Desítky vlaků už přejely po mostním provizoriu přes řeku Svratku v Brně. Začalo fungovat v pátek večer, jeho vybudování bylo nutné kvůli poškození mostu. Vše je bez problémů a jezdí se podle jízdních řádů, řekl dnes ČTK mluvčí Správy železnic Jan Nevola. Na koridoru mezi Brnem a Břeclaví a také Jihlavou byl od čtvrtka omezený provoz kvůli narušeným pilířům a klenbě.
Rekonstrukce viaduktu si vyžádá přípravu projektové dokumentace, poté navážou další administrativní kroky. Provizorium by tak podle odhadů mělo sloužit dva až tři roky.
O porušení mostu informovali železničáři ve čtvrtek. Připravovali proto provizorní přemostění, které mělo být hotové dnes ráno. Nakonec ale práce stihli už v pátek večer, díky tomu mohla skončit výluka. "Provoz je standardní a není žádné omezení na Jihlavu ani na Břeclav. Přejely desítky vlaků," uvedl Nevola. Pouze se nejezdí po tolika kolejích jako obvykle, nicméně jezdí se podle jízdních řádů.
Na mostním provizoriu platí snížená rychlost. "Technický stav mostu budeme nadále monitorovat, ale kdybychom si nebyli jistí, že je bezpečný, provoz bychom tam nepustili," řekl Nevola.
Železničáři ve čtvrtek uvedli, že důvodem porušení mostu je podle jejich dosavadního zjištění stavba protipovodňových opatření. Mluvčí města Filip Poňuchálek uvedl, že štětovnicové stěny umístěné dva metry od pilíře jsou na místě od léta a od té doby žádné práce nepůsobily otřesy. Město plánuje společné jednání se Správou železnic o možnostech nápravy.
O vánočních svátcích pojedou všechny vlaky přes hlavní nádraží, protože provoz je výrazně slabší, stejně tak to bude o víkendu 31. prosince a 1. ledna. Mezi svátky a v prvním lednovém týdnu by měly přes nedaleké dolní nádraží jezdit pouze osobní vlaky mezi Tišnovem a Židlochovicemi a Hustopečemi, a to mezi 4:30 a 20:30. Jak bude vypadat organizace dopravy od 9. ledna, není zatím jisté.
Česká tenisová rodina se podle dostupných informací opět rozrostla. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová je nově trojnásobnou maminkou. Prvorozený syn se v jeden okamžik dočkal dvou sourozenců.
Američtí politici formálně požádali Sarah Fergusonovou, exmanželku bývalého prince Andrewa, aby svědčili před komisí, která vyšetřuje případ finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Učinili tak prostřednictvím dopisu, Fergusonová dostala čas na odpověď.
Daniel Krejčík se v posledních dnech opět dostal do hledáčku médií. Řeší se totiž osud jeho vztahu s manželem Jiřím. Známý herec se po spekulacích rozhodl prolomit mlčení. Fanouškům toho ale zase až tolik neprozradil.
Bude teplo, často slunečno. Taková je nejnovější předpověď na Velikonoce, která nepochybně potěší spoustu lidí. Především v Čechách mohou nedělní maxima výjimečně vyšplhat až na 20 stupňů.
Extraligová sezóna vrcholí. I tentokrát během ní nastoupil legendární Jaromír Jágr, i když odehrál jen několik utkání. Nedávno pak hvězdný útočník naznačil konec kariéry, čímž nepotěšil některé fanoušky. Nyní jim ale dal jistou naději.
Agáta Hanychová rozhodně nechce, aby úspěšná éra jejího podcastu skončila s odchodem druhé tvůrkyně. Pilně proto pracuje na jeho nové podobě. Pomoci ji s tím může opravdu každý. Po čem se influencerka a podcasterka shání?
Legendární Jiřina Bohdalová za několik týdnů oslaví půlkulaté narozeniny. Bude to pochopitelně velká sláva. Na veřejnost unikají podrobnosti o oslavě, která se pro slavnou herečku chystá.
ČT začala už na konci března s odhalováním soutěžících, kteří se na podzim zúčastní letošní řady taneční show StarDance. První potvrzenou účastnicí je Marta Jandová, úspěšná zpěvačka a dcera legendárního rockera Petra Jandy.
Policie o uplynulém víkendu zadržela další osobu, která je podezřelá v případu teroristického útoku v Pardubicích. Jde o osobu české státní příslušnosti, kterou soud poslal do vazby. V souvislosti s případem už byli zadrženi čtyři lidé.
Česko drží palce Laďce Něrgešové, která se už skoro rok potýká s vážnými zdravotními problémy. Známá moderátorka otevřeně popsala, jak probíhá náročná léčba vážné nemoci. A vzkázala, že chce žít kvůli svým dětem.
Projevy zimního a jarního počasí se budou střídat během týdne na přelomu března a dubna. Na horách ještě může připadnout až 10 centimetrů nového sněhu, zároveň ale porostou teploty až na 15 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i na konci března. Kamila Nývltová se o víkendu pochlubila radostnou zprávou z osobního života. Stala se maminkou a rovnou dvojnásobnou.