvníci přesvědčí. Oficiálním neziskovým partnerem 60. KVIFF totiž bude Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.
Na kalifornském hudebním festivalu Stagecoach byla k vidění zajímavá podívaná, o kterou se postarala herečka Sydney Sweeney společně se svým partnerem, hudebním manažerem Scooterem Braunem. Hvězda seriálu Euforie se během vystoupení country zpěvačky Elly Langley nenechala zastavit davem a na atmosféru koncertu se podívala z netradiční perspektivy.