Moskva zřejmě posiluje protivzdušnou obranu. Kreml to odmítá komentovat

Rusko, Kreml
Rusko, Kreml, foto: Pixabay
ČTK 20. ledna 2023 12:46
Sdílej:

Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov dnes odmítl komentovat zprávy o posilování protivzdušné obrany v ruském hlavním městě Moskvě, informovala agentura Interfax. Ruská média od čtvrtka spekulují, že se Kreml připravuje na možný vzdušný útok na metropoli.

"Zde bych vás rád přesměroval výhradně na naše ministerstvo obrany. Jsou zodpovědní za zajištění bezpečnosti celé země a konkrétně hlavního města," odpověděl Peskov na novinářský dotaz k posilování protivzdušné obrany v metropoli.

Pantsir systems being placed, one in a high-rise in central Moscow and one in the country's Ministry of Defence. pic.twitter.com/E8L2iKh12N

— Damage Control (@WarInUkraineYet) January 19, 2023

Ve čtvrtek večer se na sociálních sítích objevily dosud neověřené snímky systémů protivzdušné obrany rozmísťovaných po ruské metropoli. Jeden z nich zachycoval jeřáb, jak zvedá na střechu budovy ministerstva obrany vozidlo se systémem Pancir-S1. Na dalším byl údajně tentýž systém nedaleko Putinovy oficiální rezidence Novo-Ogarjovo u Moskvy.

Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.

Stalo se
Počasí
Bouřkové mraky, ilustrační fotografie.

Počasí se mění jen pozvolna. V úterý hrozí další bouřky, mohou být velmi silné

Počasí se v týdnu na přelomu června a července mění jen pozvolna. Svědčí o tom aktuální výstraha, jejímž prostřednictvím meteorologové nadále varují před vysokými teplotami či nebezpečím požárů v části Česka. Hrozí také bouřky, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

České celebrity
Jaromír Soukup

Jaromír Soukup se po dalším soudu s Hanychovou považuje za vítěze

Agáta Hanychová tentokrát na místě chyběla, přesto v pondělí pokračoval soud mezi ní a jejím bývalým partnerem Jaromírem Soukupem. A byl to jednou právě známý podnikatel, který odcházel domů spokojenější. Co se tedy řešilo a jak to dopadlo? 

České celebrity
Lidé se ve Strašnicích rozloučili s Jiřím Krampolem. (8.8.2025)

Jiří Krampol a komplikované dědictví. Dorazily nové informace od notářky

Bude to v červenci již rok, co nás opustil legendární Jiří Krampol. Stihl tehdy ještě oslavit 87. narozeniny, ale o dva týdny později zemřel. Od toho okamžiku se řeší, kdo bude po slavném herci a baviči dědit. Jak to momentálně s dědictvím vypadá? 

Společnost
Petr Macinka

Klempíř a Macinka narazili ve Strážnici. Festival se rozhodl zareagovat

Pískot si vysloužili ministři Oto Klempíř a Petr Macinka (Motoristé), kteří v uplynulých dnech vystoupili na festivalu ve Strážnici. Pořadatelé akce se rozhodli na oba incidenty reagovat, přičemž se distancovali od politických projevů, které zazněly.