Moskva v odvetě vyhošťuje deset diplomatů z Pobaltí

Rusko, Kreml
Rusko, Kreml, foto: Pixabay
ČTK 29. března 2022 13:13
Sdílej:

Ruské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo vyhoštění celkem deseti diplomatů z Estonska, Litvy a Lotyšska. Jde o odvetu za obdobný krok pobaltských států, které dříve tento měsíc prohlásily za nežádoucí osoby celkem deset pracovníků ruských zastupitelských úřadů.

Ministerstvo v komuniké uvedlo, že na základě principu reciprocity zrušilo akreditaci čtyřem pracovníkům litevského velvyslanectví, třem pracovníkům lotyšského velvyslanectví, jakož i třem pracovníkům estonského velvyslanectví a pskovské kanceláře estonského konzulátu v Petrohradu. Tito diplomaté dostali na opuštění Ruska stejně času, jako ruští diplomaté vyhoštění z Pobaltí, dodala ruská diplomacie.

Současně s pobaltskými státy vyhostilo deset ruských diplomatů i Bulharsko a mezitím Polsko opustilo 45 vyhoštěných pracovníků ruského zastupitelského úřadu. Moskva přislíbila, že na tyto kroky odpoví.

Stalo se
České celebrity
Oto Klempíř

Tradice bude dodržena. Klempíř nemá chybět v Karlových Varech

Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se po návštěvě folklorního festivalu ve Strážnici, kde se dočkal pískotu, chystá na další významnou kulturní událost, na které se může setkat s hlasitými kritiky. Podle dostupných informací nemá chybět na pátečním slavnostním zahájení filmového festivalu v Karlových Varech. 

České celebrity
Ondřej Brzobohatý dorazil do soudní budovy. (12.3.2025)

Ondřej Brzobohatý už se nechce nervovat. Proti Kuchařové nastolil novou taktiku

Není žádným tajemstvím, že Ondřej Brzobohatý se momentálně potřetí rozvádí, a to se současnou manželkou Danielou. Zatímco tentokrát vše probíhá v klidu, rozpad druhého manželství řeší hudebník dodnes. Syn slavného herce prozradil, jak moc se sporem s Taťánou Kuchařovou ještě osobně zabývá. 

České celebrity
Simona Krainová

Simona Krainová v šoku. Údajný útok na nezletilého syna řeší s právničkou

Simona Krainová sáhla ke kroku, který doposud nikdy neudělala. Jistá učitelka se totiž na sociální síti nevhodně vyjádřila na adresu jejího syna, což se modelka rozhodla řešit tím, že do akce povolala právníky. Co bude dál?

České celebrity
Dagmar Havlová

Dagmar Havlová už mu nedůvěřuje. Šéf knihovny nastínil, co plánuje

Dagmar Havlová je jednou z hlavních postav aktuální kauzy kolem Knihovny Václava Havla. Další důležitou osobou je šéf instituce Tomáš Sedláček, který se navzdory krokům bývalé první dámy nevzdává.