Muž, kterého ve středu večer v Ústí nad Labem při zásahu postřelil policista, protože ohrožoval nožem rodinu a poté i přivolané policisty, v nemocnici zemřel. Zásah policisty prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). ČTK to dnes řekl náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl. GIBS podle Anděla prověří, zda bylo použití zbraně adekvátní.
Ozbrojený muž na výzvy policistů nereagoval a zbraň obrátil i proti nim, jeden z nich útočníka postřelil. Událost se podle policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové udála v ústecké čtvrti Střekov.
"Ve chvíli, kdy policisté dorazili na místo, muž vůbec nereagoval na výzvy k odložení zbraně a s nožem v ruce zaútočil i na ně. Jeden z policistů použil střelnou zbraň a muže zasáhl, následně mu poskytli okamžitou první pomoc a zavolali záchrannou službu," popsala událost Hyšplerová.
Útočník byl se zraněním převezen do nemocnice. "Žádnému z členů rodiny muž naštěstí neublížil," dodala policejní mluvčí.
Vánočního dárku, o jaký nestáli, se dočkalo několik členů činoherního souboru Slovenského národního divadla (SND) v čele s půvabnou Táňou Pauhofovou. Divadlo propustí pět herců, kteří se nebojí kritizovat kontroverzní ministryni kultury Martinu Šimkovičovou.
Nový rok se nese také ve znamení politických projevů. Ještě před prezidentem Petrem Pavlem zveřejnil svou řeč k národu nově jmenovaný premiér Andrej Babiš (ANO). Zmínil, že chce, aby vláda řešila problémy obyčejných lidí, které zároveň vyzval k tomu, aby byli na Česko hrdí.
Novoroční oslavy se v Evropě neobešly bez tragédie. Desítky lidí přišly o život při nočním požáru v baru ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana. Přesný počet obětí není znám ani po policejní tiskové konferenci. Dalších nejméně sto osob utrpělo zranění.
Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas.
Karlos Vémola nebude na závěr letošního roku vzpomínat v dobrém. Těsně před Vánoci ho sebrali policisté, když se chystal na operační zákrok. Tomu se konečně podrobil až v úterý. Nyní už je zpátky v areálu věznice, ale má to háček. Po operaci je pod dohledem lékařů.
Česko má za sebou úvodní hodiny ledna 2026, který má přinést počasí obvyklé pro tento kalendářní měsíc. Vyplývá to z aktuálního měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Prokletí rodiny Kennedyových zřejmě trvá i v současnosti. Ve věku pouhých 35 let zemřela Tatiana Schlossbergová, vnučka někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho. Informovala o tom britská stanice BBC.
Česko se v právě končícím roce dočkalo nového premiéra. Stal se jím Andrej Babiš (ANO), který však musel nejprve veřejnosti vysvětlit, jak vyřeší svůj střet zájmů. Předseda vlády nyní ozřejmil, co bude s jeho firmami. Do nově vytvořeného fondu totiž nemíří všechny.
Silvestr je tradičně i dnem, kdy mezi sebou o diváky bojují tři velké tuzemské televize. Prima tentokrát nasadí těžký kalibr. Do jednoho z jejích pořadů totiž dorazila legendární herečka Jiřina Bohdalová, která i v 94 letech udivuje svou vitalitou.
Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.
Letošní babyboom v českém šoubyznyse nebere konce. Den před Silvestrem se radostnou novinkou z osobního života pochlubila modelka Natálie Kočendová. Na svět přivedla malého a zdravého chlapečka.
Sníh, vítr, závěje. Nebezpečí trvá i podle nejnovější výstrahy, kterou meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zveřejnili ve středu kolem poledne. Varování ale doznalo jistých změn.