Musk je jediným ředitelem Twitteru. Popřel, že bude propouštět před rozdáním akcií

Devítičlenná správní rada americké internetové společnosti Twitter byla rozpuštěna a jediným ředitelem podniku se stal miliardář Elon Musk. Vyplývá to z dnešní zprávy firmy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Musk minulý týden dokončil převzetí společnosti Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč).

Elon Musk

Musk popřel, že bude ve společnosti Twitter propouštět před 1. listopadem, kdy by měli zaměstnanci získat odměny ve formě akcií firmy. Upozornil na to dnes zpravodajský server BBC.

Šéf společností Tesla a SpaceX minulý týden dokončil převzetí Twitteru za 44 miliardy USD (zhruba 1,1 bilionu Kč). Zprávu o propouštění před výplatou akciemi přinesl o víkendu list The New York Times (NYT). Deník The Washington Post (WP) dnes napsal, že první vlna propouštění se bude týkat čtvrtiny zaměstnanců.

Po převzetí firmy odchází mimo jiné generální ředitel, finanční ředitel a další vedoucí pracovníci Twitteru. Deník NYT informoval s odvoláním na zdroje, že k propouštění dojde před 1. listopadem, kdy měli zaměstnanci obdržet akcie společnosti, které tvoří významnou část mzdy. V odpovědi uživateli sítě Twitter, který se na zprávu ptal, Musk uvedl: "Není to pravda."

Během prvního kola propouštění plánuje Twitter propustit čtvrtinu svých zaměstnanců, napsal dnes list WP. Twitter měl na konci roku 2021 přes 7000 zaměstnanců, jak vyplývá z podání pro regulační orgány. Čtvrtina počtu zaměstnanců představuje bezmála 2000 lidí, napsala agentura Reuters. Předminulý pátek WP s odvoláním na své zdroje napsal, že nejbohatší muž světa chce chce zrušit 75 procent pracovních míst v Twitteru.

Transakce vyvolala mezi uživateli twitteru diskusi o tom, jak bude sociální síť dále vypadat. Někteří se obávají, že mírnější politika svobody projevu povede k tomu, že na platformu opět získají přístup lidé dříve vykázaní za nenávistné projevy nebo dezinformace.

Musk minulý týden uvedl, že nechce, aby se platforma stala ozvěnou nenávisti a rozdělování společnosti. "Twitter se samozřejmě nemůže stát neregulovanou pekelnou krajinou, kde lze říci cokoli bez jakýchkoli následků!" napsal na twitteru.

V neděli nový majitel Twitteru na sociální síti napsal, že firma reviduje proces ověřování autenticity profilů. Podle webu Platformer zvažuje, že nově by si žadatelé museli předplatit službu Twitter Blue, aby na profilu mohli mít modrou ikonu označující ověřený profil. Konečné rozhodnutí ještě nepadlo.

Server The Verge informoval, že Twitter zvýší cenu předplatného služby Twitter Blue na 19,99 USD z nynějších 4,99 USD měsíčně. Odkazoval přitom na interní komunikaci, ke které získal přístup. Služba Twitter Blue byla spuštěna v červnu loňského roku jako první předplatitelská služba platformy, která nabízí "exkluzivní přístup k prémiovým funkcím", včetně možnosti upravovat tweety.

Musk dále spustil na sociální síti anketu, v níž se svých více než 112 milionů sledujících ptá, zda by se měla vrátit aplikace pro tvorbu krátkých videí Vine. Službu, která umožňovala uživatelům sdílet šestisekundové klipy, koupil Twitter v roce 2012. Do konce roku 2015 získala více než 200 milionů aktivních uživatelů. Poté platforma od jejího provozu upustila.

Témata: Elon Musk | Twitter

Maloobchodní tržby nadále klesají, v říjnu o více než 9 procent

06.12.2022 10:12 Aktualizováno Tržby v maloobchodě v Česku meziročně klesají už půl roku. V říjnu pokles zrychlil na 9,4 procenta…

Firmy s tržbami do dvou milionů korun mají čas na odhlášení z odvodů DPH…

05.12.2022 16:22 Firmy s tržbami do dvou milionů korun, které od nového roku už nebudou podléhat odvodům daně z…

Reálná mzda klesla v Česku o 9,8 procenta, nominálně rostla na 39.858 Kč

05.12.2022 10:12 Reálná mzda v Česku po zahrnutí inflace klesla ve třetím čtvrtletí meziročně o 9,8 procenta, stejně…

Tržby obchodníků během druhého adventního víkendu vzrostly proti začátku…

04.12.2022 17:22 Tržby obchodníků o druhém adventním víkendu vzrostly proti začátku adventu zhruba o deset až 15…

Skupina OPEC+ ponechá těžební limity ropy beze změny

04.12.2022 14:16 Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců, tedy skupiny označovaná OPEC+,…

MF: Česká ekonomika bude v příštím roce stagnovat

04.12.2022 08:58 Česká ekonomika bude v příštím roce stagnovat, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o 0,1 procenta…

Agentura S&P Global Ratings zhoršila výhled úvěrového hodnocení Francie

03.12.2022 14:13 Agentura S&P Global Ratings zhoršila výhled úvěrového hodnocení Francie ze stabilního na negativní,…

Skupina G7 se připojila k EU v maximální ceně ruské ropy 60 dolarů za barel

03.12.2022 08:21 Skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 a Austrálie se dohodly na zavedení maximální ceny za ruskou…

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí stoupla meziročně o 1,7 procenta

02.12.2022 13:20 Aktualizováno Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostla meziročně o 1,7 procenta.…

Světové ceny potravin v listopadu osmý měsíc za sebou klesly

02.12.2022 11:30 Světové ceny potravin v listopadu osmý měsíc za sebou klesly, a ještě více se tak vzdálily rekordu…

Související:

Nejnovější