Americký podnikatel a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk chce po společnosti Twitter důkaz, že podíl falešných a robotických účtů na této síti je pod pěti procenty. Bez toho se zdráhá firmu převzít. Napsal to dnes na svém twitterovém účtu, když odpovídal jinému uživateli. Musk za společnost Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion Kč).
V pondělí si Musk vyměnil několik tweetů s šéfem Twitteru Paragem Agrawalem, který se snažil vysvětlit, jak jeho podnik bojuje proti falešným účtům. Agrawal také napsal, že odhady soustavně naznačovaly, že podíl takových účtů je do pěti procent z celku.
Musk ale na pondělní konferenci v Miami věnované technologiím podle zdrojů agentury Bloomberg odhadl, že z celkových zhruba 229 milionů twitterových účtů jich je falešných minimálně 20 procent. Skutečný podíl je ale podle Muska možná ještě mnohem vyšší. Musk také naznačil, že by za Twitter nejraději zaplatil méně než 44 miliard USD. Za nižší cenu se podle něj dá o převzetí mluvit, napsal Bloomberg.
Když Musk učinil nabídku na převzetí, vycházela cena za jednu akcii Twitteru asi na 54,20 USD. V pondělí, když převzetí firmy zpochybnil, se cena firmy na burze snížila o více než osm procent a dostala se pod 38 dolarů. Musk zpočátku řekl, že chce na twitter vrátit větší svobodu projevu a označil za hloupé, když Twitter zablokoval bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Jakub Prachař a Vojtěch Dyk se rozhodli spojit síly v zajímavém jednorázovém projektu. Příští rok odehrají koncert, na kterém zazní písně, jak je napsali a hráli Nedvědi. Velkolepá show se uskuteční v pražské O2 areně.
V Thajsku se v uplynulém týdnu stala tragédie, která otřásla irskou kinematografií i jednou českou rodinou. Při smrtelné dopravní nehodě ve zmíněné asijské zemi zemřel dvacetiletý filmař Max Hendrickson, o život však přišla také jeho česká přítelkyně.
Splnilo se, co sliboval. Štefan Margita se na velkém pátečním koncertu znovu setkal se svou zesnulou manželkou Hanou Zagorovou na jednom pódiu. I když se jednalo o projekci, šlo nepochybně o nejsilnější moment celého vystoupení.
Rozvody Ondřeje Brzobohatého jsou v posledních dnech opět velkým tématem. Hudebník se totiž rozešel se současnou manželkou Danielou (za svobodna Písařovicovou). Stále se však ani zcela nevypořádal s předchozí manželkou Taťánou Kuchařovou. Podle nejnovějších informací je oba čeká další kolečko u soudu.
Princ Harry se sice už před lety odstěhoval z Velké Británie, přesto se nyní rozhodl vyjádřit k tomu, co jej ohledně současnosti na Ostrovech znepokojuje. Konkrétně varoval před znepokojivým nárůstem antisemitismu ve Spojeném království, což vede k násilí proti židovské komunitě. Na slova králova mladšího syna upozornila BBC.
Bouřky i letní teploty by mohl nabídnout právě začínající týden. Počasí se v jeho průběhu bude pomalu zlepšovat. Zejména se má pozvolna oteplovat. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Jiřina Bohdalová zažívá především v souvislosti s 95. narozeninami opravdu náročný květen. Není proto divu, že nedostála některým závazkům. V sobotu se například legendární herečka omluvila z pražského knižního veletrhu. Co k tomu řekla?
Jsme sice v polovině května, ale jeho součástí je každoročně takzvaný týden ledových mužů. Ochlazení se dostavilo i letos, na horách ho doprovodilo sněžení. Na hřebenech se sníh udržel i několik dní, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Češi si po dvou zápasech letošního mistrovství světa představovali lepší bilanci. Proti dvěma outsiderům vybojovali na úvod skupinové fáze jen jednu výhru. Příští zápas navíc kvalitu národního týmu prověří zatím nejvíce.
Vilma Cibulková v posledních měsících vystrašila mnoho lidí, ať už kolegů a kamarádů nebo fanoušků. Navíc se opět odmlčela, takže se pořádně nevědělo, jak na tom je. Nyní se ale konečně podařilo se známou herečkou spojit.
Policie oznámila v neděli dopoledne skvělou zprávu. Expertům se podařilo zachránit lebku svaté Zdislavy, kterou obviněný muž po úterní krádeži z kostela v Jablonném v Podještědí zalil do betonu. Vzácnou relikvii teď čekají restaurátorské práce.
Agáta Hanychová a Jaromír Soukup už si snad ani nemohou přijít na jména. Justiční válka bývalých partnerů má už brzy pokračovat dalším sporem, potvrdila dcera herečky Veroniky Žilkové. Přiznala také strach o dceru.