Lidé vybrali na pomoc obyvatelům obcí v Českém Švýcarsku tři miliony. Kde můžete přispět?

požár lesa u Hřenska (červenec 2022)
požár lesa u Hřenska (červenec 2022), foto: HZS Ústeckého kraje
ČTK 26. července 2022 20:18
Sdílej:

Lidé vybrali za několik hodin na pomoc obyvatelům obcí v Českém Švýcarsku, které zasáhl požár, tři miliony korun. Sbírku dnes odpoledne vyhlásila platforma Donio.cz společně se senátorem a předsedou obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Zbyňkem Linhartem (za STAN).

Lidé mohou zatím přispívat pouze přes webové stránky platformy Donio. Česká televize od mluvčích neziskových organizací zjistila, že Člověk v tísni, Český červený kříž, Charita ČR ani ADRA zatím sbírky neplánují.

Milion korun se rozhodl poslat na pomoc obcím, které zasáhl požár, podnikatel, který sem kdysi chodil na vandry. Na twitteru napsal, že před lety koupil v lokalitě nějaké pozemky a bezplatně je věnoval národnímu parku.

Pomoc nabídli také různé útulky a chovatelé zvířat. Vpodvečer se musela evakuovat obec Vysoká Lípa. Vedle 96 obyvatel se odváželi také hospodářská zvířata.

České Švýcarsko od neděle sužuje rozsáhlý požár lesa. Rozsah škod zatím nelze odhadnout. Zasaženo bylo i několik domů v obci Mezná, jejich majitelům bude nutné pomoci.

Pomoc lidem, které postihl požár v Českém Švýcarsku, nabízí i Úřad práce ČR. Lidé, kterým oheň vážně poškodil majetek, mohou získat dávku mimořádné okamžité pomoci. V případě nouze mohou obdržet až 69.300 korun. Obracet se na úřady práce mohou také starostové, při odstraňování škod je možné zajistit pomoc díky veřejně prospěšným pracím. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí ÚP Kateřina Beránková.

Stalo se
Světové celebrity
Michael Jackson

Na veřejnost unikly pobuřující záběry Michaela Jacksona!

Na veřejnost se dostaly dosud nezveřejněné záběry zesnulého zpěváka Michaela Jacksona. V materiálu pořízeném v jeho rodném domě v Gary ve státě Indiana popová hvězda vtipkuje o nevhodných obrázcích a stříká si parfém do rozkroku. Jackson, který zemřel v roce 2009 ve věku padesáti let, na videu podle webu Mirror ukazuje například patrové postele, na kterých jako dítě spal se svými bratry, a s úsměvem žádá o odstranění všech pikantních fotografií.

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Zpěvák kapely Twisted Sister pošlapal památku Ozzyho Osbourna!

Dcera zesnulého hudebníka Ozzyho Osbourna Kelly se ostrým způsobem ohradila proti výrokům zpěváka kapely Twisted Sister Dee Snidera. Ten na sociálních sítích veřejně zpochybnil autorský přínos legendárního frontmana k jeho vlastní tvorbě. Po vlně kritiky však Snider své vyjádření krotil a zveřejnil omluvu.

Světové celebrity
Princ William

Nečekané prohlášení: Princ William poděkoval lidem bojujícím s lesními požáry!

Britský princ William vyjádřil osobní poděkování všem složkám záchranného systému a dobrovolníkům, kteří bojují s rozsáhlými lesními požáry ve Velké Británii. Princ z Walesu zveřejnil své vyjádření na sociální síti X, přičemž zpráva byla podepsána pouze iniciálou W, což potvrzuje, že text formuloval přímo on sám. Ve svém vzkazu ocenil hrdinské úsilí všech, kteří nasazují síly při ochraně místních komunit, domovů i přírody.

Světové celebrity
Meghan Markleová

Meghan získala poprvé v kariéře nominaci na televizní cenu!

Meghan Markle získala poprvé ve své kariéře nominaci na televizní cenu Daytime Emmy, a to v kategorii výjimečných pořadů zaměřených na životní styl za svůj pořad With Love, Meghan. Tento projekt byl vysílán na platformě Netflix, kde byl po dvou řadách zrušen.