Moskva tvrdí, že střelami s plochou dráhou letu zasáhla výcvikové středisko v Rivnenské oblasti na západě Ukrajiny. Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov podle agentury TASS prohlásil, že při úderu bylo "zlikvidováno přes 80 žoldnéřů a nacionalistů". Ukrajinské úřady dříve uvedly, že u vojenského výcvikového střediska v Rivnenské oblasti dopadlo několik ruských raket.
Agentura Ukrinform později s odvoláním na starostu města Rivne informovala, že při raketových útocích ruských vojsk v oblasti bylo zraněno několik lidí, jejich počet zatím neupřesnila.
"V noci na 21. března (dnešek) byl proveden útok vysoce přesnými střelami s plochou dráhou letu na výcvikové středisko pro zahraniční žoldnéře a ukrajinské nacionalistické formace na cvičišti Nová Ljubomyrka v Rivnenské oblasti. Bylo zlikvidováno přes 80 žoldnéřů a nacionalistů," prohlásil Konašenkov.
Podle ukrajinské agentury Ukrinform ruské síly podnikly dva raketové útoky na jedno z výcvikových středisek v Rivnenské oblasti. "Podle předběžných údajů je několik zraněných. Později budeme informovat podrobněji," uvedl starosta města Rivne Oleksandr Tretjak na sociální síti Telegram.
Od začátku války na Ukrajině ruská armáda ztratila jednoho generálmajora, sedm plukovníků, jednoho námořního kapitána prvního stupně, devět podplukovníků, 20 majorů a 70 nižších důstojníků. Vyplývá to z oznámení ruských představitelů a místních médií uvedla televize BBC.
Ačkoliv Rusko podle Ukrajiny od začátku války ztratilo kolem 15 tisíc vojáků, samo se k počtu zemřelých dlouho nevyjadřovalo. 2. března poprvé a zatím naposledy uvedlo, že na Ukrajině zahynulo 498 vojáků. Podle BBC se ale od té doby podařilo potvrdit jména 557 zabitých ruských vojáků.
Se zcela odlišnými odhady pak operují americké zpravodajské služby. Ty podle serveru The New York Times uvádí, že na Ukrajině již přišlo o život zhruba 7000 ruských vojáků.
Princezna z Walesu prožila hektický týden, který zakončila vášnivým a upřímným projevem za všechny rodiče a oslnivým návratem na červený koberec při jedné z největších královských událostí roku. Ještě před slavnostním večerem s princem Williamem na Royal Variety Performance vyzvala vlivné obchodní lídry v zemi k podpoře zaměstnanců. Konkrétně nabádala k tomu, aby umožnili pracovníkům, zejména těm s malými dětmi, mít zdravý rodinný život.
Štefana Margitu čeká v příštím roce mimořádně emotivní moment, protože se opět postaví na pódium se svou manželkou Hanou Zagorovou. Zesnulou zpěvačku zastoupí hologram. Operní pěvec to nedávno opět potvrdil a prozradil nové podrobnosti.
Zdravotní stav Patrika Hezuckého je každý den - a zcela pochopitelně - tématem ranní show na Evropě 2. Leoš Mareš se momentálně musí obejít bez svého parťáka, proto posluchačům alespoň říká novinky z nemocnice. Třeba tu, že Hezucký by mohl zdravotnické zařízení opustit již tento týden.
Aleš Háma se již omluvil Janisi Sidovskému a Pavlu Vítkovi za nevhodný vtip na jejich adresu během pátečního předávání cen Český slavík. Žert prý ale použil již dříve. Pravdu odhalil Michal Jagelka, partner moderátora Aleše Cibulky.
Nadílka nové sněhové pokrývky se sice zastavila, ale série výstrah hydrometeorologického ústavu pokračuje. Meteorologové nově varují před náledím, které od pozdního čtvrtečního odpoledne hrozí na celém území republiky.
Policie se od čtvrtečního rána zabývá případem násilného úmrtí ženy na Šumpersku. Podezřelým v případu je její o několik let starší partner. Okolnostmi tragické události se zabývají kriminalisté.
Česko v úterý zasáhla smutná zpráva o úmrtí Jorgy Kotrbové. Televizní diváci dobře znali nejenom její tvář, ale také její hlas. Mluvila jím totiž v českém znění jedna z postav populárního zahraničního seriálu. Americká herečka, která se s Kotrbovou dokonce setkala, letos také zemřela.
V Česku se také tento týden potvrdilo nové ohnisko ptačí chřipky. Nákaza se prokázala v komerčním chovu v Blatné, informoval ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Ohnisko leží v již dříve vyhlášeném ochranném pásmu.
Jiřina Bohdalová na jaře oslavila již 94. narozeniny, ale navzdory vysokému věku se těší obdivuhodné vitalitě. Fanoušky to samozřejmě těší. Jak ostatně vyšlo najevo, legendární herečka nechce nad smrtí vůbec přemýšlet. Dokonce vynadala kolegyni, která na toto téma vtipkovala.
Poslední listopadový víkend, který je právě před námi, sice přinese noční mrazy, přes den se ale na mnoha místech oteplí nad nulu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Baby boom v českém šoubyznyse nebere konce. David Gránský a jeho manželka Nikola se každým dnem mohou stát dvojnásobnými rodiči. Do poslední chvíle ale nemají jasno o jedné zásadní věci.
Baby boom v českém šoubyznyse bude nepochybně pokračovat i v příštím roce. Kamila Nývltová přivede na svět rovnou dvě děti najednou. Nyní se vůbec poprvé zmínila o pohlaví miminka. Fanoušci si ale zatím musí počkat.