Svět musí pokračovat v těžbě ropy a zemního plynu, aby udržel civilizaci. Zároveň je ale nutné rozvíjet udržitelné zdroje energie. Řekl to na okraj energetické konference v Norsku ředitel a zakladatel společnosti Tesla Elon Musk.
"Realisticky si myslím, že ropu a plyn musíme v krátkodobém horizontu používat, protože jinak se civilizace rozpadne," řekl Musk. Dodal, že není někým, kdo by fosilní paliva "démonizoval", zároveň je však nutné mít jasnou cestu k udržitelné energetické budoucnosti. "Jednou z největších výzev, kterým kdy svět čelil, je přechod na udržitelnou energii a udržitelnou ekonomiku. To bude trvat desetiletí," dodal.
Musk rovněž zmínil, že jeho cílem je do konce roku připravit samořídící vozy Tesla. Doufá, že by se tyto vozy mohly brzy začít prodávat ve Spojených státech a případně i v Evropě, v závislosti na jejich schválení regulačními úřady.
Na dotaz, zda by Norsko mělo pokračovat v těžbě ropy a plynu, odpověděl, že další průzkum je v tuto chvíli podle něj opodstatněný. Výroba elektřiny z větrných elektráren v Severním moři v kombinaci se stacionárními akumulátory by se ale mohla stát důležitým zdrojem energie a mohla by poskytnout silný a udržitelný zdroj energie v zimě.
Vítr na moři má podle Muska obrovský nevyužitý potenciál. Současně je ale Musk podle svých slov zastáncem jaderné energie. "Pokud máte dobře navrženou jadernou elektrárnu, neměli byste ji zavírat, zejména ne právě teď," řekl.
Musk také vyjádřil obavy o porodnost, čímž zopakoval svá dřívější vyjádření z twitteru o nebezpečí populačního kolapsu. "Jednou z méně očividných věcí, které mě znepokojují, je porodnost a myslím si, že je důležité mít dost dětí na podporu civilizace, abychom se nezmenšovali," citovala Muska agentura Reuters.
Dara Rolins opět dokázala lidem v Česku i na rodném Slovensku, že má srdce na správném místě. Zapojila se totiž do chvályhodné akce, která přispěla k záchraně několika zvířecích životů.
Očekávaným způsobem zareagovala Česká televize na spuštění nového mediálního projektu Václava Moravce, který letos veřejnoprávní stanici opustil. Vedení televize bude po novináři požadovat, aby zaplatil pokutu plynoucí z konkurenční doložky.
Soud poprvé rozhodoval v případu čtvrtečního tragického útoku u školy v Pardubicích, který minulý týden otřásl Českem. Mladík, jenž byl policií obviněn z vraždy, je od uplynulého víkendu ve vazbě.
Z českých televizních obrazovek nejspíš zmizí jedna z úspěšných talk show. Nebojte se, o Jana Krause nebo Karla Šípa byste přijít neměli. Prima se ale podle nejnovějších informací rozejde s Honzou Dědkem a jeho pořadem 7 pádů.
Neuvěřitelným případem se zabývá jihočeská policie. Pátrá po podvodníkovi, jenž připravil ženu z Táborska o desítky tisíc korun, protože dotyčná uvěřila, že si píše s opravdovým hollywoodským hercem Johnnym Deppem.
Fotbal a Helena Vondráčková? Uplynulý víkend ukázal, že tohle spojení může fungovat. Slavná zpěvačka se totiž v neděli představila na stadionu pražské Slavie, kde se slavil zisk mistrovského titulu.
Horké počasí v Česku si žádá rovnou dvě souběžně platná varování. Meteorologové v pondělní výstraze upozorňují na nebezpečí požárů i vysoké teploty. V úterý může být ojediněle až 33 °C, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Napětí mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou v poslední době utichlo, ale rozhodně zcela neopadlo. Důkazem je nejnovější spor, který se týká ocenění jejich někdejší spolupráce. Kam se poděla cena za úspěšný podcast?
Až k soudu dospěl případ loňského kolapsu známého podnikatele Leona Tsoukernika. Soudce potrestal dva lidi, ale ani jeden z nich nebude muset za mříže. Mají se ale platit poměrně vysoké pokuty v řádu statisíců korun.
Britský princ Harry se letos se svým otcem, králem Karlem III., ještě osobně nesetkal, podle nejnovějších zpráv by však k jejich opětovnému shledání mohlo dojít již brzy. Vévoda ze Sussexu by totiž mohl společně se svou manželkou Meghan Markle v průběhu letošního léta navštívit Velkou Británii. Důvodem jejich plánované cesty je oficiální akce zahajující roční odpočet do startu her Invictus Games, které bude v roce 2027 hostit Birmingham.
Třetí svatba hollywoodského herce Brada Pitta je podle nejnovějších informací po bouřlivém rozvodu s bývalou manželkou Angelinou Jolie definitivně mimo hru. Dvaašedesátiletý herec sice od roku 2022 stabilně randí s o třiatřicetiletou návrhářkou šperků Ines de Ramon, ale oficiální manželský svazek již neplánuje. Podle zdrojů webu Page Six z hercova okolí je dvojice ve vztahu velmi šťastná a Pitt si nesmírně užívá klid a podporu, kterou mu jeho pohodová partnerka poskytuje, nicméně přátelé nepředpokládají, že by do oltáře vstoupil znovu nebo pomýšlel na další potomky.
Oscarový herec Robert De Niro neměl při natáčení filmu Taxikář z roku 1976 sebemenší tušení, že se z tohoto snímku stane uznávaná filmová klasika. Dvaaosmdesátiletý umělec v nedávném rozhovoru přiznal, že člověk při práci nikdy nemůže dopředu vědět, zda jeho dílo zanechá ve společnosti tak hluboký dojem. Úspěch je podle něj věc, kterou tvůrci zkrátka nemají pod kontrolou, a on sám se na své projekty tímto způsobem nikdy nedívá.