Nový majitel Twitteru Elon Musk v prvním e-mailu zaměstnancům napsal, že již nebudou moci pracovat z domova. Očekává od nich, že budou trávit nejméně 40 hodin v kanceláři, a to až na výjimky, které osobně schválí. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg.
E-mail odeslaný ve středu pozdě večer Musk zaměstnancům Twitteru napsal, aby je připravil na "těžké časy". E-mail zároveň uvádí, že nelze přikrášlit zprávu o ekonomickém výhledu a o tom, jak společnost ovlivní.
Musk, nejbohatší člověk na světě, minulý měsíc koupil Twitter za 44 miliard dolarů a ve společnosti od té doby zahájil dramatické změny, včetně propuštění zhruba poloviny zaměstnanců a většiny vedení. Zároveň spustil systém předplatného za osm dolarů, v jehož rámci uživatelé mimo jiné získají u svého účtu modrou ikonu, která slouží k označování ověřených profilů. Musk v e-mailu zaměstnancům sdělil, že chce, aby předplatné tvořilo polovinu příjmů Twitteru.
Počasí působí ve středu ráno nečekané problémy. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před silnou námrazou, jejíž vrstva může být i větší než třícentimetrová. Největší potíže nastaly v oblasti Českomoravské vrchoviny.
Nový český premiér Andrej Babiš (ANO) se v uplynulých hodinách dočkal asi nejcennější možné gratulace k tomu, že se opět stal předsedou vlády. Přišla z Bílého domu. Americký prezident Donald Trump, který poblahopřál Babišovi, věří v úspěšné pokračování jejich spolupráce z předchozích let.
Právě dnes zbývá týden do Štědrého dne, takže meteorologické modely již nabízejí výhled na 24. prosinec. Na Bílé Vánoce to každopádně nevypadá. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Letošní Vánoce se blíží nezadržitelným tempem, zítra bude do Štědrého dne zbývat týden. Jakub Prachař má ale svým způsobem důvod je nevyhlížet. Téměř každý rok se opakuje scénář, který člověku opravdu není příjemný.
Skupina D se prostřednictvím populárního herce Ondřeje Vetchého rozhodla reagovat na události posledních dní, kdy se začala prověřovat její pomoc Ukrajině. Vetchý uvedl, že tlak vůči skupině zesílil a dosáhl zatím nevídané intenzity. Organizace se proto rozhodla svolat tiskovou konferenci.
Tragédie se v předvánočním týdnu stala v severočeské Kadani. Policisté a záchranáři v úterý vyjížděli na sídliště, kde došlo k pádu dítěte z okna paneláku. Resuscitace byla neúspěšná, událost je předmětem policejního vyšetřování.
Český fotbal po odvolání Ivana Haška stále hledá trenéra reprezentace, ačkoliv tým již odehrál další dva zápasy a potvrdil svou účast v březnové baráži o mistrovství světa v příštím roce. Po Jindřichu Trpišovském odmítl nabídku i jeden zahraniční adept.
Českou hereckou obec zasáhla smutná zpráva i v předvánočním týdnu. Ve věku 96 let zemřel Josef Kubíček, jehož asi nejvíce proslavila role v jednom z nezapomenutelných dílů Třiceti případů majora Zemana.
Americká policie potvrdila spekulace, když z víkendové vraždy slavného hollywoodského režiséra Roba Reinera a jeho manželky obvinila jejich syna Nicka. Reinerovi bylo 78 let, jeho manželce o deset let méně.
Leoš Mareš se sice v pátek, kdy se Česko loučilo s jeho zesnulým kolegou a kamarádem Patrikem Hezuckým, vrátil do vysílání Evropy 2, ale budoucnost populární Ranní show zůstává zahalena tajemstvím. Objevují se ale první informace ze zákulisí.
Policie pokročila s případem únosu dvanáctiletého chlapce ze Zlínska, který v minulém týdnu otřásl Českem. Kriminalisté obvinili pětadvacetiletého muže z pokusu o vraždu. Budou zároveň požadovat, aby podezřelý skončil ve vazbě.
V českých domácnostech už začíná vládnout klidná atmosféra, ale mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou se naopak v jejich podcastu vyskytlo pořádné napětí. Oheň na střeše vzplál kvůli živým vysíláním na sociální síti.