Muž odsouzený za napadení Kvitové se snaží otevřít svůj případ

Radim Žondra, který byl odsouzen za napadení tenistky Petry Kvitové, žádá ministerstvo spravedlnosti, aby v jeho případu podalo stížnost na Nejvyšší soud kvůli porušení zákona. Ministerstvo o této věci rozhodne před Vánocemi, napsal server SeznamZprávy.cz. Žondra si odpykává jedenáctiletý trest vězení. Už dříve si stěžoval u Ústavního soudu, ten jeho stížnost loni v dubnu odmítl.

Petra Kvitová

"Cílem je, aby ministr spravedlnosti podal tuto stížnost a - v ideálním případě - aby Nejvyšší soud zrušil přecházející rozhodnutí ve věci a vrátil věc k dalšímu projednání nalézacímu soudu," řekla webu advokátka Šárka Doležálková, která Žondru obhajuje.

Podle Markéty Poslušné z tiskového oddělení ministerstva spravedlnosti by mělo rozhodnutí, zda bude stížnost v této kauze podána, padnout ještě před Vánocemi.

Ministerstvo má k dispozici také vyjádření Nejvyššího státního zastupitelství. "Nejvyšší státní zastupitelství prošetřilo podnět obžalovaného k podání stížnosti proti porušení zákona a z toho důvodu si také vyžádalo příslušný spisový materiál. Naše stanovisko jsme předložili ministerstvu spravedlnosti," napsal mluvčí šéfa žalobců Petr Malý.

Kvitová se stala terčem útoku ve svém bytě v Prostějově před Vánoci v roce 2016. Dvojnásobná wimbledonská vítězka utrpěla vážné poranění levé ruky, nemohla několik měsíců hrát, dokonce jí hrozilo, že bude muset ukončit kariéru.

Server připomíná, že Žondra od počátku popíral, že by Kvitovou v jejím bytě napadl. Zpochybnil rovněž zajištění pachových stop, jež policisté našli na dvou místech na mikině napadené tenistky a které vedly k Žondrovi. Rozporoval také provedení takzvané rekognice, kdy ho Kvitová označila za útočníka.

Podle serveru se obhajuje svými alibi a v novém podnětu uvádí, že soud nevyslechl jako svědka Lukáše Kytlicu, který podle Žondry byl v době útoku stejně jako on na stavbě v Napajedlech. Zpochybňuje rovněž výpovědi Kvitové, ve kterých se podle Doležálkové objevují rozpory.

Mediální zástupce tenistky Karel Tejkal uvedl, že se Kvitová už nechce k případu vyjadřovat. "Petra Kvitová už po pravomocném rozsudku řekla, že se k tomuto případu nechce a nebude dále vracet, je to pro ni uzavřená věc," cituje server Tejkala.

Témata: soudy | Petra Kvitová

Bez proudu jsou aktuálně desítky tisíc českých domácností

04.02.2023 09:42 Aktualizováno Kvůli stromům popadaným na vedení evidoval ČEZ v Česku dnes ráno k 08:00 asi 70.000 domácností bez…

Řidiči mají kvůli počasí na silnicích problémy. Vítr shazuje stromy,…

03.02.2023 19:10 Aktualizováno Silný vítr dnes odpoledne zkomplikoval dopravu zejména v českých krajích. Popadané stromy zastavily…

Do armády budou moct lidé vstupovat i s viditelným tetováním

03.02.2023 16:41 Do armády budou moct lidé vstupovat i s viditelným tetováním. Náčelník generálního štábu Karel…

Lidé nejvíce věří Babišovi a Okamurovi, třetí je Zeman

03.02.2023 16:20 Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro…

Prezidentská kancelář vede tajné spisy k zastavení stíhání Zemanových…

03.02.2023 14:12 Prezidentská kancelář vede dokumenty ohledně případného zastavení stíhání spolupracovníků…

Miloš Zeman a Petr Pavel se sejdou 13. února v Lánech

03.02.2023 14:12 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman a jeho nástupce Petr Pavel se sejdou v pondělí 13. února dopoledne na zámku v…

Pavlův postoj k Číně patří k nejráznějším proměnám v Evropě, tvrdí…

03.02.2023 12:56 Jasné vymezení zvoleného českého prezidenta Petra Pavla vůči Číně je v souladu se současným trendem…

U Nepomuku se srazily osobní auto a autobus, na místě jsou zranění

03.02.2023 12:53 Nedaleko Nepomuku na jižním Plzeňsku se dnes kolem poledne srazilo osobní auto a autobus. Na místě…

Janeček podal ve středu stížnost k soudu kvůli průběhu voleb

03.02.2023 11:52 Neúspěšný uchazeč o účast v prezidentských volbách Karel Janeček podal ve středu stížnost k…

Po celé Ukrajině byl vyhlášen letecký poplach

03.02.2023 10:55 V Kyjevě byl krátce před jednáním prezidenta Volodymyra Zelenského s šéfkou Evropské komise Ursulou…

Související:

Nejnovější