Michel svolá v případě útoku na Ukrajinu okamžitě schůzku lídrů EU

Charles Michel
Charles Michel, foto: facebook Charles Michel
ČTK 20. února 2022 13:34
Sdílej:

V případě ruského útoku na Ukrajinu svolá předseda Evropské rady Charles Michel okamžitě zasedání hlav států a šéfů vlád zemí Evropské unie. Tímto krokem by chtěl zajistit úplnou jednotu při rozhodování o sankcích proti Moskvě. Michel to dnes podle agentury DPA řekl na bezpečnostní konferenci v Mnichově.

"Nemůžeme navždy nabízet olivové ratolesti, zatímco Rusko uskutečňuje testy raket a pokračuje ve shromažďování vojáků," citovala dnes Michela agentura AP.

Ruské kroky podle něj cílily na oslabení evropského i transatlantického spojenectví, což se ale nepovedlo. Moskva podle Michela dosáhla jen opaku, tedy utvrzení obou spojenectví.

Moskva na hranicích s Ukrajinou podle USA má až 190.000 vojáků připravených kdykoli zaútočit. Rusko takový záměr popírá.

Stalo se
Světové celebrity
Mick Jagger

Snoubenka Micka Jaggera se stala terčem útoku

Snoubenka hudební legendy Micka Jaggera, osmatřicetiletá Melanie Hamrick, se stala obětí fyzického napadení v soukromém londýnském klubu. K incidentu mělo dojít v brzkých ranních hodinách v prestižním podniku Annabel’s Mayfair. Bývalá baletka o svém šokujícím zážitku informovala prostřednictvím sociální sítě Instagram, kde popsala, že ji dva lidé napadli zezadu.

Světové celebrity
Kanye West

Kanye West se kvůli Hamiltonovi potýká se silnou žárlivostí

Rapper Kanye West, který si nyní říká Ye, se podle blízkých zdrojů potýká se silnou žárlivostí kvůli novému vztahu své bývalé manželky Kim Kardashian. Zakladatelka značky SKIMS začala randit s hvězdou Formule 1 Lewisem Hamiltonem, což pro Westa představuje obzvlášť citlivou záležitost. S britským závodníkem se totiž oba dobře znají více než deset let a v minulosti je pojilo blízké přátelství.

Světové celebrity
Victoria Beckham

Gordon Ramsay poprvé prozradil, co dělala Victoria Beckham na svatbě

Hvězdný šéfkuchař Gordon Ramsay se rozhodl uvést na pravou míru spekulace ohledně údajně nevhodného chování Victorie Beckham na svatbě jejího syna Brooklyna. Slavnostní událost z roku 2022, kdy si Brooklyn bral Nicolu Peltz, se letos opět dostala do popředí zájmu poté, co nejstarší syn Beckhamových na Instagramu obvinil svou matku, že mu svatbu „ukradla“ a při tanci se na něj nevhodně tiskla.

Světové celebrity
George Clooney

Povodně vytopily slavné celebrity! Pod vodou jsou George Clooney i Russell Brand

Luxusní sídla několika světoznámých celebrit v britském hrabství Berkshire se ocitla pod vodou poté, co se řeka Temže v důsledku vytrvalých dešťů vylila z břehů. Mezi zasaženými jsou herec George Clooney, komik Russell Brand nebo televizní osobnost Debbie McGee. Británie letos čelí extrémnímu počasí, kdy prší prakticky každý den a hladiny toků dosahují rekordních úrovní.