Merkelová prý chce omezení pro neočkované proti covidu-19

Německá kancléřka Angela Merkelová chce zpřísnit omezení pro neočkované proti nemoci covid-19, v úvahu připadají mimo jiné odepření vstupu do vybraných zařízení či každodenní testování na pracovišti. Podle informací televize n-tv to dnes kancléřka řekla na jednání předsednictva své Křesťanskodemokratické unie (CDU).

Angela Merkelová

Tlak na neočkované se rozhodlo vyvinout i Sasko, které chce od pondělí omezit vstup do kulturních, gastronomických a volnočasových zařízení. O podobném kroku uvažují také další spolkové země.

Merkelová vedoucím představitelům CDU řekla, že má obavy z rychlého šíření koronaviru. Uvedla také podle n-tv, že bude nezbytné přistoupit k přísným omezením pro neočkované. Výhody by tak zůstaly jen očkovaným a těm, kteří infekci prodělali. O zpřísnění podmínek pro neočkované by mohly spolkové země se spolkovou vládou jednat příští týden, kdy je plánována společná konference. Přesný termín jednání tohoto grémia ale znám není.

Saská vláda dnes oznámila, že chce v pátek schválit nové karanténní nařízení, kterým zakáže vstup neočkovaných do restaurací, hospod, kin, divadel či na stadiony a že bez očkování nebude možné zúčastnit se ani velkých venkovních akcí. Pokud saská vláda nařízení schválí, platit by mělo od pondělí 8. listopadu.

Zostření karanténních podmínek zvažuje také Sasko-Anhaltsko. Tamní zemská ministryně zdravotnictví Petra Grimmová-Benneová řekla, že mezi možnostmi je snížení kapacity uzavřených prostor a také sportovních hal a že vyloučeno není ani omezení vstupu pro neočkované.

Od středy obnovuje omezení pro neočkované Bádensko-Württembersko. Důvodem je překročení počtu 250 infikovaných na jednotkách intenzivní péče, což je tamní kritérium pro zavedení přísnějších karanténních předpisů. Zemský ministr zdravotnictví Manne Lucha uvedl, že na jednotkách intenzivní péče leží takřka výhradně neočkovaní. "Oni pohánějí pandemii a zatěžují zdravotní systém," řekl. Neočkovaní v této jihoněmecké spolkové zemi budou nově moci do restaurací či sportovních zařízení jen s negativním PCR rozborem, rychlotest již uznáván nebude. Země rovněž neočkovaným domácnostem nařizuje omezit soukromá setkání na nejvýše pět dalších lidí. Očkovaných, uzdravených a mladších 17 let se to netýká.

V Německu s 83 miliony obyvatel dostalo nejméně jednu dávku vakcíny 69,4 procenta populace, 66,7 procenta je pak plně imunizováno.

Angličany čeká práce z domova a roušky. Dánsko uzavírá školy

08.12.2021 20:40 Britská vláda ve snaze zamezit dalšímu šíření nemoci covid-19 zavedla v Anglii náhradní plán. Od…

JAR má za den 20 000 nových případů koronaviru, nejvíc od ohlášení omikronu

08.12.2021 20:25 V Jihoafrické republice za den přibylo téměř 20.000 případů nákazy koronavirem. Jde o nejvyšší…

Británie, Austrálie a Kanada se přidaly k diplomatickému bojkotu pekingské…

08.12.2021 19:55 Aktualizováno Premiéři Británie, Austrálie a Kanady dnes informovali o plánech bojkotovat na diplomatické úrovni…

USA se nechystají kvůli Ukrajině vyslat do oblasti svoje vojáky, řekl Biden

08.12.2021 18:28 Americký prezident Joe Biden dnes vyloučil možnost, že by USA vyslaly svoje vojáky na obranu…

Omikron? Vyšší riziko reinfekce, ale mírnější průběh, říká šéf WHO

08.12.2021 18:14 Aktualizováno Koronavirová varianta omikron přináší podle prvních studií vyšší riziko opětovné nákazy než…

Policie vyšetřuje možnou přípravu vraždy saského premiéra

08.12.2021 17:49 Německá policie zahájila vyšetřování možné přípravy vraždy saského premiéra Michaela Kretschmera.…

Putin dnes uvedl, že Rusko v příštích dnech předá USA návrhy ohledně…

08.12.2021 16:53 Ruský prezident Vladimir Putin dnes uvedl, že Rusko v příštích dnech, během týdne, předá Spojeným…

Tři dávky vakcíny Comirnaty prý podle prvotní studie chrání před omikronem

08.12.2021 16:41 Aktualizováno Společnosti Pfizer a BioNTech dnes oznámily slibné výsledky prvních testů své covidové vakcíny…

Slovensko částečné uvolní koronavirové restrikce pro očkované proti covidu…

08.12.2021 16:34 Slovenská vláda dnes podle očekávání schválila částečné uvolnění koronavirových restrikcí pro…

Merkelová po 16 letech v úřadu předala kancléřství Scholzovi

08.12.2021 15:35 Nyní již bývalá německá konzervativní kancléřka Angela Merkelová dnes odpoledne po 16 letech v…

Související:

Nejnovější

reklama