Miloš Zeman a Václav Klaus byli odvezeni do vojenské nemocnice

Prezident Miloš Zeman byl dnes odvezen do Ústřední vojenské nemocnice. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček hospitalizaci hlavy státu zatím nekomentoval. Před prezidentskou kolonou přijela i jeho manželka Ivana. V nemocnici je i exprezident Václav Klaus.

Miloš Zeman

Podle serveru novinky.cz prezident do nemocnice dorazil nedlouho po 11:00. Ve vojenské nemocnici byl Zeman v posledních letech několikrát. Loni mu v ní operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu.

Důvod, proč Zeman do střešovické nemocnice přijel, jeho mluvčí Jiří Ovčáček nekomentoval. Na zaslanou SMS zprávu neodpověděl, stejně jako kancléř Vratislav Mynář, telefonické hovory nepřijímá.

I když Zemanovu hospitalizaci Ovčáček nekomentoval, na twitteru poděkoval Babišovi za jeho zprávu. "A těšíme se na brzké zářijové pravidelné setkání v Lánech, dá-li Bůh!" napsal mluvčí. Pravidelná schůzka Zemana s Babišem by se měla konat v pondělí 27. září.

Server Aktuálně.cz uvedl, že v nemocnici byl Zeman už v pátek, kdy absolvoval kontrolu u ředitele ÚVN Miroslava Zavorala. Server uvedl, že Zavoral, který se o hlavu státu jako pečující lékař stará, prezidentovi doporučil nepřetržitou péči. V nemocnici by tak měl Zeman zůstat do pátku.

O rok dříve v ÚVN zůstal čtyři dny na rekondičním pobytu. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

V nemocnici je i bývalý prezident Klaus 

Ve stejné nemocnici je i bývalý prezident Václav Klaus. Byl v ní hospitalizován už o víkendu hospitalizován kvůli problémům s tlakem. Klausův mluvčí Petr Macinka ČTK řekl, že exprezident o víkendu podstoupil vyšetření, při němž mu lékaři zjistili vysoký tlak.

"Nyní čeká na další testy v Ústřední vojenské nemocnici," sdělil ČTK. Podle Práva strávil Klaus v nemocnici o víkendu dvě noci a v pondělí ho lékaři propustili domů. Dnes ráno však Klause do nemocnice přivezla služebním autem ochranná služba.

Osmdesátiletý exprezident neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

Klaus se v minulosti opakovaně vyslovoval proti vládním opatřením, která mají zamezit šíření koronaviru. Na veřejnosti několikrát vystupoval bez ochrany obličeje, kvůli říjnovému vystoupení před Obecním domem v Praze dostal na konci ledna pokutu 10.000 korun od pražské hygienické stanice. Pokutu zaplatil, ale k pražskému městskému soudu podal kvůli pokutě žalobu na ministerstvo zdravotnictví.

O mimořádné obecní volby byl zájem, účast překročila 60 procent

19.09.2021 10:15 Volební účast v sobotních volbách, ve kterých voliči ve 13 obcích Česka rozhodovali o novém složení…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Aktualizováno Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

Češi při nedostatku peněz omezí hlavně nákup oblečení a dovolené

19.09.2021 09:33 Tři pětiny českých domácností by řešily případné ekonomické problémy omezením nákupu oblečení.…

Škoda hodlá udržet pracovní místa, proto plánuje další elektroauta

19.09.2021 08:40 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto se, stejně jako ostatní světové automobilky, připravuje na…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Aktualizováno Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

18.09.2021 21:33 Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do…

Jurečka mírní svůj postoj k otázce stejnopohlavních sňatků

18.09.2021 19:00 Předseda lidovců Marian Jurečka ustoupil od požadavku, aby koaliční partneři KDU-ČSL - ODS a TOP 09…

Očkování na Vyšehradě bude probíhat dál, ale pod jiným provozovatelem

18.09.2021 18:01 Očkovací centrum v Kongresovém centru na pražském Vyšehradě bude nadále fungovat. Od pondělí 20.…

Třetí blok Dukovan už zase dodává elektřinu

18.09.2021 16:30 Třetí blok jaderné elektrárny Dukovany dnes začal znovu dodávat elektřinu do sítě. Mimořádně…

Školy začaly zkoušet nový způsob výuky dějin 20. století

18.09.2021 15:11 Ministerstvo školství začalo ve školách ověřovat nový způsob výuky dějin 20. století. Do projektu…

Související:

Nejnovější