Pokud Piráti na svém stranickém fóru odhlasují odchod z vlády, ministr zahraničních věcí Jan Lipavský rezignuje. Zároveň by opustil i stranu, protože podle jeho slov není schopen nadále obhajovat její současnou komunikaci.
Uvedl to v reakci na politické události z úterý. Lipavský se momentálně nachází na pracovní cestě v New Yorku společně s prezidentem Petrem Pavlem.
„Pokud Piráti odhlasují odchod z vlády, jako člen Pirátské strany podám demisi, jak mi to přísluší. Zároveň bych pravděpodobně odešel i ze strany, protože v současné době necítím, že bych mohl souhlasit s tím, co bylo prezentováno na tiskové konferenci.“
Na otázku, co by dělal, pokud by premiér jeho demisi nepřijal, nechtěl spekulovat. Rovněž se nevyjádřil k možnosti přestupu do jiné strany: „Toto není fotbal, abych hrál za Spartu a pak přešel do Slavie. Nedovedu si to představit. Uvidíme, co přinese příští týden,“ dodal s tím, že do Prahy se vrátí v úterý.
Prezident Petr Pavel již oznámil, že se v pondělí setká s lídry koaličních stran. Od premiéra Fialy očekává vysvětlení jeho kroků a informace o tom, jak hodlá zajistit stabilitu koalice. Podle Pavla by bylo nežádoucí, aby v době, kdy Česko čelí mnoha výzvám, došlo k destabilizaci vlády.
Premiér Petr Fiala v úterý oznámil, že prezidentovi navrhne odvolání předsedy Pirátů Ivana Bartoše z funkce ministra pro místní rozvoj a vicepremiéra pro digitalizaci. Důvodem je podle Fialy neúspěch v digitalizaci stavebního řízení, za které Bartoš zodpovídal.
Fiala se s Bartošem ráno sešel, avšak o plánovaných krocích ho podle Bartoše neinformoval. Ten označil Fialovo jednání za „podraz“, přičemž Piráti to vnímají jako snahu vystrnadit celou stranu z vlády. Premiér toto tvrzení odmítl a práci Lipavského naopak opakovaně pochválil.
Ben Cristovao (38) rozzářil centrum Karlových Varů nejen svým koncertem, ale i nečekaným nočním výstupem. V rámci akce Mattoni Life Bar odehrál u Vřídla energické vystoupení, které přilákalo tisíce nadšených fanoušků. Letní atmosféra, dobrá nálada a společné vystoupení s Adamem Mišíkem vytvořily na kolonádě nezapomenutelný večer.
Po devíti letech vztahu oznámili Katy Perry a Orlando Bloom definitivní rozchod. Potvrdili tak spekulace, které v posledních měsících vířily sociálními sítěmi i titulními stránkami bulvárních médií. Dvojice, která vychovává čtyřletou dceru Daisy, uvedla, že jejich vztah se v posledních měsících transformoval především na roli společných rodičů.
Když jde o sportovní rivalitu, princ William a princezna Kate se rozhodně nešetří. A jak se zdá, pokud se manželé utkají v tenisu, výsledek bývá jasný: vítězkou je téměř vždy Kate Middleton.
Sharon Osbourne zveřejnila znepokojivou zprávu o zdravotním stavu svého manžela Ozzyho Osbourna v době, kdy se kapela Black Sabbath připravuje na svůj definitivně poslední koncert. Legendární průkopníci metalové hudby naposledy vystoupí dnes na stadionu Villa Park v Birminghamu.
Na červený koberec karlovarského festivalu dorazila skutečná hollywoodská legenda. Osmiletý oscarový herec Michael Douglas vystoupil z tmavého vozu v bílé košili, béžovém saku a černých džínách – a okamžitě zaujal svou přirozeností i energií.
Britský princ Harry je podle královské komentátorky Esther Krauke „zcela pod pantoflem“ své manželky Meghan Markle, a podle ní si to dobře uvědomuje i jeho otec, král Karel III. Komentátorka se tak vyjádřila k dalším výrokům a spekulacím, které se opět vynořily ohledně vztahu Sussexů a britské královské rodiny.
Bývalá česká topmodelka Hana Soukupová (39), kterou si mnozí pamatují jako „nahou dívku z reklamy na minerálku“, prožívá zásadní životní obrat. Po téměř dvaceti letech skončilo její manželství s americkým investorem Drewem Aaronem. Rozvod je už nějakou dobu uzavřený, ale rozdělení společného jmění vyvolalo pozornost – ve hře je totiž majetek v hodnotě přes půl miliardy korun.
Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech letos poprvé proběhlo bez Jiřího Bartošky, jehož přítomnost neodmyslitelně patřila k předchozím ročníkům. První večer se tak nesl nejen ve znamení filmového lesku a noblesy, ale především v duchu vzpomínky na charismatického prezidenta festivalu. Přesto – nebo možná právě proto – večer nabídl silné emoce, módní kreace i nečekané momenty.
Po více než čtyřiceti letech služby u policie se Jaroslav Černý (65), bývalý velitel pražské zásahové jednotky, rozhodl ohlédnout za svou kariérou v knize spisovatele Mirka Vaňury Ve znamení štíra. Vzpomínky zkušeného policisty nabízí nejen pohled do zákulisí zásahových operací, ale především řadu nečekaně lidských a často humorných historek s českými celebritami, mezi nimiž nechybějí Karel Gott či Hana Zagorová.
Americká zpěvačka Katy Perry a britský herec Orlando Bloom potvrdili, že se rozešli. Po téměř deseti letech vztahu a šesti letech od zasnoubení nyní pár vydal společné prohlášení, v němž oznámil, že se nadále budou soustředit na společnou výchovu své čtyřleté dcery Daisy Dove.
Česko sužovala v tomto týdnu tropická epizoda, chladno nebude ani o víkendu. Po dnech volna má však následovat výrazné ochlazení. Teploty spadnou i o více než deset stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
V Karlových Varech začal 59. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Po letech na něm chybí jeho dlouholetý prezident Jiří Bartoška, který počátkem května zemřel ve věku 78 let. Už dnes dorazili první hvězdní hosté, konkrétně americký herec Peter Sarsgaard a jeho lucemburská kolegyně Vicky Krieps. Oba si převzali Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.