Moskva chce po Kyjevu omluvu za noční útok na svůj konzulát ve Lvově

Rusko, ilustrační fotografie.
Rusko, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
ČTK 24. prosince 2021 19:40
Sdílej:

Ruský generální konzulát ve Lvově v noci na dnešek čelil útoku Molotovovým koktejlem, nikdo ze zaměstnanců úřadu nebyl zraněn. Ruské ministerstvo zahraničí útok označilo za teroristický čin a předvolalo si ukrajinského chargé d'affaires. Od ukrajinských úřadů požaduje omluvu za nedostatečnou ochranu diplomatické budovy, informovala agentura RIA Novosti.

"Je zřejmé, že tak do očí bijící a nepřijatelné jednání bylo výsledkem rusofobní hysterie vyvolané na Ukrajině, a důsledek podněcování nenávisti a nepřátelství vůči Ruské federaci,“ píše se ve zprávě ministerstva zahraničí. "Očekáváme, že ukrajinské úřady učiní nezbytné kroky ke splnění svých mezinárodněprávních závazků, identifikují a budou stíhat odpovědné osoby a poskytnou záruky, že se podobné incidenty nebudou opakovat. Očekáváme také omluvu za to, že Kyjev nesplnil své závazky k zajištění řádné bezpečnost ruského konzulárního úřadu."

Policie ve Lvově už se případem začala zabývat, uvedla agentura Reuters. Případ vyšetřuje jako výtržnictví.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Russell Crowe

Russell Crowe otevřeně popsal, proč byl druhý Gladiátor propadák!

Russell Crowe se ohlédl za svou životní rolí a otevřeně popsal, proč podle něj pokus o zopakování úspěchu v podobě pokračování nevyšel. Během panelové diskuse na filmovém festivalu v Taormině dvaašedesátiletý herec uvedl, že snímek Gladiátor II neuspěl, protože postrádal morální jádro původního filmu z roku 2000.

Světové celebrity
seriál Přátelé

Přátelé v slzách. Zemřel jejich dlouholetý spolupracovník!

Herečky a herci ze slavného seriálu Přátelé vzdávají hlubokou poctu svému dlouholetému spolupracovníkovi, legendárnímu televiznímu režisérovi Jamesi Burrowsovi. Rodina tohoto plodného tvůrce potvrdila, že Burrows zemřel v pátek 19. června ve věku 85 let. Během své bohaté kariéry stál za vznikem mnoha ikonických děl televizní zábavy, mezi které patří například The Mary Tyler Moore Show, Will a Grace, Taxi, Frasier nebo Takoví normální mimozemšťané.

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Experti konečně přišli na to, proč se Meghan vrací do Británie!

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová se podle tvrzení americké novinářky chce vrátit do Velké Británie především proto, aby podpořila své skomírající podnikání.

Světové celebrity
Madonna

Madonna adoptovala dvě dcery, teď je posílá z domu!

Americká zpěvačka Madonna uvažuje o tom, že své třináctileté adoptované dcery, dvojčata Stellu a Estere, pošle studovat do Velké Británie. Královna popu má v plánu zajistit jim tradiční britské vzdělání a údajně již osobně navštívila prestižní dívčí školu Cheltenham Ladies’ College, kde roční školné vychází na 67 tisíc liber. Její dcery, které adoptovala v roce 2017 v Malawi, by v případě přijetí na této internátní škole od letošního září pravděpodobně bydlely.